Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Загальні відомості

Содержание

Загальні відомостіКНР розташована у Східній Азії. Континент – Євразія.Площа сухопутної території Китаю – 9 596 961 кв. км. У меридіальному напрямку - 5,5 тис. км.,
КНР  中国 Загальні відомостіКНР розташована у Східній Азії. Китай граничить: на сході - з Корейською Народною Демократичною Республікою; на півночі Сухопутний кордон – 22 117 км Морський кордон - 14 500 км Річки КитаюЗагальна довжина річок Китаю становить 220 000 км. Річки Китаю утворюють Загальна довжина річок - 220 000 км. Янцзи      长江Янцзи — найдовша (6276 км) та Хуанхе     黄河Шоста в світі й друга в Китаї Хоча Хуанхе досить вузька (місцями до 50—70 м), але швидка течія робить Великий канал    大 运河Великий канал - судноплавний канал у Основні озера Китая  Цінхай - Площа 4583 кв. км. Глибина РельєфКитай — переважно піднесена країна, що характеризується значними амплітудами висот і складною Клімат Китаю характеризується чіткими сезонними змінами атмосферного тиску й панівних вітрів. Разом Кліматичні поясиКитай знаходиться у трьох кліматичних поясах: на півночі аж до хребта Лінія контрастів“Лінія контрастів Природні ресурсиНа мінеральні ресурси Китай дуже багатий, недарма його називають Грунти Китаю:Північний Схід:бурі лісові, темні лучні грунти і різновиди болотних грунтівРівнини р. Рослинний світУ Китаї налічується близько 25000 видів рослин. Найбільш характерна рослинність - Тваринний світТваринний світ Китаю дуже різноманітний. Тільки серед земних хребетних налічується 2091 Адміністративний поділ Китайської Народної РеспублікиДо складу КНР входять 34 одиниці провінційного рівня,
Слайды презентации

Слайд 2 Загальні відомості
КНР розташована у Східній Азії.

Загальні відомостіКНР розташована у Східній Азії.    Континент –

Континент – Євразія.
Площа сухопутної території

Китаю –
9 596 961 кв. км.
У меридіальному напрямку - 5,5 тис. км.,
у широтному напрямку - на 5,2 тис. км.
За площею 1-е місце в Азії
3-е у світі





Слайд 4 Китай граничить:
на сході - з Корейською Народною

Китай граничить: на сході - з Корейською Народною Демократичною Республікою; на

Демократичною Республікою;

на півночі – з Монголією;

на північному

сході – з Російською Федерацією;

на північному заході – з Республікою Казахстан, Киргизькою Республікою, Республікою Таджикистан;

на заході та південному заході – з Ісламською Державою Афганістан, Ісламською Республікою Пакистан, Республікою Індія, Федеративною Демократичною Республікою Непал, Королівством Бутан;

на півдні – з Республікою Союзу М'янма, Лаоською Народною Демократичною Республікою, Соціалістичною Республікою В'єтнам.

Слайд 5 Сухопутний кордон – 22 117 км

Сухопутний кордон – 22 117 км

Слайд 6 Морський кордон - 14 500 км

Морський кордон - 14 500 км

Слайд 7 Річки Китаю
Загальна довжина річок Китаю становить 220 000

Річки КитаюЗагальна довжина річок Китаю становить 220 000 км. Річки Китаю

км.


Річки Китаю утворюють внутрішні і зовнішні системи.


Зовнішні

річки - це Янцзи, Хуанхе, Хейлунцзян, Чжуцзян, Ланьцанцзян, Нуцзян і Ялуцангпо, що мають вихід до моря (до Тихого, Індійського і Північного Льодовитого океанів), їх загальна водозбірна площа охоплює близько 64% території країни.


Внутрішні річки, кількість яких невелика, значно віддалені одна від одної і на більшості дільниць обміліли. Вони впадають у озера внутрішніх районів або зникають у пустелях; їх водозбірна площа охоплює близько 36% території країни.

Слайд 8 Загальна довжина річок - 220 000 км.

Загальна довжина річок - 220 000 км.

Слайд 9 Янцзи 长江
Янцзи —

Янцзи   长江Янцзи — найдовша (6276 км) та найбільш повноводна

найдовша (6276 км) та найбільш повноводна річка Євразії й

третя у світі (відповідно після Амазонки та Нілу й після Амазонки та Конго), що витікає зі сходу Тибету на висоті 5600 м і впадає у Східнокитайське море на північ від Шанхая, утворюючи масштабну дельту, є головною водною магістраллю країни: судноплавна ділянка від моря сягає 2850 км, морські кораблі водотоннажністю до 10 тис. т можуть підніматися до 10-мільйонного мегаполіса Ухань.


