Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Годівля овець

Годівля молодняку овецьГодівлю молодняку овець потрібно організувати так, щоб забезпечити відтворення стада й високу ефективність галузі вівчарства в цілому.Вирощування ягнят. Ягня у перші дні після народження ссе матір 20-22 рази за добу. Через три-чотири тижні підсисного
Тема 28 ГОДІВЛЯ ОВЕЦЬГодівля ягнят в підсисний період та після відбивкиГодівля ремонтного Годівля молодняку овецьГодівлю молодняку овець потрібно організувати так, щоб забезпечити відтворення стада Годівля баранів-плідниківГодівля баранів-плідників має бути спрямованою на забезпечення високих показників статевої активності, Відгодівля овецьВідгодівля овець ґрунтується на інтенсивному вирощуванні молодняку. Відгодовують надремонтний молодняк і Норми годівлі для молодняку вовнових і вовно-м'ясних порід на голову в добу Норми годівлі для молодняку вовнових і вовно-м'ясних порід, на голову в добу Примірні раціони для молодняку, на голову на добу Рецепти замінників овечого молока, % Контрольовані середні норми концентрації енергії, поживних і біологічно активних речовин на 1 Фактори впливу на ефективність годівлі ремонтного молодняку, валахів та відгодівельних овецьПравильний вибір Шляхи і методи практичного досягнення породного генетичного потенціалу росту ремонтного молодняку та
Слайды презентации

Слайд 2 Годівля молодняку овець
Годівлю молодняку овець потрібно організувати так,

Годівля молодняку овецьГодівлю молодняку овець потрібно організувати так, щоб забезпечити відтворення

щоб забезпечити відтворення стада й високу ефективність галузі вівчарства

в цілому.
Вирощування ягнят. Ягня у перші дні після народження ссе матір 20-22 рази за добу. Через три-чотири тижні підсисного періоду молоко матері не може повністю забезпечити їх потребу у поживних речовинах. Тому молодняк привчають до поїдання кормів рослинного походження.
Із 7-8-денного віку ягнят привчають до поїдання сіна і концентрованих кормів. З цією метою в оцарках обладнують "їдальні" для молодняку, де розмішують риштаки для сіна й годівниці для концентрованих кормів та мінеральних добавок. Використовують пшеничні висівки, плющений овес і дрібно протерту макуху, кісткове борошно або крейду ( по 5 г на одну голову за добу), сіль кухонну. Сіно згодовують без обмежень.
Відлучають ягнят від вівцематок у віці 3-5 міс, коли вони досягнуть живої маси 16-20 кг. При цьому формують отари молодняку з урахуванням статі, віку і розвитку тварин. Після відлучення баранчиків і ярочок пасуть окремо, щоб запобігти передчасному паруванню. Розмір отар не повинен перевищувати 350-400, а з 7-8-місячного віку - 700-800 голів.
У 4,0-4,5-місячному віці баранчиків доцільно каструвати. Це сприяє їх швидкому нагулу і підвищенню якості баранини.
Годівлю молодняку після відлучення організовують з урахуванням статі, віку, живої маси та приросту, господарського призначення і вовнової продуктивності. Особливу увагу слід приділяти годівлі племінного молодняку. Для нього необхідно виділяти кращі пасовища з обов'язковою підгодівлею концентрованими кормами (по 350-400 г на одну голову за добу).
У зимовий період у годівлі молодняку використовують високоякісне сіно, силос, сінаж, концентровані корми та кормові добавки.
Добовий раціон для ярок 8-12-місячного віку може бути таким, кг: сіно степове — 0,2; сіно бобове — 0,4; силос кукурудзяний - 2,5; концентровані корми - 0,3; знефторений фосфат -5г.

Слайд 3 Годівля баранів-плідників
Годівля баранів-плідників має бути спрямованою на забезпечення

Годівля баранів-плідниківГодівля баранів-плідників має бути спрямованою на забезпечення високих показників статевої

високих показників статевої активності, спермопродуктивності та вовнової продуктивності.
Баранів-плідників починають

готувати до парувального сезону за 2 міс, оскільки спермагенез триває 45-50 днів. Баранів використовують не тільки для відтворення стада, а й для одержання великої кількості вовни. Тому годівля має бути достатньою за енергією, протеїном, мінеральними речовинами і вітамінами.
Нормують годівлю плідників виходячи з їхньої живої маси, віку, статевого навантаження, породи і напряму продуктивності.
Орієнтовний добовий раціон для плідника у стійловий період, кг: сіно - 1,0-1,5, соковиті корми - 2,5-3,0, концентровані - 0,5-0,8, сінаж - 2,5-3,0; у пасовищний - зелена маса бобових - 8-12, концентровані корми - 0,5-0,6. Сприятливо впливає на здоров'я, продуктивність і ефективність племінного використання випасання баранів на пасовищі.
Особливо цінних племінних плідників-поліпшувачів із метою Інтенсивного і тривалого використання необхідно годувати за індивідуальними нормами із застосуванням у складі раціонів кормів тваринного походження (збиране молоко, курячі яйця).

