Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Приправи народів світу

Содержание

Аджика пекуча грузинська приправа до м'яса, її готують із суміші духмяних трав , червоного перця, часнику, зелені коріандру (кинзи) і кропу. До суміші сухих трав і спецій додають трохи солі і винного оцту, щоб вийшла густа
Приправи народів світуВиконав учень групи 2.89Курман Володимир2.89 Аджика пекуча грузинська приправа до м'яса, її готують із суміші духмяних трав Аджика2.89 Бахарат (baharat)пекуча запашна суміш прянощів та спецій, використовувана в багатьох країнах як Бахарат2.89 Бербері класична ефіопська пряна (дуже гостра) суміш, до її складу входять часник, Бербері 2.89 Букет гарні (bouquet garni)класична французька суміш пряних трав, яку кладуть в блюдо Букет гарні (bouquet garni)2.89 Бумбу (bumbu)загальна назва індонезійських сумішей подрібнених свіжих спецій і приготованих з них Бумбу (bumbu) 2.89 Веджеміт (Vegemite)торгова марка гострої темно-коричневої пасти з пивних дріжджів, солі, цибулі та Веджеміт (Vegemite)2.89 Віндалу (vindaloo)поширена в центральних і південно-західних районах Індії складна пекуча суміш обсмажених Віндалу (vindaloo)2.89 Галат-дагга туніська пряна суміш, що поєднує гострі тону перцю і райського зерна Галат-дагга 2.89 Гарам-масала  (garam masala)(від інд. Дагат - Гарам-масала2.89 Гомасіояпонська приправа, суміш морської солі і підсмаженого кунжутного насіння Гомасіо2.89 Гремолата (gremolata)італійська пряна суміш з петрушки, часнику і лимонної цедри, її додають Гремолата2.89 Ла-хама (la ha'ma)арабська пряна суміш, вона найчастіше асоціюється з Марокко (особливо з Ла-хама2.89 Масала (masala)загальна назва будь індійської пряної суміші; так може називатися і найпростіша Масала (masala)2.89 Месклен (mesclun)готова салатна суміш зі свіжої молодої зелені, на Заході часто продається Месклен (mesclun)2.89 Піцайолла (pizzaiola)класична неаполітанська пряна суміш з часнику, петрушки і материнки, вона прекрасно Піцайолла (pizzaiola)2.89 Панч-пхорон  (panch pkoron)	класична бенгальська пряна суміш з рівних частин куміна, фенхелю, Панч-пхорон  (panch pkoron)2.89 Саламур (salantur)складна пряна суміш, використовувана для обробки м'яса в Балканських країнах і Саламур (salantur)2.89 Самбал (sambal)поширена в Індонезії, Малайзії, Сінгапурі та Південній Індії пастоподібна приправа до Самбал (sambal) 2.89 Самбарскій порошок (sambaar podi)популярна в Південній Індії пряна суміш на основі сочевиці; Самбарскій порошок (sambaar podi)2.89 Тархана (tarhana)турецька висушена суміш з борошна, йогурту, помідорів, червоного перцю, цибулі, солі Тархана (tarhana)2.89 Харісса (harissa)північноафриканська пряна суміш: товченого перцю чилі, куміна, часнику і коріандру, її Харісса (harissa)2.89 Хмелі-сунелі грузинська суміш сушених прянощів. Існують скорочений і повний склади. У перший Хмелі-сунелі 2.89 Хумус  (hummus, humus, houmous)поширена на Середньому Сході, в Туреччині, Греції та Хумус2.89 Чатні (chutney)традиційна індійська гостра кисло-солодка фруктово-овочева приправа до м'яса; її гото Вят Чатні (chutney)2.89 2.89
Слайды презентации

Слайд 2 Аджика
пекуча грузинська приправа до м'яса, її готують

Аджика пекуча грузинська приправа до м'яса, її готують із суміші духмяних

із суміші духмяних трав , червоного перця, часнику, зелені

коріандру (кинзи) і кропу. До суміші сухих трав і спецій додають трохи солі і винного оцту, щоб вийшла густа паста - її можна зберігати тривалий час у щільно закупореній скляній або керамічному посуді. Аджику використовують як готову приправу не тільки до м'ясних, але й до, овочевих страв.

