Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Додатковий протокол І

ЗмістЗагальні відомості про протоколЗагальні принципи і сфера застосуванняВизначенняЗагальний захист Сфера застосування Початок і припинення застосуванняПравовий статус сторін, що перебувають у конфлікті
Додатковий протокол ІПідготувала: учениця 7А класу НВК “Гімназія № 14” м.Луцьк Горковчук ЗмістЗагальні відомості про протоколЗагальні принципи і сфера застосуванняВизначенняЗагальний захист Сфера застосування Початок Додатковий протокол ІДодатковий протокол  до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 Додатковий протокол І до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосуються Загальні принципи і сфера застосування 1. Високі Договірні Сторони зобов'язуються додержувати цього ВизначенняДля цілей цього Протоколу:    1. 3. Загальний захист «Поранені» і «хворі» означають як військовослужбовців, так і цивільних осіб.«Особи, Сфера застосування Поліпшення долі  поранених і хворих. Застосовується до всіх осіб, Початок і припинення застосуванняЦей Протокол застосовуються з початку будь-якої ситуації, згаданої у Правовий статус сторін, що перебувають у конфлікті ЗастосуванняПротоколу, а також укладання угод, Контрольні запитанняЩо передбачає Додатковий Протокол І ?Які загальні принципи і яка сфера
Слайды презентации

Слайд 2 Зміст
Загальні відомості про протокол
Загальні принципи і сфера застосування
Визначення
Загальний

ЗмістЗагальні відомості про протоколЗагальні принципи і сфера застосуванняВизначенняЗагальний захист Сфера застосування

захист
Сфера застосування
Початок і припинення застосування
Правовий статус сторін,

що перебувають у конфлікті


Слайд 3 Додатковий протокол І
Додатковий протокол до Женевських конвенцій від

Додатковий протокол ІДодатковий протокол до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949

12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних

збройних конфліктів (Протокол I), від 8 червня 1977 року ( Протокол ратифіковано із заявою Указом Президії Верховної Ради УРСР N 7960-XI від 18.08.89 ) ( Протокол I з поправками додатково див. у документі від 30.11.93 ) { Додатково див. Протокол від 08.12.2005 } Дата підписання Україною: 12 грудня 1977 р. Набуття чинності для України: 25 липня 1990 р.

Слайд 4 Додатковий протокол І до Женевських конвенцій від 12 серпня

Додатковий протокол І до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що

1949 року, що стосуються захисту жертв міжнародних збройних конфліктів,

1977 року і Додатковий протокол II до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв збройних конфліктів неміжнародного характеру, 1977 року значно розширили сферу застосування норм права збройних конфліктів, розповсюдивши їх на війни, у яких народи ведуть боротьбу проти колоніального панування й іноземної окупації, а також проти расистських режимів у здійсненні свого права на самовизначення. Крім того, Додатковий протокол І суттєво обмежує воюючих не тільки в засобах ведення війни, але й у її способах.

Слайд 5 Загальні принципи і сфера застосування
1. Високі Договірні

Загальні принципи і сфера застосування 1. Високі Договірні Сторони зобов'язуються додержувати

Сторони зобов'язуються додержувати цього Протоколу та забезпечувати його додержання

за будь-яких обставин.
2. У випадках, не передбачених цим Протоколом або іншими міжнародними угодами, цивільні особи й комбатанти залишаються під захистом і дією принципів міжнародного права, що випливають з усталених звичаїв, з принципів гуманності та з вимог суспільної свідомості.
3. Цей Протокол, що доповнює Женевські конвенції від 12 серпня 1949 року про захист жертв війни, застосовується при ситуаціях, зазначених у статті 2, спільній для цих Конвенцій.
4. Ситуації, згадані в попередньому пункті, включають збройні конфлікти, в яких народи ведуть боротьбу проти колоніального панування, іноземної окупації та расистських режимів для здійснення свого права на самовизначення, закріпленого в Статуті Організації Об'єднаних Націй та в Декларації про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту Організації Об'єднаних Націй .

