Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Презентаціяз дисципліни Соціологіястудентки групи Ф-33Коледжу НФаУКоробко Валентини Викладач:Подольська Е.А.

Соціологія культури й політики. Економічна культура
Презентація з дисципліни Соціологія студентки групи Ф-33 Коледжу НФаУ Коробко Валентини Соціологія  культури й політики. Економічна культура Економічна культура – сукупність прогресивних гуманістичних матеріально-духовних досягнень людей у різних сферах соціально-економічної Складовими економічної культури є культура в межах окремих економічних підсистем – продуктивних Окремими елементами економічної культури в межах продуктивних сил є техніко-технологічна-трудова (культура праці), Рівень економічної культури залежить від типу економічної системи, якості життя, прогресу технологічного Економічна культура спирається на такі соціальні цінності, як справедливість, рівність, повага, престиж, Цінності і а норми культури поділяють на особистісні й інституційні. До особистісних Економічна культура охоплює соціальні цінності й норми, що функціонують в економіці, але Дякую, за увагу!
Слайды презентации

Слайд 2 Соціологія культури й політики. Економічна культура

Соціологія культури й політики. Економічна культура

Слайд 3 Економічна культура – сукупність прогресивних гуманістичних матеріально-духовних досягнень людей

Економічна культура – сукупність прогресивних гуманістичних матеріально-духовних досягнень людей у різних сферах

у різних сферах соціально-економічної діяльності. Відповідно до поділу виробництва наматеріальне

і духовне, розрізняють такі ж типи економічної культури. Матеріальний тип економічної культури охоплює сукупність речей, виробничих процесів, відносин людини і природи, різноманітні об'єкти власності, різні види економічних відносин між людьми в усіх сферах суспільного відтворення. Духовний тип економічної культури – сукупність економічних знань, виробничого досвіду і навичок, економічне мислення.  

Слайд 5 Складовими економічної культури є культура в межах окремих

Складовими економічної культури є культура в межах окремих економічних підсистем –

економічних підсистем – продуктивних сил, організаційно-економічних та техніко-економічних відносин,

економічної власності та господарського механізму.

Слайд 6 Окремими елементами економічної культури в межах продуктивних сил

Окремими елементами економічної культури в межах продуктивних сил є техніко-технологічна-трудова (культура

є техніко-технологічна-трудова (культура праці), наукова, інформаційна, організаційна культура. Так,

техніко-технологічна культура означає дотримання вимог експлуатації техніки та її ефективне використання, утримання засобів пращ в якісному стані, дотримання технологічної дисципліни тощо. Інформаційна економічна культура передбачає ґрунтовні знання ефективного використання інформації, зокрема вміння знаходити необхідні джерела інформації, обробляти їх, комп'ютерну грамотність та ін. Культура основної продуктивної сили – людини-працівника означає гармонійне поєднання в ній фізичних, розумових та організаторських здібностей, високий рівень освіти та кваліфікації, наявність розвинутих потреб у вільній і творчій праці, поліпшенні умов праці, постійному зростанні матеріальних, соціальних і духовних потреб тощо. Синтетичним вираженням економічної культури у межах господарського механізму є культура управлінської праці її складові елементи – система відповідних знань різних наук (психології, права, економіки, соціології та ін.), світогляд, морально-етичні норми та їх дотримання, вміння володіти собою та ін.

Слайд 8 Рівень економічної культури залежить від типу економічної системи,

Рівень економічної культури залежить від типу економічної системи, якості життя, прогресу

якості життя, прогресу технологічного та суспільного способів виробництва. У

свою чергу, він активно впливає на них. Внаслідок деградації продуктивних сил, передусім людини-працівника, антигуманного й антидемократичного характеру трансформаційних процесів в системі економічних відносин тощо рівень економічної культури в Україні в 90-х XX ст. істотно знизився. Уявлення про культуру як соціальну пам’ять суспільства тлумачиться як особлива мова цінностей, знання норм, вимог і санкцій, засвоєння якої пов'язує нові покоління людей з попередньою історією, дає їм змогу оволодіти досвідом та примножити його.

Слайд 9 Економічна культура спирається на такі соціальні цінності, як

Економічна культура спирається на такі соціальні цінності, як справедливість, рівність, повага,

справедливість, рівність, повага, престиж, солідарність, злагода, порядок тощо. Економічна

культура – це також продукти діяльності соціальних інститутів, які належать до економічної сфери, і продукти функціонування соціальних груп, що входять до соціальної сфери.

Слайд 10 Цінності і а норми культури поділяють на особистісні

Цінності і а норми культури поділяють на особистісні й інституційні. До

й інституційні. До особистісних відносять вид занять, роботу, посаду,

становище в колективі, соціальні блага, можливість зробити кар'єру, вдосконалитися професійно, наблизитися до керівництва, посісти вигідне місце, володіти власністю приймати рішення тощо. З цими функціональними цінностями пов'язані соціальні якості суб'єктів. Так, для професійно зорієнтованих людей характерна висока цінність праці, її зміст, а люди з пріоритетом споживацьких цінностей надають перевагу заробітку. Економічна соціологія враховує не лише те, що люди здатні створювати і зберігати культуру, а й те що вони можуть знищувати і забувати спадщину інституційний аспект.

Слайд 11 Економічна культура охоплює соціальні цінності й норми, що

Економічна культура охоплює соціальні цінності й норми, що функціонують в економіці,

функціонують в економіці, але властиві соціальним інститутам політиці, праву,

ідеологи, науці, сім'ї, моралі, релігії. Взаємозв'язок інституційного та особистісного аспектів надає економічній культурі відповідної цілісності.

  • Имя файла: prezentatsіyaz-distsiplіni-sotsіologіyastudentki-grupi-f-33koledzhu-nfaukorobko-valentini--vikladachpodolska-ea.pptx
  • Количество просмотров: 62
  • Количество скачиваний: 0