2.89


Слайд 3 Аджика
2.89

Аджика2.89

Слайд 4 Бахарат (baharat)
пекуча запашна суміш прянощів та спецій, використовувана

Бахарат (baharat)пекуча запашна суміш прянощів та спецій, використовувана в багатьох країнах

в багатьох країнах як приправа до м'яса і овочів.

Єдиного рецепту приготування не існує, до неї можуть входити: мускатний горіх, чорний перець, запашний перець, коріандр, кумін, гвоздика, кориця, солодкий і жгу чий червоні перці, кардамон, а іноді навіть рівні частини тол-чених бутонів троянди і кориці. Головним і обов'язковим інгредієнтом бахарата завжди залишається чорний перець bahar, що дав назву всій пряної суміші. Перед вживанням суміш зазвичай швидко обсмажують в олії і готують з такою приправою кускус, страви з баранини, риби, айви, каштанів і абрикосів.

2.89


Слайд 5 Бахарат
2.89

Бахарат2.89

Слайд 6 Бербері
класична ефіопська пряна (дуже гостра) суміш, до

Бербері класична ефіопська пряна (дуже гостра) суміш, до її складу входять

її складу входять часник, червоний пекучий перець, кардамон, коріандр,

Спочатку на сухій сковороді обсмажують червоний стручковий перець, поки він не потемніє, потім додають довгий і чорний перець, імбир, насіння коріандру, грецький пажитник і трошки ажгона (айован). Солодкі тони, такі характерні для арабського кулінарного стилю, досягаються включенням в суміш кориці, кардамону, гвоздики й запашного перцю. Після декількох хвилин обсмажування всі спеції перемелюють. Бербері традиційно приправляють страви з баранини; часто її готують у вигляді дуже пекучої червоної пасти, яку подають до тушкованим страв і додають в рагу і супах.

2.89


Слайд 7 Бербері
2.89

Бербері 2.89

Слайд 8 Букет гарні (bouquet garni)
класична французька суміш пряних трав,

Букет гарні (bouquet garni)класична французька суміш пряних трав, яку кладуть в

яку кладуть в блюдо в процесі приготуванні. В малий

букет гарні входять: лавровий лист, петрушка, селера, кмин і перець; у великій додатково включають естрагон, базилік, чебрець, майоран і розмарин; на півдні Франції іноді додають і апельсинову цедру. Існує і найпростіший варіант: 1 лавровий лист, гілочка чебрецю і 3 стеблинки петрушки. Набір трав пов'язують ниткою або кладуть у марлевий мішечок, опускають на п'ять хвилин у бульйон, перед тим як зняти його з вогню, а потім виймають. Англійці називають цю пряну суміш - herb bundle, хоча в більшості країн прийнято його оригінальне французьке назва.

2.89


Слайд 9 Букет гарні (bouquet garni)
2.89

Букет гарні (bouquet garni)2.89

Слайд 10 Бумбу (bumbu)
загальна назва індонезійських сумішей подрібнених свіжих спецій

Бумбу (bumbu)загальна назва індонезійських сумішей подрібнених свіжих спецій і приготованих з

і приготованих з них пряних паст, композиція сумішей підбирається

спеціально до конкретного блюда. Як правило, такі суміші складають з цибулі (це основа), гострого перцю, часнику, лимонного сорго, кореня галанга, імбиру, листя лайма і індонезійського лаврового листа, причому всі спеції разом товчуть вручну товкачем. Іноді в них додають і сухі спеції, наприклад, насіння коріандру і чорний перець. Бумбу використовують або в сирому вигляді, або обсмажують протягом декількох хвилин і подають як закуску. Часто овочі разом з Бумбу просто відварюють в невеликій кількості води або в кокосовому молоці, а м'ясо перед смаженням натирають такою пастою.

2.89


Слайд 11 Бумбу (bumbu)
2.89

Бумбу (bumbu) 2.89

Слайд 12 Веджеміт (Vegemite)
торгова марка гострої темно-коричневої пасти з пивних

Веджеміт (Vegemite)торгова марка гострої темно-коричневої пасти з пивних дріжджів, солі, цибулі

дріжджів, солі, цибулі та селери, винайденої в 1923 році

доктором-біохіміком Сирілом Каллістер і стала за останні роки національної приправою австралійської і новозеландської кухонь. Це своєрідний замінник гірчиці, подають зазвичай до ковбасних, яєчних і борошняних страв, що надає їм типовий "австралійський" смак; а іноді його додають в супи або просто намазують на бутерброди або тости з маслом. Веджеміт сьогодні експортується в багато країн світу.