Слайд 10 Хуанхе 黄河


Шоста в світі

Хуанхе   黄河Шоста в світі й друга в Китаї за

й друга в Китаї за довжиною річка Хуанхе (5464

км) бере початок у східній частині Тибетського нагір'я на висоті 4000 м й у середній течії утворює великий закрут.

Слайд 11 Хоча Хуанхе досить вузька (місцями до 50—70 м),

Хоча Хуанхе досить вузька (місцями до 50—70 м), але швидка течія

але швидка течія робить її серйозною перешкодою для форсування.

До того ж м'які ґрунти берегів сприяли неодноразовим змінам русла річки (максимальне зафіксоване переміщення Хуанхе становило 800 км), що кожного разу супроводжувалося природними катастрофами із сотнями тисяч, а іноді й мільйонами жертв.

Слайд 12 Великий канал 大 运河
Великий канал

Великий канал  大 运河Великий канал - судноплавний канал у Китаї,

- судноплавний канал у Китаї, одне з найдавніших нині

діючих гідротехнічних споруд світу. Канал сполучає річки Хуанхе і Янцзи.

Будувався дві тисячі років - з VI ст. до н. е.. до XIII в. н. е. В цей час є однією з найважливіших внутрішніх водних артерій КНР, з'єднує великі порти країни Шанхай і Тяньцзінь. Протяжність каналу - 1782 км, а з відгалуженнями до Пекіна, Ханчжоу і Наньтуну - 2470 км. Ширина в найбільш вузькій частині в провінціях Шаньдун і Хебей - 40 м, в самій широкій частині в Шанхаї - 350 м. Глибина фарватеру - від 2 до 3 м. Канал обладнаний 21 шлюзом.



Слайд 13 Основні озера Китая


Цінхай - Площа 4583 кв.

Основні озера Китая Цінхай - Площа 4583 кв. км. Глибина

км. Глибина 32,8 м. Солоне

Поянху - Площа 3583

кв. км. Глибина 16 м. Прісне

Дунтінху - Площа 2820 кв. км. Глибина 30,8 м. Прісне

Тайху - Площа 2425 кв. км. Глибина 3,33 м. Прісне

Слайд 14 Рельєф
Китай — переважно піднесена країна, що характеризується значними

РельєфКитай — переважно піднесена країна, що характеризується значними амплітудами висот і

амплітудами висот і складною орографією. Чітко виділяються Тибетське нагір'я

на південному заході; північніше — пояс Центрально-азійських рівнин і плоскогір'їв; область низинних рівнин Східного Китаю.

Тибетське нагір'я — найбільш піднесена частина Китаю. Середня висота плоскогір'їв перевищує 4 тис. м, окремі вершини піднімаються вище 6-7 тис. м. Нагір'я включає плоскогір'я Центрального Тибету, а також гірські системи — Куньлунь на півночі, Сіно-Тибетські гори на сході, Гімалаї на півдні й Каракорум на заході.

Пояс Центральноазіатських рівнин і плоскогір'їв із переважною висотою близько 1200 м включає на заході Кашгарську рівнину і Джунгарську рівнину, розділені між собою хребтами Східного Тянь-Шаню. До них із південного сходу приєднується низинна Турфанська западина, дно якої лежить нижче рівня моря (-154 м). На сході знаходяться рівнини і плато Гашунскої Гобі, Ала-шань і Ордос, відокремлені горами Бейшань, Валашань та Іньшань. На сході і північному сході розташовані рівнини східної Гобі й Багри.

Область низинних рівнин Східного Китаю простягнулася з півночі на південь, головним чином, уздовж узбережжя Жовтого моря.

Слайд 15 Клімат Китаю характеризується чіткими сезонними змінами атмосферного тиску

Клімат Китаю характеризується чіткими сезонними змінами атмосферного тиску й панівних вітрів.

й панівних вітрів. Разом із тим, територія країни настільки

велика, що в її межах спостерігаються найрізноманітніші природні зони — від пустельних і високогірних до вологих субтропічних і тропічних.