Слайд 6 Визначення
Для цілей цього Протоколу:
1.

ВизначенняДля цілей цього Протоколу:  1.

"Перша конвенція", "Друга конвенція", "Третя конвенція" і "Четверта конвенція"

означають відповідно: Женевську конвенцію про поліпшення долі поранених і хворих у діючих арміях від 12 серпня 1949 року ; Женевську конвенцію про поліпшення долі поранених, хворих та осіб зі складу збройних сил, які потерпіли корабельну аварію на морі, від 12 серпня 1949 року ; Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими від 12 серпня 1949 року Женевську конвенцію про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року "Конвенції" означають чотири Женевські конвенції від 12 серпня 1949 року про захист жертв війни;
2. вислів "норми міжнародного права, застосовуваного в період збройних конфліктів" означає норми, застосовувані в період збройних конфліктів, наведені в міжнародних угодах, учасницями яких є сторони, що перебувають у конфлікті, а також загальновизнані принципи і норми міжнародного права, застосовувані до збройних конфліктів;

Слайд 7 3. "Держава-покровителька" означає нейтральну державу або іншу

3.

державу, що не є стороною в конфлікті, яка була

призначена стороною, що перебуває в конфлікті, і визнана супротивною стороною та яка погодилася здійснювати функції, що покладаються на Державу-покровительку згідно з Конвенціями та цим Протоколом;
4. "субститут" означає організацію, яка виступає замість Держави-покровительки згідно зі статтею 5

Слайд 8 Загальний захист
«Поранені» і «хворі» означають як військовослужбовців,

Загальний захист «Поранені» і «хворі» означають як військовослужбовців, так і цивільних

так і цивільних осіб.
«Особи, які потерпіли корабельну аварію" означають

як військовослужбовців, так і цивільних осіб.
«Медичний персонал" означає осіб, які призначені стороною, що перебуває в конфлікті, виключно для медичних цілей.
Духовний персонал" означає осіб, як військових, так і цивільних, як, наприклад, священиків, що зайняті виключно виконанням своїх духовних функцій.
«Медичні формування" означають установи та інші формування, як воєнні, так і цивільні.
«Санітарне перевезення" означають перевезення сушею, водою чи повітрям поранених, хворих і інших потерпілих.
«Санітарно-транспортні засоби»




Слайд 9 Сфера застосування
Поліпшення долі поранених і хворих. Застосовується до

Сфера застосування Поліпшення долі поранених і хворих. Застосовується до всіх осіб,

всіх осіб, яких торкається ситуація, зазначена у статті 1,

без яких-небудь несприятливих відмінностей, як-от: раса, колір шкіри, стать, мова, релігія чи віра, політичні чи інші переконання, національне чи соціальне походження, майновий стан, місце народження чи інший статус або будь-які інші аналогічні критерії.

Слайд 10 Початок і припинення застосування
Цей Протокол застосовуються з початку

Початок і припинення застосуванняЦей Протокол застосовуються з початку будь-якої ситуації, згаданої

будь-якої ситуації, згаданої у статті 1 цього Протоколу
Застосування цього

Протоколу на території сторін, що перебувають у конфлікті, припиняється із загальним припиненням воєнних дій, а на окупованій території - після припинення окупації. Винятком є особи, остаточне звільнення, репатріація чи влаштування яких відбудеться пізніше. Ці особи продовжують користуватися покровительством відповідних положень Протоколу до моменту їх остаточного звільнення, репатріації чи влаштування.

Слайд 11 Правовий статус сторін, що перебувають у конфлікті
ЗастосуванняПротоколу,

Правовий статус сторін, що перебувають у конфлікті ЗастосуванняПротоколу, а також укладання

а також укладання угод, передбачених цими документами, не торкаються

правового статусу сторін, що перебувають у конфлікті. Ні окупація якої-небудь території, ні застосування Протоколу не торкаються правового статусу цієї території.

  • Имя файла: dodatkoviy-protokol-І.pptx
  • Количество просмотров: 109
  • Количество скачиваний: 0