2.89


Слайд 13 Веджеміт (Vegemite)
2.89

Веджеміт (Vegemite)2.89

Слайд 14 Віндалу (vindaloo)
поширена в центральних і південно-західних районах Індії

Віндалу (vindaloo)поширена в центральних і південно-західних районах Індії складна пекуча суміш

складна пекуча суміш обсмажених гострих спецій; в неї зазвичай

входять: гірчичне насіння, кумін, імбир, чорний перець, насіння Шамбали, гвоздика, насіння коріандру, червоний пекучий перець і тамаринд. З пряної суміші, додаючи оцет, роблять гострі пасти і соуси, а подають їх з м'ясом, рибою або рисом. Так само називають і страви, приправлені такою пастою або соусом, наприклад, для приготування "рибного вин-Далу" - злегка обсмажену на сильному вогні рибу гасять у винному оцті з гострими спеціями і часником

2.89


Слайд 15 Віндалу (vindaloo)
2.89

Віндалу (vindaloo)2.89

Слайд 16 Галат-дагга
туніська пряна суміш, що поєднує гострі тону

Галат-дагга туніська пряна суміш, що поєднує гострі тону перцю і райського

перцю і райського зерна з пряними солодкими тонами кориці,

мускатного горіха і гвоздики. Приправа гармонує з туніськими рагу, а поєднання пекучості і солодко-пряного аромату - чудовий приклад арабського кулінарного стилю.

2.89


Слайд 17 Галат-дагга
2.89

Галат-дагга 2.89

Слайд 18 Гарам-масала (garam masala)
(від інд. Дагат - "теплий, гарячий"

Гарам-масала (garam masala)(від інд. Дагат -

+ masala - "пряна суміш") - суміш підсмажених і

товчених пряних спецій, поширена в кухні холодних районів Північної Індії. Гарам-масала може містити практично всі індійські спеції, проте зазвичай в неї входять до 12 інгредієнтів: кумін, насіння коріандру, чорний і запашний перець, індійський лавровий лист (ці прянощі створюють основу смаку), а також у невеликих кількостях - кориця, гвоздика, мускатний горіх і кардамон. Гарам-масалу індійські кухарі зазвичай додають в самому кінці приготування або ж просто посипають цією сумішшю блюдо перед самою подачею. Крім того, гарам-масалу практично завжди додають в рідке тісто, в якому обсмажують шматочки овочів чи фруктів.

2.89


Слайд 19 Гарам-масала
2.89

Гарам-масала2.89

Слайд 20 Гомасіо
японська приправа, суміш морської солі і підсмаженого кунжутного

Гомасіояпонська приправа, суміш морської солі і підсмаженого кунжутного насіння

насіння "гома". Часто таку пріпрану роблять з однієї частини

кам'яної солі та восьми частин насіння кунжуту - їх обсмажують разом, а потім тонко розмелюють. Заміна звичайної столової солі гома-сио дозволяє знизити рівень натрію в раціоні, що важливо для ряду лікувальних дієт. Приправу можна купити в західних магазинах здорового харчування або приготувати самостійно. Вона не дуже добре зберігається, тому купувати або готувати її треба в невеликих кількостях.

2.89


Слайд 21 Гомасіо
2.89

Гомасіо2.89

Слайд 22 Гремолата (gremolata)
італійська пряна суміш з петрушки, часнику і

Гремолата (gremolata)італійська пряна суміш з петрушки, часнику і лимонної цедри, її

лимонної цедри, її додають в рагу в самому кінці

приготування для додання страві гостроти і пікантності. Гремолату використовують, наприклад, в рецептах Оссо-Буко по-міланськи (osso buco a la Milanese} і в італійських версіях угорського гуляшу

2.89


Слайд 23 Гремолата
2.89

Гремолата2.89

Слайд 24 Ла-хама (la ha'ma)
арабська пряна суміш, вона найчастіше асоціюється

Ла-хама (la ha'ma)арабська пряна суміш, вона найчастіше асоціюється з Марокко (особливо

з Марокко (особливо з містом Танжер) і використовується в

супах і рагу. До її складу зазвичай входять: чорний перець, кориця, імбир, мускатний горіх і куркума.

