Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Концентровані розчини (концентрати)

Содержание

ВизначенняКонцентровані розчини (концентрати) - внутрішньоаптечна заготовка у недозованому вигляді, яка застосовується для виробництва (виготовлення) лікарських засобів з рідким дисперсійним середовищем, шляхом розведення чи в суміші з іншими лікарськими речовинами.
Концентровані розчини (концентрати)Кройтор Сергій3фарм БВМК ім. акад. Д.К. Заболотного ВизначенняКонцентровані розчини (концентрати) - внутрішньоаптечна заготовка у недозованому вигляді, яка застосовується для виробництва ЗначенняКонцентровані розчини мають велике значення для роботи аптеки, оскільки допомогають підвищити швидкісь РегулюванняРобота з концентрованими розчинами в аптеці регулюється наказом МОЗ України №626 від Поняття розчинуРóзчини (рос. раствор, англ. solution, нім. Lösung f) — цілком однорідні суміші з двох (або кількох) речовин, в яких молекули (або іони) ВидиНасичений розчинДетальніше: Насичений розчинУ певній кількості води при даній температурі може розчинятися лише певна кількість Пересичений розчинДетальніше: Пересичений розчинКрім насичених і ненасичених, відомі ще так звані пересичені розчини, в Концентрований та розбавлений розчини Не слід плутати поняття насичений і ненасичений розчини Поняття концентрації розчинів та її прописуванняВластивості розчинів залежать від співвідношення між кількостями Концентровані розчини для бюретної установкиГотування концентрованих розчинів регламентується вказівками ДФ XI і Концентровані розчини — це недозований вид аптечної заготовки, щь застосовується ДЛЯ виготовлення НоменклатураНоменклатура концентрованих розчинів визначається запитами екстемпоральної рецептури, що надходить в аптеку, і Концентровані розчини після виготовлення піддають повному хімічному контролю (істинність, кількісний вміст діючих ГотуванняГотування концентрованих розчинів. Концентровані розчини виготовляють масо-об’ємним методом з використанням мірного посуду. Бюреткова СистемаБЮРЕТКОВА СИСТЕМА — установка з набором градуйованих бюреток різної ємності та піпеток, призначених для відмірювання Бюреткова система
Слайды презентации

Слайд 2 Визначення
Концентровані розчини (концентрати) - внутрішньоаптечна заготовка у недозованому вигляді,

ВизначенняКонцентровані розчини (концентрати) - внутрішньоаптечна заготовка у недозованому вигляді, яка застосовується для

яка застосовується для виробництва (виготовлення) лікарських засобів з рідким

дисперсійним середовищем, шляхом розведення чи в суміші з іншими лікарськими речовинами.

Слайд 3 Значення
Концентровані розчини мають велике значення для роботи аптеки,

ЗначенняКонцентровані розчини мають велике значення для роботи аптеки, оскільки допомогають підвищити

оскільки допомогають підвищити швидкісь виготовлення ЛЗ та їх кінцеву

якість.

Слайд 4 Регулювання
Робота з концентрованими розчинами в аптеці регулюється наказом

РегулюванняРобота з концентрованими розчинами в аптеці регулюється наказом МОЗ України №626

МОЗ України №626 від 15.12.2004
«Про затвердження

Правил виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки»

Слайд 5 Поняття розчину
Рóзчини (рос. раствор, англ. solution, нім. Lösung f) — цілком однорідні суміші з двох

Поняття розчинуРóзчини (рос. раствор, англ. solution, нім. Lösung f) — цілком однорідні суміші з двох (або кількох) речовин, в

(або кількох) речовин, в яких молекули (або іони) одної речовини рівномірно розподілені між

молекулами другої речовини.

Слайд 6 Види
Насичений розчин
Детальніше: Насичений розчин
У певній кількості води при даній температурі може

ВидиНасичений розчинДетальніше: Насичений розчинУ певній кількості води при даній температурі може розчинятися лише певна

розчинятися лише певна кількість речовини, а надлишок її залишається

нерозчинним. Розчин, у якому взята речовина при даній температурі більше не розчиняється, називається насиченим.
При виготовленні насиченого розчину до розчинника додають звичайно таку кількість розчинюваної речовини, щоб частина її залишалася нерозчинною, скільки б розчин не розмішували і не збовтували. Однак у практиці звичайно користуються ненасиченими розчинами, тобто такими, в яких при даній температурі розчинювана речовина може ще розчинятися (до утворення насиченого розчину).


