Что такое findtheslide.com?

FindTheSlide.com - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация, доклад на тему Мастер-класс МОТАНКА

Презентация на тему Мастер-класс МОТАНКА, из раздела: Педагогика . Эта презентация содержит 22 слайда(ов). Информативные слайды и изображения помогут Вам заинтересовать аудиторию. Скачать конспект-презентацию на данную тему можно внизу страницы, поделившись ссылкой с помощью социальных кнопок. Также можно добавить наш сайт презентаций в закладки! Презентации взяты из открытого доступа или загружены их авторами, администрация сайта не отвечает за достоверность информации в них. Все права принадлежат авторам презентаций.

Українська лялька-мотанка як сувенір-оберігЗ досвіду роботи вчителя трудового навчання Мацвей Юлії ОлександрівниЗШ №15, м. Костянтинівка «Наш оберег ішов з землі,  Коли нас скіфами ще звали.  Одним із засобів національного виховання та розвитку духовності дитини в Використання ляльки-мотанки в процесі навчання та виховання як об’єкта На уроках трудового навчання під час вивчення модуля “Технологія Вивчення технології виготовлення мотанок виховує в дітей належне ставлення і повагу до Шматок полотна, лляна пакля, кукурудзяний качан, стрічки, намистинки, нитки — Народна лялька є прадавнім сакральним оберегом. Її часто використовували в За своїм призначенням народні ляльки поділяються на три великі групи.обереговіігровіобрядові За способом виготовлення ляльки бувають вузлові та шиті. Вузлові виготовляють способом намотування Вважалася лікувальною. Робили її з лляних ниток. Стародавні слов’яни вважали, що льон Виготовлялася до народження дитини. Її укладали в ліжечко поряд з малям для Її робили із зігнутого мотка тканини напередодні народження дитини і вивішували в Одна з найдавніших оберегових лялечок. Це образ заміжньої жінки-годувальниці, символ благополуччя Символ жіночої мудрості, оберіг домашнього вогнища   та родинного затишку. Лялька “Мати-берегиня” Її необхідно пом’яти в руках, поворушити — і кімнатою рознесеться трав’яний дух, Це оберіг на ситість і достаток у сім’ї. Традиційно її наповнювали гречаним Вивчення технології виготовлення мотанок виховує в дітей належне ставлення і повагу до

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1
Українська лялька-мотанка як сувенір-оберігЗ досвіду роботи вчителя трудового навчання Мацвей Юлії ОлександрівниЗШ №15, м. Костянтинівка
Текст слайда:

Українська лялька-мотанка як сувенір-оберіг

З досвіду роботи вчителя трудового навчання Мацвей Юлії Олександрівни
ЗШ №15, м. Костянтинівка


Слайд 2
Текст слайда:

«Наш оберег ішов з землі,  Коли нас скіфами ще звали.  І талісман той берегли,  І щастя в доленьці шукали.»  О. Онищенко


Слайд 3
Текст слайда:

Одним із засобів національного виховання та розвитку духовності дитини в різні періоди розвитку суспільства були народні іграшки, ляльки-мотанки, які виготовляли власноруч.


Слайд 4
Текст слайда:

Використання ляльки-мотанки в процесі навчання та виховання як об’єкта художньо-трудової діяльності є доцільним завданням сучасної національної системи виховання підростаючого покоління.


Слайд 5
Текст слайда:

На уроках трудового навчання під час вивчення модуля “Технологія виготов-лення народної ляльки” та на занят-тях гуртка “Моделю-вання іграшок-сувенірів” учні школи опановують основи технології виготовлення народної ляльки.


Слайд 6
Текст слайда:

Вивчення технології виготовлення мотанок виховує в дітей належне ставлення і повагу до національної культури, вчить цінувати працю людини та викликає бажання фантазувати і творити своїми руками. А ще таке заняття здатне повернути кожного з нас до давніх українських традицій.


Слайд 7
Текст слайда:

Шматок полотна, лляна пакля, кукурудзяний качан, стрічки, намистинки, нитки — цього достатньо, аби швидко і без жодних інструментів зробити гарну ляльку-мотанку.


Слайд 8
Текст слайда:

Народна лялька є прадавнім сакральним оберегом. Її часто використовували в ритуалах. Риси обличчя у них відсутні. За уявленнями язичників, через обличчя в ляльку вселяється душа. А душа буває гарною або поганою. Інколи лице заміняв візерунок у вигляді хреста.


Слайд 9
За своїм призначенням народні ляльки поділяються на три великі групи.обереговіігровіобрядові
Текст слайда:

За своїм призначенням народні ляльки поділяються на три великі групи.

оберегові

ігрові

обрядові


Слайд 10
Текст слайда:

За способом виготовлення ляльки бувають вузлові та шиті. Вузлові виготовляють способом намотування та прив’язування тканини без застосування голки. Одяг ляльки створювали, намо-туючи шматки тканини на тулуб. Голка з ниткою застосовується лише при пошитті головного убору та обробці вбрання.


Слайд 11
Текст слайда:

Вважалася лікувальною. Робили її з лляних ниток. Стародавні слов’яни вважали, що льон за своїми природними властивостями здатний взяти на себе хворобу і тим допомогти людині одужати.

Лялька “На Здоров`я”


Слайд 12
Текст слайда:

Виготовлялася до народження дитини.
Її укладали в ліжечко поряд з малям для охорони його сну та здоров’я.

Лялька “Немовля”


Слайд 13
Текст слайда:

Її робили із зігнутого мотка тканини напередодні народження дитини і вивішували в хаті, щоб відволікати увагу злих духів від породіллі та немовляти. Після народження ляльку клали в колиску для захисту малечі від вроків.

Лялька “Кувадка”


Слайд 14
Текст слайда:

Одна з найдавніших оберегових лялечок. Це образ заміжньої жінки-годувальниці, символ благополуччя і достатку. А її великі груди — символ ситої, здорової дитини.

“Вепська” лялька


Слайд 15
Символ жіночої мудрості, оберіг домашнього вогнища   та родинного затишку. Лялька “Мати-берегиня”
Текст слайда:

Символ жіночої мудрості, оберіг домашнього вогнища та родинного затишку.

Лялька “Мати-берегиня”


Слайд 16
Текст слайда:

Її необхідно пом’яти в руках, поворушити — і кімнатою рознесеться трав’яний дух, який віджене хвороби. Оберіг підвішували в хаті над колискою дитини, давали гратися дітям, клали біля ліжка хворого.

Лялька “Травниця”


Слайд 17
Текст слайда:

Це оберіг на ситість і достаток у сім’ї. Традиційно її наповнювали гречаним зерном чи пшеницею, наряджали і дбайливо зберігали на видному місці в кутку під образами. Вірили, що тільки тоді наступний рік буде ситим і принесе достаток. А в голодний час брали крупу з лялечки і варили з неї кашу. Перші жмені при посіві зерна наступного року брали з мішечка, зшитого в образі цієї лялечки.

Лялька “Круп`яничка”


Слайд 18
Текст слайда:

Вивчення технології виготовлення мотанок виховує в дітей належне ставлення і повагу до національної культури, вчить цінувати працю людини та викликає бажання фантазувати і творити своїми руками. А значить — у стрімко мінливому світі залишиться пам’ять предків, яка не дасть нам забути свою історію.

Схема виготовлення ляльки