2.89


Слайд 25 Ла-хама
2.89

Ла-хама2.89

Слайд 26 Масала (masala)
загальна назва будь індійської пряної суміші; так

Масала (masala)загальна назва будь індійської пряної суміші; так може називатися і

може називатися і найпростіша суміш з 2-3 компонентів (наприклад,

кардамону, коріандру і мускатного кольору), і складна суміш "гарам-масала", в яку входить до 12 спецій . (До речі, в Індії "Масалов" також називають національне кіно з сумішшю різних стилів: динамічним сюжетом, захоплюючими пригодами, несамовитої любовної інтригою, музикою, захоплюючою боротьбою добра зі злом, звичайно, добро неодмінно перемагає.)

2.89


Слайд 27 Масала (masala)
2.89

Масала (masala)2.89

Слайд 28 Месклен (mesclun)
готова салатна суміш зі свіжої молодої зелені,

Месклен (mesclun)готова салатна суміш зі свіжої молодої зелені, на Заході часто

на Заході часто продається в упаковках у великих супермаркетах

або спеціалізованих магазинах; інші її назви: salad mix і gourmet salad mix. У цю суміш зазвичай входять: Рокет-салат, листя кульбаби, кучерявий ендівій, щавель та ін Заправляти такий ніжний салат найкраще самим простим і легким сосусом з якісного оливкової олії і крапельки оцту, щоб не заглушити природний смак і аромат зелені.

2.89


Слайд 29 Месклен (mesclun)
2.89

Месклен (mesclun)2.89

Слайд 30 Піцайолла (pizzaiola)
класична неаполітанська пряна суміш з часнику, петрушки

Піцайолла (pizzaiola)класична неаполітанська пряна суміш з часнику, петрушки і материнки, вона

і материнки, вона прекрасно підходить до смаженої на відкритому

вогні телятині або курятині, а також до приготовленої будь-яким способом рибі і рибних страв. На основі цієї суміші готується популярний італійський томатний соус salsa di pomodoro alia pizzaiola.

2.89


Слайд 31 Піцайолла (pizzaiola)
2.89

Піцайолла (pizzaiola)2.89

Слайд 32 Панч-пхорон (panch pkoron)
класична бенгальська пряна суміш з рівних

Панч-пхорон (panch pkoron)	класична бенгальська пряна суміш з рівних частин куміна, фенхелю,

частин куміна, фенхелю, Шамбали, насіння чорної гірчиці і нігелли.

Іноді в неї включають і ажгон (деколи замість куміна) або чорний перець. Суміш немелені спецій безпосередньо перед використанням обсмажують в олії (зазвичай в гірчичному). Панч-пхорон - традиційно приправа до вегетаріанським стравам Південної Індії; в Західній Бенгалії, штаті Сіккім і в кухні Бангладеш її застосовують найчастіше в м'ясних стравах.

2.89


Слайд 33 Панч-пхорон (panch pkoron)
2.89

Панч-пхорон (panch pkoron)2.89

Слайд 34 Саламур (salantur)
складна пряна суміш, використовувана для обробки м'яса

Саламур (salantur)складна пряна суміш, використовувана для обробки м'яса в Балканських країнах

в Балканських країнах і Молдові. До її складу зазвичай

входять: ямайський перець, коріандр, гвоздика і лавровий лист. Суміш прянощів розчиняють в солоній воді, і міцним пряним розсолом обробляють м'ясо перед засолкою або копченням.

2.89


Слайд 35 Саламур (salantur)
2.89

Саламур (salantur)2.89

Слайд 36 Самбал (sambal)
поширена в Індонезії, Малайзії, Сінгапурі та Південній

Самбал (sambal)поширена в Індонезії, Малайзії, Сінгапурі та Південній Індії пастоподібна приправа

Індії пастоподібна приправа до найрізноманітніших страв. Існує багато версій

самбал, однак найбільш відомі дві: "самбал-улек" і "самбал-байак". Самбал-улек готують так: зі свіжого червоного пекучого перцю виймають насіння, перець дрібно рубають, товчуть у ступці разом з сіллю і коричневим цукром і потім злегка розводять оцтом. Менш поширений і більш складний у приготуванні самбал-байак - в нього додатково кладуть терті плоди свічкового дерева Aleurites moluccana, часник, листя кафрський лайма, цибуля, креветочним пасту "Траса", калган, концентрат тамаринду і кокосове молоко. У будь-якому випадку, головний інгредієнт самбал - індонезійський червоний пекучий перець.

