Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Птахи

ДВОНОГІ ПЕРНАТІ ВОЛОДАРІ НЕБАОдного дня грецький філософ Платон, намагаючись дати просте і чітке визначення людини сказав, що людина є двонога тварина без пір'я. Платона висміяв його дотепний сучасник, філософ Діоген (той самий, що жив в бочці)
Птахи ДВОНОГІ ПЕРНАТІ ВОЛОДАРІ НЕБАОдного дня грецький філософ Платон, намагаючись дати просте і Птиці бувають великими, як страус, чий  ріст більше 2,5 м1, і Зовнішня будова птахів .Пір ‘ яний покривДзьобНіздріОкоГоловаШияКрилаХвістНогиКлас Птахи об‘єдну понад 8 Будова головиПіддзьобокНаддзьобокНіздріОкоСлуховий отвірЯзик Які у птахів покриви та їхні похідні? Загальна будова пера: 1. Внутрышнє опахало 2. Стрижень пера 3. Очин 4. На шкірі птахів є різні види пір'я. По будові розрізняють контурне, пухове Типи пір'я у птахів (на малюнку): 1 — контурне, типове махове перо, Будова крила птахаМахові крилаКрилоплечепередпліччякистьпершоряднедругорядне Будова нижньої кінцівкипальцицівка Особливості мускулатури птахів.
Слайды презентации

Слайд 2 ДВОНОГІ ПЕРНАТІ ВОЛОДАРІ НЕБА
Одного дня грецький філософ Платон,

ДВОНОГІ ПЕРНАТІ ВОЛОДАРІ НЕБАОдного дня грецький філософ Платон, намагаючись дати просте

намагаючись дати просте і чітке визначення людини сказав, що

людина є двонога тварина без пір'я. Платона висміяв його дотепний сучасник, філософ Діоген (той самий, що жив в бочці) підсунувши йому обскубаного півня. Звідси висновок: окрім людини, тільки півні, а з ними і всі решта птахів є справжніми двоногими створіннями. Окрім нас і птахів, більше двоногих в природі немає. Але Діогену, щоб згладити відмінність півня від людини, все ж довелося його обскубти.
Пір'я — це те єдине, що у всьому тваринному світі є лише у птахів. Дві ноги є у людини; крила і уміння літати, окрім птиць відрізняє багато комах і деяких ссавців наприклад кажанів; дзьоби або схожі на них утворення є у деяких риб, у морських черепах і навіть у древніх ссавців качкодзьобів — але нічого, схожого на пір'я, немає ні у кого, окрім птиць.


Слайд 3 Птиці бувають великими, як страус, чий ріст

Птиці бувають великими, як страус, чий ріст більше 2,5 м1, і

більше 2,5 м1, і трохи більше за джмеля, як

колібрі; що літають, як горобці, ворони або альбатроси, і що не літають, як пінгвіни або ті ж страуси; непоказними, як зяблики і славки або з яскравим, екстравагантним оперінням як павичі і папуги. За підрахунками учених, на нашій планеті мешкає близько 8600 видів птиць і всі вони мають дзьоб, по дві ноги, по два крила (у тому числі і птиці, що не літають, і навіть названі «безкрилими») і оперіння.
Ці 8600 видів розподілено по землі нерівномірно: більшість видів живуть біля екватора, в тропічних зонах. Особливо багато птиць в тропіках Центральної і Південної Америки. Чим ближче до полюсів, тим менше видова різноманітність птиць. Для порівняння — у всіх хвойних тайгових лісах, налічується всього біля 250 видів птиць, тоді як тільки у Колумбії (країна в тропічній зоні Південній Америки) живе до 1700 видів птахів.
Проте птиці зустрічаються майже повсюдно. У найжаркіших і посушливіших пустелях мешкають, наприклад, споріднені голубам птиці рябки. Гори підкорили грифи, орли і гірські куріпки улари. Часто птиці стають першовідкривачами віддалених від материків островів. Навіть на Північний полюс залітають чайки і чистики. Птиці не живуть тільки в центральній віддалені від побережжя частини Антарктиди. Так широко розповсюдитися по земній кулі птицям допомогло уміння літати. Це ж уміння допомагає птицям вижити. Небо, де зустрічаються комахи, що літають якими багато птиць харчуються, звідки добре видно, де шукати харч на землі, і куди не добратися наземним хижакам — повністю знаходиться у владі птиць.


Загальна характеристика класу Птахи.