Слайд 4 Відгодівля овець
Відгодівля овець ґрунтується на інтенсивному вирощуванні молодняку.

Відгодівля овецьВідгодівля овець ґрунтується на інтенсивному вирощуванні молодняку. Відгодовують надремонтний молодняк

Відгодовують надремонтний молодняк і вибракуваних тварин.
Найдешевша відгодівля - нагул,

який триває 2,5-4,0 міс. До середини літа на нагул ставлять валахів різного віку, з другої його половини - вибракуваних вівцематок, а також надремонтний молодняк.
При нагулі дорослих овець зелена маса пасовища може бути єдиним кормом (7-8 кг на одну голову за добу). За низької поживності трави у період нагулу тварин можна підгодовувати концкормами (0,3-0,5 кг на голову за добу).
Найефективніший нагул овець тоді, коли отари формують за віком, статтю і вгодованістю. Отари формують по 800-1200 голів. Якщо нагул проводять на багаторічних культурних пасовищах, то середньодобовий приріст живої маси може досягати 200 г на одну голову.
Застосовують також і стійлову відгодівлю овець. Дорослим тваринам у літній період згодовують по 5-6 кг зеленої маси і 0,4-0,5 кг концентрованих кормів на одну голову за добу. В осінній період відгодовують в основному вибракуваних вівцематок вводячи до складу раціонів значну кількість соковитих, а також грубі та концентровані корми.
Незалежно від системи утримання, тварини повинні бути забезпечені питною водою та мати вільний доступ до кухонної солі.
З метою одержання високих приростів живої маси та баранини високої якості у вівчарських господарствах застосовують інтенсивну відгодівлю молодняку (асканійська, цигайська та інші породи). У віці 6-8 міс (жива маса 35-40 кг) їх можна реалізовувати на м'ясо. Але у цьому разі в структурі раціонів частка концентрованих кормів має досягати 30-35%, грубих — 15-20, соковитих — 50-55%.
На інтенсивну відгодівлю, яка триває 3-4 міс, ягнят ставлять у 3-4-місячному віці.
При помірній відгодівлі молодняк зимових окотів після відлучення від вівцематок випасають або згодовують йому зелену масу, концентровані, а потім соковиті корми з таким розрахунком, щоб до кінця пасовищного періоду у 8-9-місячному віці тварини досягай живої маси 50-55 кг.

Слайд 5 Норми годівлі для молодняку вовнових і вовно-м'ясних порід

Норми годівлі для молодняку вовнових і вовно-м'ясних порід на голову в добу

на голову в добу


Слайд 7 Норми годівлі для молодняку вовнових і вовно-м'ясних порід,

Норми годівлі для молодняку вовнових і вовно-м'ясних порід, на голову в добу

на голову в добу


Слайд 9 Примірні раціони для молодняку, на голову на добу

Примірні раціони для молодняку, на голову на добу

Слайд 12 Рецепти замінників овечого молока, %

Рецепти замінників овечого молока, %

Слайд 14 Контрольовані середні норми концентрації енергії, поживних і біологічно

Контрольовані середні норми концентрації енергії, поживних і біологічно активних речовин на

активних речовин на 1 кг сухої речовини кормів у

раціонах овець

Слайд 15 Фактори впливу на ефективність годівлі ремонтного молодняку, валахів

Фактори впливу на ефективність годівлі ремонтного молодняку, валахів та відгодівельних овецьПравильний

та відгодівельних овець
Правильний вибір і кваліфіковане практичне використання системи

нормованої годівлі
Контроль за якістю кормів і новітні технології їх згодовування
Врахування стандартів якості основних кормів
Контроль споживання кормів за сухою речовиною
Контроль за кормовими стресами

  • Имя файла: godіvlya-ovets.pptx
  • Количество просмотров: 117
  • Количество скачиваний: 0