Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Е-числа

Содержание

Е-номери (E-числа) є кодами харчових додатків, які були засновані для використання в Європейському Союзі («E» позначає приставку «Європа»). Е-числа — це найпоширеніші харчові додатки. Вони зазвичай знаходяться на етикетках харчових продуктів в країнах Європейського Союзу.Оцінка безпеки
Е-числаПідготували учні 11-І класуЧеркаської спеціалізованої школи №13Білокінь АнастасіяЛевченко Таміла Е-номери (E-числа) є кодами харчових додатків, які були засновані для використання в Харчові добавки використовуються людиною багато століть: сіль, спеції – перець, гвоздика, мускатний Однак широке використання харчових добавок почалося в кінці XIX ст. У 1907 Тим часом у медичній літературі з'являється все більше даних про те, що Ось вже кілька десятків років у різних куточках світу фіксують загадкове захворювання, Класифікація за числовим рядомДобавки нумеруються залежно від тієї функції, яку вони виконують. Історія харчових добавок XXI століття ознаменувалася скандалом.У липні 2000 року представники американського Мова, зокрема, йшла про апельсиновий сік з кальцієм, печиво з антиоксидантами, маргарин, Як у воду дивився. Трьома місяцями пізніше група французьких дослідників, які вивчали У серпні 2002 року масла у вогонь підлила міністр охорони здоров'я Бельгії А ось американська біотехнологічна компанія Intralytix запропонувала використовувати в якості харчових добавок Майже все, що ми їмо щодня, містить харчові добавки.Зокрема, рибні пресерви містять Улюблена всіма дітьми згущенка Крім того, небезпечні речовини містяться і в іншій продукції, яку обожнюють діти. На пачці Нещодавно вчені висловили думку про те, що цукрозамінники при їх непомірному споживанні Консерванти додають навіть у багаті на вітаміни цитрусові. Щоб запобігти ураженню цвілевими ВИСНОВОК ДЖЕРЕЛАЛІТЕРАТУРА: Довідник “Харчові добавки
Слайды презентации

Слайд 2 Е-номери (E-числа) є кодами харчових додатків, які були

Е-номери (E-числа) є кодами харчових додатків, які були засновані для використання

засновані для використання в Європейському Союзі («E» позначає приставку

«Європа»).
Е-числа — це найпоширеніші харчові додатки. Вони зазвичай знаходяться на етикетках харчових продуктів в країнах Європейського Союзу.Оцінка безпеки та затвердження є обов'язком Європейського органу з безпеки харчових продуктів.

Слайд 3 Харчові добавки використовуються людиною багато століть: сіль, спеції

Харчові добавки використовуються людиною багато століть: сіль, спеції – перець, гвоздика,

– перець, гвоздика, мускатний горіх, кориця - мед відомі

людям з незапам'ятних часів.

Слайд 4 Однак широке використання харчових добавок почалося в кінці

Однак широке використання харчових добавок почалося в кінці XIX ст. У

XIX ст. У 1907 році співробітник Імператорського університету Токіо

(Японія) Кікунае Ікеда вперше одержав білий кристалічний порошок, який посилював смакові відчуття за рахунок збільшення чутливості сосочків язика.
У 1909-му він запатентував свій винахід, і глутамат натрію почав переможну ходу по планеті. Сьогодні жителі Землі щорічно споживають його в кількості понад 200 тисяч тонн

Слайд 5 Тим часом у медичній літературі з'являється все більше

Тим часом у медичній літературі з'являється все більше даних про те,

даних про те, що глутамат натрію негативно впливає на

головний мозок, погіршує стан хворих бронхіальною астмою, приводить до руйнування сітківки ока і глаукоми. Саме на глутамат натрію деякі дослідники покладають провину за поширення "синдрому китайського ресторану".

Слайд 6 Ось вже кілька десятків років у різних куточках

Ось вже кілька десятків років у різних куточках світу фіксують загадкове

світу фіксують загадкове захворювання, природа якого досі незрозуміла. У

абсолютно здорових людей ні з того ні з сього підвищується температура, червоніє обличчя, з'являється біль в грудях. Єдине, що об'єднує потерпілих - всі вони незадовго до хвороби відвідували китайські ресторани, кухарі яких схильні зловживати "смачною" речовиною.