Клімат


Слайд 16 Кліматичні пояси
Китай знаходиться у трьох кліматичних поясах: на

Кліматичні поясиКитай знаходиться у трьох кліматичних поясах: на півночі аж до

півночі аж до хребта Ціньлін, що є вододілом між

басейнами Хуанхе і Янцзи, - клімат помірний; південніше, у басейні Янцзи, - субтропічний й на крайньому півдні, на кордоні з М'янмою, Лаосом і В'єтнамом, - тропічний. До того ж у західній частині країни клімат різко континентальний, а у східній – мусонний.

Слайд 17 Лінія контрастів
“Лінія контрастів" від провінції Хейлунцзян до Юньнані

Лінія контрастів“Лінія контрастів

збігається з лінією середньорічної кількості опадів у 380 мм.

Території на північний захід від цієї лінії, в міру віддалення стають сухішими, а ті, що розташовані на південний схід, — дедалі вологішими. Історично це відображалося на традиційних заняттях населення: на південному сході Китаю жили землероби, а на північному заході — скотарі. Не випадково, Велика Китайська стіна (8852 км), споруджена в III ст. до н. е. — II ст. н. е. для захисту землеробських районів країни від нападів степових кочівників, проходить приблизно цією лінією.


Слайд 18 Природні ресурси
На мінеральні ресурси Китай дуже багатий, недарма

Природні ресурсиНа мінеральні ресурси Китай дуже багатий, недарма його називають

його називають "геологічною коморою світу". КНР має значні запаси

кам'яного вугілля (за його видобутком посідає перше місце у світі — майже 1,3 млрд т на рік), розвідані значні запаси нафти і газу (північний схід та захід Китаю, шельф морів), горючих сланців (північний схід і південь Китаю).




Значні поклади залізної руди сконцентровані на північному сході Китаю. Через східні території країни простягається Тихоокеанський металогенічний пояс, з яким пов'язані родовища вольфраму, молібдену, олова, сурми, ртуті й інших металів. Китай посідає перше місце у світі за запасами вольфраму, олова, сурми, титану, цинку, магнезиту, літію, бури, рідкоземельних металів; друге — за запасами фосфору, нікелю, ртуті, молібдену, ніобію; третє — за запасами вугілля, залізної руди. У центральному й південному Китаї є нерудні корисні копалини (сірка, солі, гіпс), особливо значні поклади фосфоритів.

Слайд 20 Грунти Китаю:
Північний Схід:
бурі лісові, темні лучні грунти і

Грунти Китаю:Північний Схід:бурі лісові, темні лучні грунти і різновиди болотних грунтівРівнини

різновиди болотних грунтів
Рівнини р. Хуанхе, Хайхе и Хуайхе:
світлі лучні

грунти

Бассейн р. Янцзи и Південний Китай:

червоноземи


Слайд 21 Рослинний світ
У Китаї налічується близько 25000 видів рослин.

Рослинний світУ Китаї налічується близько 25000 видів рослин. Найбільш характерна рослинність

Найбільш характерна рослинність - модрина, кедр, дуб, липа, клен,

горіх, лавр, камелія, магнолія. Гори вкриті лісами, які займають близько 8-13% території Китаю. На Тибетському нагір'ї - степи і холодні пустелі, на півдні поширені густі тропічні ліси з пальмами і вічнозеленими широколистяними деревами.
У Китаї росте близько 500 видів бамбука, що формують 3% лісів. Зарості бамбука, що зустрічаються в 18 провінціях - не тільки середовище існування багатьох тварин, але і джерело цінної сировини.

Слайд 22 Тваринний світ
Тваринний світ Китаю дуже різноманітний. Тільки серед

Тваринний світТваринний світ Китаю дуже різноманітний. Тільки серед земних хребетних налічується

земних хребетних налічується 2091 вид. 

Більше 100 видів тварин

характерні виключно для Китаю або мешкають головним чином в Китаї, напр, червоний вінценосний журавель, вухатий фазан, золотиста мавпа. 

Водяться і тварини, що пов'язані з четвертинним періодом, такі, як бамбуковий ведмідь, тарпан і двогорбий верблюд у пустелях північного заходу.  До рідкісних тварин відносяться також китайський річковий дельфін і китайський алігатор, що мешкають в нижній течії Янцзи, і гігантська саламандра в Південному Китаї.

  • Имя файла: zagalnі-vіdomostі.pptx
  • Количество просмотров: 77
  • Количество скачиваний: 0