2.89


Слайд 37 Самбал (sambal)
2.89

Самбал (sambal) 2.89

Слайд 38 Самбарскій порошок (sambaar podi)
популярна в Південній Індії пряна

Самбарскій порошок (sambaar podi)популярна в Південній Індії пряна суміш на основі

суміш на основі сочевиці; її обсмажують на сухій сковороді,

щоб зник борошнистий сирої присмак, а потім змішують з обсмаженими спеціями: кумином, коріандром, Шамбали і чорним перцем, іноді додають смажені насіння гірчиці, обсмажений перець чилі і асафетиду. Потім суміш розмелюють і приправляють сочевичним або овочеві каррі.

2.89


Слайд 39 Самбарскій порошок (sambaar podi)
2.89

Самбарскій порошок (sambaar podi)2.89

Слайд 40 Тархана (tarhana)
турецька висушена суміш з борошна, йогурту, помідорів,

Тархана (tarhana)турецька висушена суміш з борошна, йогурту, помідорів, червоного перцю, цибулі,

червоного перцю, цибулі, солі і дріжджів, її розтирають, просівають

і ферментують протягом 10 днів в сухому прохолодному місці. У домашніх умовах Тарханов зазвичай заготовляють заздалегідь у великих кількостях, а взимку варять з неї молочний суп tarhana corbasi з томатною пастою, вершковим маслом і товченим часником.

2.89


Слайд 41 Тархана (tarhana)
2.89

Тархана (tarhana)2.89

Слайд 42 Харісса (harissa)
північноафриканська пряна суміш: товченого перцю чилі, куміна,

Харісса (harissa)північноафриканська пряна суміш: товченого перцю чилі, куміна, часнику і коріандру,

часнику і коріандру, її розводять в оливковій олії до

густої пасти і використовують як приправу до різних страв, наприклад, до туніським пиріжкам "брек". Часто в таку пасту, по-лучівшую поширення і у французькій кухні, додають трохи бульйону і використовують як до різних страв, наприклад, до алжирському і туніскому кускус.

2.89


Слайд 43 Харісса (harissa)
2.89

Харісса (harissa)2.89

Слайд 44 Хмелі-сунелі
грузинська суміш сушених прянощів. Існують скорочений і

Хмелі-сунелі грузинська суміш сушених прянощів. Існують скорочений і повний склади. У

повний склади. У перший входять рівні за обсягом частини

базиліка, коріандру (кинзи), майорану і кропу з добавкою невеликих кількостей червоно го перцю і шафрану. В повний склад, крім цих компонентів, включають пажитник, селеру, петрушку, чабер, м'яту і лавровий лист. Хмелі-сунелі використовують в харчо, сациві та інших стравах грузинської кухні, крім того, вона є однією з головних складових аджики.

2.89


Слайд 45 Хмелі-сунелі
2.89

Хмелі-сунелі 2.89

Слайд 46 Хумус (hummus, humus, houmous)
поширена на Середньому Сході, в

Хумус (hummus, humus, houmous)поширена на Середньому Сході, в Туреччині, Греції та

Туреччині, Греції та на Кіпрі густа жовта паста з

розтертого в пюре відвареного нуту, при правлінні лимонним соком, часником, оливковою або кунжутним маслом. Пасту найчастіше подають з питою або використовують як приправу до сирим овочам. Одну з різно відность хумуса, звану hummus tahina, роблять г додаванням кунжутною пасти тахині.

2.89


Слайд 47 Хумус
2.89

Хумус2.89

Слайд 48 Чатні (chutney)
традиційна індійська гостра кисло-солодка фруктово-овочева приправа до

Чатні (chutney)традиційна індійська гостра кисло-солодка фруктово-овочева приправа до м'яса; її гото

м'яса; її гото Вят на основі самих різних фруктів,

овочів і спецій (помідорів, манго, родзинок, яблук, пекучого перцю, імбиру, м'яти, цукру, оцту, або лимонного соку). Приправа-чатні особ але широко поширена в Східній Індії, де її найчастіше подають до страв каррі в маленьких розетках або кладуть на тарілку поряд з рисом. Більш солодкі версії про сто намазують на хліб.

2.89


Слайд 49 Чатні (chutney)
2.89

Чатні (chutney)2.89

  • Имя файла: pripravi-narodіv-svіtu.pptx
  • Количество просмотров: 155
  • Количество скачиваний: 0