Слайд 7 Класифікація за числовим рядом
Добавки нумеруються залежно від тієї

Класифікація за числовим рядомДобавки нумеруються залежно від тієї функції, яку вони

функції, яку вони виконують. Серії «E» від 100 до

199 — це барвники, від 200 до 299 — консерванти, від 300 до 399 — антиокислювачі, далі йдуть загущувачі, Емульгатори, піногасники, підсилювачі смаку й аромату.

Слайд 9 Історія харчових добавок XXI століття ознаменувалася скандалом.
У липні

Історія харчових добавок XXI століття ознаменувалася скандалом.У липні 2000 року представники

2000 року представники американського Товариства з захисту прав споживачів,

заручившись підтримкою прокурора штату Коннектикут Ричарда Блюменталя, звернулися в Управління з контролю за харчовими продуктами і медикаментами США з вимогою призупинити продаж продуктів харчування, збагачених тими чи іншими речовинами.

Слайд 10 Мова, зокрема, йшла про апельсиновий сік з кальцієм,

Мова, зокрема, йшла про апельсиновий сік з кальцієм, печиво з антиоксидантами,

печиво з антиоксидантами, маргарин, що знижує рівень холестерину, пироги

з харчовими волокнами, а також напої, сухі сніданки і чіпси з добавками на основі рослинної сировини. Аргументуючи свою вимогу, Річард Блюменталь заявив, ґрунтуючись на деяких даних, що "окремі добавки можуть заважати дії лікарських препаратів. Очевидно, що існують й інші побічні ефекти, які поки ще не виявлені".

Слайд 11 Як у воду дивився. Трьома місяцями пізніше група

Як у воду дивився. Трьома місяцями пізніше група французьких дослідників, які

французьких дослідників, які вивчали властивості харчових волокон, заявила, що

вони не тільки не захищають від раку кишечника, а й можуть його спровокувати. Протягом трьох років вони спостерігали за 552 добровольцями з передраковими змінами в кишечнику. Половина випробовуваних харчувалася, як зазвичай, другій половині в їжу ввели добавку на основі лушпиння ісфагули. І що ж? У першій групі захворіло всього 20%, у другій - 29%.

Слайд 12 У серпні 2002 року масла у вогонь підлила

У серпні 2002 року масла у вогонь підлила міністр охорони здоров'я

міністр охорони здоров'я Бельгії Магда Елвоерт, що звернулася до

керівництва Євросоюзу із закликом заборонити на території ЄС жувальну гумку і пігулки з фтором, які, звичайно, захищають від карієсу, але, з іншого боку, провокують остеопороз.


Слайд 13 А ось американська біотехнологічна компанія Intralytix запропонувала використовувати

А ось американська біотехнологічна компанія Intralytix запропонувала використовувати в якості харчових

в якості харчових добавок віруси. Це ноу-хау дозволить впоратися

зі спалахами такого небезпечного захворювання, як лістеріоз. Біологами був створений коктейль з 6 вірусів, згубних для бактерії Listeria monocytogenes, але абсолютно безпечних для людини. Управління з контролю за харчовими продуктами і медикаментами США (FDA) вже дало добро на обробку ним шинки, хотдогів, сосисок, ковбас та інших м'ясних продуктів.

Слайд 14 Майже все, що ми їмо щодня, містить харчові

Майже все, що ми їмо щодня, містить харчові добавки.Зокрема, рибні пресерви

добавки.
Зокрема, рибні пресерви містять консервант Е-211, що сприяє розвитку

раку. Рулети з оселедця з огірком "Санта-Бремор"містять ракоутворюючі добавки Е-330, Е-331, Е-339, які крім того підвищують холестерин. Плавленим сирком "Дружба”, якщо його їсти щодня, можна надмірно підвищити холестерин в крові, оскільки він містить емульгатори Е-450 і Е-451. Ковбасний сир також містить багато консервантів, зокрема, Е-451, Е-452, Е-412, Е-415, які негативно впливають на здоров’я, спричиняючи онкозахворювання. Сир твердий "Мармуровий"містить ракоутворюючий емульгатор Е-252. Печиво "Топлене молоко"може горіти, як свічка, і при цьому виділяти їдкий дим. Можливо, справа у тому, що до його складу входить стабілізатор Е-503, який визнано небезпечним для життя і здоров’я людини. Ковбаса "Варена"містить ракоутворюючі компоненти Е-451 та Е-452. При частому вживанні ковбаси копченої "Посольської"теж можна захворіти на рак, адже вона містить у собі цілий "букет"шкідливих консервантів – Е-451, Е-452, Е-450, Е-250. Не поступається іншим за вмістом небезпечних складників і ковбаса варена "Ніжна”, куди входять Е-450, Е-451, Е-452, Е-250.