Слайд 4 Зовнішня будова птахів .
Пір ‘ яний покрив
Дзьоб
Ніздрі
Око
Голова
Шия
Крила
Хвіст
Ноги
Клас Птахи

Зовнішня будова птахів .Пір ‘ яний покривДзьобНіздріОкоГоловаШияКрилаХвістНогиКлас Птахи об‘єдну понад

об‘єдну понад 8 500 видiв теплокровних хребетних тварин (в

Укpaїні - близько 400), пристосованих до польоту. Bci вони мають пiр'яний покрив. Переднi кiнцiвки птахiв перетворилися на крила, а заднi слугують для пересування по землi, гiлках дерев i у водi. Птахи, як i плазуни, розмножуються вiдкладаючи яйця.
Якi особливостi зовнiшньої будови птахiв? Тiло птахiв подiлене на голову, тулуб i вкорочений хвостовий вiддiл . На головi є очi з рухливими повiками (верхньою, нижньою та мигальною перетинками), нiздрi та слуховi отвори, затягненi барабанною перетинкою. Спереду голова витягнута у дзьоб . Шия дуже рухлива, завдяки чому птах може повертати голову на 180 ° i бiльше (наприклад, сова повертає її на 270°). Тулуб птахiв обтiчної форми. Переднi кiнцiвки перетворенi на крила. На заднiх кiнцiвках є рухливi пальцi (2-4), якi закiнчуються кігтями.


Слайд 5 Будова голови
Піддзьобок
Наддзьобок
Ніздрі
Око
Слуховий отвір
Язик

Будова головиПіддзьобокНаддзьобокНіздріОкоСлуховий отвірЯзик

Слайд 6 Які у птахів покриви та їхні похідні?

Які у птахів покриви та їхні похідні?

Слайд 7 Загальна будова пера:
1. Внутрышнє опахало
2.

Загальна будова пера: 1. Внутрышнє опахало 2. Стрижень пера 3. Очин

Стрижень пера
3. Очин
4. Зовнішнє опахало


5. Бічний стовбур
6. Бородки першого порядку
7. Бородки другого порядка,
з' єднані між собою (схематично!)

Слайд 8 На шкірі птахів є різні види пір'я.
По

На шкірі птахів є різні види пір'я. По будові розрізняють контурне,

будові розрізняють контурне, пухове пір'я, пух,
ниткоподібне пір'я, щетини.


1 Контурне перо.
2 Ще контурне перо.
3 Пухове перо (пір'їна).
4 Пух.
5 Ниткоподібне перо.
6 Щетина.
Контурне пір'я підрозділяють на криючі, махові і рульові.
Криюче пір'я покриває тіло птаха, відростаючи на окремих полях
шкіри - птериліях, розділених ділянками, де такого пір'я немає –
аптеріями, при чому поля розташовані так, що контурне криюче
пір'я покриває тіло птаха черепицеподібно, налягаючи один на одного.
Довге міцне контурне пір'я, що відростає на шкірі крила, називається маховим.
Пір'я, що кріпиться на задньому краю кисті, - первинні-першорядні- махові, на задньоверхній поверхні передпліччя - другорядні махові. Крила, котрі створюють площину хвоста, називають рульовими.
Пухове пір'я не має борідок другого порядку і вони, так само як і пух, створюють повітряну термоізолюючу оболонкуптаха, яка запобігає активному теплообміну птаха з навколишнім середовищем через шкіру.
Ниткоподібне пір'я розташовується по всьому тілуптаха і служить датчиками, що сигналізують про потоки повітря під пір'яним покривом.
Щетини виконують функцію дотику і у багатьох птахів розташовані в основі дзьоба.


Слайд 9 Типи пір'я у птахів (на малюнку): 1 —

Типи пір'я у птахів (на малюнку): 1 — контурне, типове махове

контурне, типове махове перо, 2 — рульове перо (перо

хвоста), 3 — покривне перо, 4 — ниткоподібне перо, 5 — кистеподібне перо, 6 — пухове перо.

Слайд 10 Будова крила птаха
Махові крила
Крило
плече
передпліччя
кисть
першорядне
другорядне

Будова крила птахаМахові крилаКрилоплечепередпліччякистьпершоряднедругорядне

Слайд 11 Будова нижньої кінцівки
пальци
цівка

Будова нижньої кінцівкипальцицівка

Слайд 12 Особливості мускулатури птахів.

Особливості мускулатури птахів.

  • Имя файла: ptahi.pptx
  • Количество просмотров: 112
  • Количество скачиваний: 0