Слайд 7 Пересичений розчин
Детальніше: Пересичений розчин
Крім насичених і ненасичених, відомі ще

Пересичений розчинДетальніше: Пересичений розчинКрім насичених і ненасичених, відомі ще так звані пересичені розчини,

так звані пересичені розчини, в яких розчинюваної речовини в розчиненому

стані більше, ніж потрібно для одержання насиченого розчину. Але пересичені розчини зустрічаються порівняно рідко, і їх утворюють лише деякі речовини, наприклад декагідрат сульфату натрію — Na2SO4•10H2O, пентагідраттіосульфату натрію — Na2S2O3 • 5H2O тощо. Пересичені розчини дуже нестійкі і досить легко розкладаються з виділенням надлишку розчиненої речовини і утворенням насиченого розчину.


Слайд 8 Концентрований та розбавлений розчини
Не слід плутати поняття насичений

Концентрований та розбавлений розчини Не слід плутати поняття насичений і ненасичений

і ненасичений розчини з поняттями концентрований і розбавлений. Назви

концентрований і розбавлений вказують лише, на ступінь розчиненості речовини, що міститься в даній кількості розчинника, і нічого не вказують на ступінь його насичення.
Концентрований розчин може бути і насиченим і ненасиченим. Наприклад, якщо в 100 г води при 100 °C розчинити 200 г нітрату калію KNO3, то такий розчин буде досить концентрованим, але ненасиченим, бо для одержання насиченого розчину при цих умовах потрібно розчинити не 200, а 245 г цієї солі. Другий приклад: якщо в 100 г води при звичайній температурі розчинити в одному випадку 0,10 г Ca(OH)2, а в другому — 0,16 г, то обидва розчини будуть дуже розбавлені і разом з тим перший з них буде ненасиченим, а другий — насиченим.


Слайд 9 Поняття концентрації розчинів та її прописування
Властивості розчинів залежать

Поняття концентрації розчинів та її прописуванняВластивості розчинів залежать від співвідношення між

від співвідношення між кількостями їх складових частин, тобто від

концентрації, під якою розуміють кількість лікарського засобу розчиненого у певній кілкості розчинника. Концентрацію розчинів виражають різними одиницями:
Ваговими відсотками
Молярністю
Нормальністю
Моляльністю
У рецептах концентрацію частіше всього вказують у відсотках.


Слайд 10 Концентровані розчини для бюретної установки
Готування концентрованих розчинів регламентується

Концентровані розчини для бюретної установкиГотування концентрованих розчинів регламентується вказівками ДФ XI

вказівками ДФ XI і «Інструкцією з виготовлення в аптеках

лікарських форм із рідким дисперсним серидовищем», затверджено наказом МОЗ України № 197 від 07.09.93 р.

Слайд 11 Концентровані розчини — це недозований вид аптечної заготовки,

Концентровані розчини — це недозований вид аптечної заготовки, щь застосовується ДЛЯ

щь застосовується ДЛЯ виготовлення лікарських форм ІЗ рідким дисперсій,

ним середовищем, шляхом розведення або в суміші з іншими лікарськими речовинами.
Концентровані розчини - це робочі розчини лікарських речовин у виразно більшу концентрації, ніж ці речовини прописуються в рецептах, у розрахунку на відповідне розведення водою до зазначеної в рецепті концентрації. їх зазвичай називають «концентратами». Застосування концентрованих розчинів має ряд переваг у порівнянні з виготовленням мікстур із сухих речовин: полегшується робота фармацевта, підвищується якість і прискорюється відпуск лікарських препаратів хворим.

Слайд 12 Номенклатура
Номенклатура концентрованих розчинів визначається запитами екстемпоральної рецептури, що

НоменклатураНоменклатура концентрованих розчинів визначається запитами екстемпоральної рецептури, що надходить в аптеку,

надходить в аптеку, і залежно від потреби список концентрованих

розчинів може змінюватися. В інструкції з виготовлення в аптеках лікарських форм з рідким дисперсійним середовищем
При виготовленні концентрованих розчинів слід уникати концентрацій, близьких зо насичених, тому що при зниженні температури розчину можливе випадання осаду розчиненої речовини
У зв’язку з тим, що концентровані розчини можуть стати середовищем для розвитку мікроорганізмів. їх слід готувати в асептичних умовах на свіжопере гнаній воді очищеній. Всі застосовувані допоміжні матеріали, а також посуд для їх виготовленні: зберігання повинні бути попередньо простерилізовані, а отримані розчини обов’язково профільтровані (а не проціджені).