Слайд 15 Улюблена всіма дітьми згущенка "Полтавська"уже не корисний продукт,

Улюблена всіма дітьми згущенка

бо містить Е-466. Шоколадний рулет від торгової марки "Конті"може

бути шкідливим для шкіри через Е-160. Дієтичний шоколад містить підсолоджувач Е-966, який може викликати розлад шлунку. У мармелад додають Е-494, який негативно впливає на внутрішні органи. Карамель з шоколадим наповнювачем підфарбовують небезпечним для здоров’я барвником Е-110, який надає цукеркам золотистого кольору й викликає у дітей невмотивовану нервову збудливість. Велику кількість добавок містять і деякі види морозива. Майже в усіх сухариках, чіпсах, сухих супах, бульйонних кубиках міститься натрій глутамат, який позначають як "підсилювач смаку"Е-621. Ця добавка негативно впливає на зір, провокуючи глаукому.

Слайд 16 Крім того, небезпечні речовини містяться і в іншій

Крім того, небезпечні речовини містяться і в іншій продукції, яку обожнюють

продукції, яку обожнюють діти. Скажімо, жувальна гумка. У наш

час реклама жувальної гумки зав’язла в зубах більше, ніж сама жуйка. З телеекрану закликають нас жувати, без утоми нормалізуючи свій кислотно-лужний баланс. Але чи є корисною жуйка? Щодо кислотно-лужного балансу, то його нормалізує тільки та жуйка, котра без цукру. А без цукру – означає із цукрозамінниками: ксилітом, сорбітом, аспартамом. Вчені стверджують, що деякі з цих речовин здатні призводити до проносного ефекту.

Слайд 17 На пачці "Дірола"правдиво написано, що у 100г жуйки

На пачці

міститься 64г поліолів, а у "Стиморолі"їх ще більше –

68. Деякі виробники про це замовчують. Вага однієї пачки коливається від 13 до 15г, тож кількість проносно-солодких спиртів у ній може бути від 8,3 до 10,2г. Для діареї зазвичай потрібно 30-40г, але багатьом буде достатньо і однієї пачки. Але ж реклама закликає жувати по дві подушечки після кожного прийому їжі. Разом вийде по 1,5 – 2 пачки на день. Тож розслаблення шлунка забезпечене

Слайд 18 Нещодавно вчені висловили думку про те, що цукрозамінники

Нещодавно вчені висловили думку про те, що цукрозамінники при їх непомірному

при їх непомірному споживанні можуть порушити в організмі гормональний

баланс, оскільки до складу аспартама входить амінокислота фенілаланін. Особливо це небезпечно для дітей а також для блакитнооких, світлошкірих і світловолосих людей. В їх організмі занадто мало ферментів, здатних розщепити і перетворити фенілаланін, тому він перетворюється на надлишок адреналіну і токсичних речовин. Це загрожує і уповільненням росту, і порушеннями в розвитку нервової системи, і навіть олігофренією.


Слайд 19 Консерванти додають навіть у багаті на вітаміни цитрусові.

Консерванти додають навіть у багаті на вітаміни цитрусові. Щоб запобігти ураженню

Щоб запобігти ураженню цвілевими грибами, екзотичні фрукти обробляють Е-230

– 232, а для захисту від висихання наносять віск. Причому розпізнати цитрусові, оброблені хімічними препаратами, за зовнішнім виглядом практично неможливо. Тому перед уживанням такі фрукти бажано ретельно промити проточною водою, а після зняття шкірки добре вимити руки з милом.

Слайд 20 ВИСНОВОК

ВИСНОВОК

  • Имя файла: e-chisla.pptx
  • Количество просмотров: 127
  • Количество скачиваний: 0
Следующая - Лошади