Слайд 13 Концентровані розчини після виготовлення піддають повному хімічному контролю

Концентровані розчини після виготовлення піддають повному хімічному контролю (істинність, кількісний вміст

(істинність, кількісний вміст діючих речовин). Всі приготовлені концентровані розчина

затасують у лабораторний журнал, а на етикетці посудини, в якій вони зберігаються, зазначають: назву і концентрацію розчину, номер серії й аналізу, дату виготовлення.
Запаси концентрованих розчинів зберігають у щільно закупорених бутлях у прохолодному і захищеному від світла місці при температурі 20-22 °С чи в холодильнику (3-5 °С).
В аптеках концентровані розчини виготовляють у таких кількостях, які можуть бути використані протягом установлених для них термінів придатності. Граничні терміни зберігання для окремих розчинів установлені залежно від їх стійкості від 2 до ЗО днів
Якщо розчин є середовищем для розмноження мікроорганізмів, то термін його зберігання невеликий, наприклад, 5 і 20 % розчини глюкози зберігають протягом двох діб Зі збільшенням концентрації розчину глюкози до 40 і 50 % термін його зберіганні збільшується до 15 діб. Останнє пов’язано з тим, що підвищується осмотичний тиск ; розчину, що знижує умови виживання мікроорганізмів.



Слайд 14 Готування
Готування концентрованих розчинів.
Концентровані розчини виготовляють масо-об’ємним методом

ГотуванняГотування концентрованих розчинів. Концентровані розчини виготовляють масо-об’ємним методом з використанням мірного

з використанням мірного посуду. Необхідну кількість води можна також

розрахувати, використовуючи коефіцієнти збільшення об'єму або значення густини розчину.

Слайд 15 Бюреткова Система
БЮРЕТКОВА СИСТЕМА — установка з набором градуйованих бюреток різної

Бюреткова СистемаБЮРЕТКОВА СИСТЕМА — установка з набором градуйованих бюреток різної ємності та піпеток, призначених

ємності та піпеток, призначених для відмірювання рідин при виготовленні ліків шляхом об’ємного

виміру. Б.с. дозволяє використовувати концентровані розчини, більш точно дозувати та прискорювати процес виготовлення ліків в умовах аптеки. В цілому бюреткові установки — комплект, основними деталями якого є власне бюретка, живильна посудина і живильна трубка. Аптечні бюретки мають різну місткість (ємність): 10; 25; 60; 100 і 200 мл. Градуювання роблять у 0,1 мл. Довжина бюреток усіх об’ємів однакова (450 мм) при різному діаметрі (12–32 мм). Б.с. має круглу форму вертушки та освітлення. З 1912 р. застосовувалися Б.с. «Пебек», в яких концентровані розчини готувалися у відсотках за вагою. У 1920 р. були запропоновані Б.с. ЦАНДІ. В цій системі бюретки і піпетки були градуйовані в умовних одиницях, для кожної окремої рідини таким чином, що об’єм кожної риски відповідав 1 г певнної рідини при температурі 20 °С. З 1957 р. ЦАНДІ запропонована більш досконала модель бюретки, яка у випускній частині обладнана монолітним корпусом зі скляним двоходовим краном. В аптечній практиці з 1964 р. використовують два типи бюреткових установок (УБ-16 і УБ-10), які складаються із триноги зі стояком, на якому рухомо змонтована вертушка. На ній розташовані поліетиленові живильні посудини з кришками, скляні живильні трубки, бюретки, поліетиленові діафрагмові крани, ліхтар (для підсвічування бюреток), фіксатор робочих положень вертушки і ручний тросиковий привід управління діафрагмовими кранами. У кожному крані є наповнювальний і зливний діафрагмові клапани (клавіші «Напов­нення» і «Злив»). Бюреткові установки моделі ЦАНДІ-64 знаходяться в оснащенні багатьох тисяч аптек.

  • Имя файла: kontsentrovanі-rozchini-kontsentrati.pptx
  • Количество просмотров: 86
  • Количество скачиваний: 0