Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Електрохімічні методи аналізу засновані на вимірюванні електрохімічних явищ, які виникають у досліджуваному розчині або на поверхні електродів, які взаємодіють з розчинами.

Содержание

Полярогра́фія — електрохімічний метод якісного та кількісного аналізу, а також вивчення кінетики хімічних процесів, що ґрунтуються на вивченні вольтамперних кривих (полярограм), одержуваних при електролізі досліджуваної речовини (головним чином із ртутно-крапельним електродом.Полярографія
-полярографія-кулонометрія-потенціометрія-кондуктометріяЕлектрохімічні методи аналізу засновані на вимірюванні електрохімічних явищ, які виникають у досліджуваному Полярогра́фія — електрохімічний метод якісного та кількісного аналізу, а також вивчення кінетики Знаходить широке застосування в різних галузях промисловості:для аналізу об’єктів навколишнього середовища, Велике значення для теорії електрохімічних методів мали роботи Н. Н. Фрумкина і Теорією амальгамної полярографії протягом багатьох років займався А. Г. Стромберг. Він вивчив С. І. Синякова , Е.М. Виноградова й Г. В. Прохорова запропонували рівняння Кулонометрія об’єднує методи аналізу, основані на вимірі кількості речовин,які виділяються на електроді в процесі електрохімічної Кулонометричний метод титрування вперше в СРСР застосували М. С. Захар’євський, А. Огарьов, Кулонометрія широко застосовується для аналізу технологічних розчинів, газових сумішей, руд, мінералів і Потенціометрія об’єднує методи, основанні на вимірі ерс оборотних електрохімічних ланцюгів, коли потенціал У післявоєнний період розгортаються дослідження з потенціометричного аналізу. Н. А. Ізмайлов вивчав Потенціометричні методи аналізу широко використовують для автоматизації контролю технологічних процесів в хімічній,нафтохімічній До кондуктометрії відносяться методи, в яких виміряють електропровідність електролітів (водних і неводних розчинів, колоїдних систем, З 1984-го по 1991-й рік. в Державний реєстр засобів вимірів було включено Барнаульське ОКБА Хімавтоматика випускало лабораторні кондуктометри КЛ-2 і КЛ-3 з діапазоном вимірювання Кондуктометрія широко застосовується:На методі прямої кондуктометрії основані конструкції солемірів і ін. кондуктометричних
Слайды презентации

Слайд 2 Полярогра́фія — електрохімічний метод якісного та кількісного аналізу,

Полярогра́фія — електрохімічний метод якісного та кількісного аналізу, а також вивчення

а також вивчення кінетики хімічних процесів, що ґрунтуються на

вивченні вольтамперних кривих (полярограм), одержуваних при електролізі досліджуваної речовини (головним чином із ртутно-крапельним електродом.

Полярографія


Слайд 3 Знаходить широке застосування в різних галузях промисловості:
для

Знаходить широке застосування в різних галузях промисловості:для аналізу об’єктів навколишнього

аналізу об’єктів навколишнього середовища, руд, мінералів, гірських порід.
використовується

в автоматичних аналізаторах концентрації компонентів у розчинах, а також аналізаторах, що встановлюються безпосередньо в технологічних потоках.
при контролі особливо чистих речовин, в металургії,геології,фармакології,виробництві органічних сполук і полімерів
В медицині-для ранньої діагностики захворювання, визначення кисню і мікроелементів у тканинах,продуктах життєдіяльності
При вивченні механізму електродних реакцій.

Слайд 4 Велике значення для теорії електрохімічних методів мали роботи

Велике значення для теорії електрохімічних методів мали роботи Н. Н. Фрумкина

Н. Н. Фрумкина і його школи, що вивчали подвійний

електричний шар на границі метал - розчин, дифузійні процеси, що протікають у розчинах при проходженні електричного струму, явища перенапруги на електродах і механізм електродних реакцій.
І. П. Алімарин зі співробітниками використав вібруючий електрод і тверді електроди різних конструкцій, які надалі знайшли  застосування в полярографії та амперометріиному титруванні.
В 1932 р. в Одесі в Інституті рідких елементів було організоване виробництво перших вітчизняних полярографів. На I Всесоюзної конференції по полярографічному аналізі в Москві розглядалися теоретичні питання, пов'язані з розрахунком коефіцієнтів дифузії, відновленням кисневмісних аніонів на ртутному катоді. Деякі доповіді були присвячені застосуванню полярографічного методу для аналізу мінеральної сировини й використанню його в металургійному виробництві.

З історії полярографії


Слайд 5 Теорією амальгамної полярографії протягом багатьох років займався А.

Теорією амальгамної полярографії протягом багатьох років займався А. Г. Стромберг. Він

Г. Стромберг. Він вивчив електродні процеси на амальгамному краплинному

електроді й одержав коштовні результати. На основі теорії вповільненого розряду - іонізації з урахуванням концентраційної поляризації - А. Г. Стромберг вивів рівняння необоротної анодно-катодної хвилі на амальгамному краплинному електроді без обліку й з урахуванням величини дифузійного потенціалу.
Новим напрямком у полярографії є метод амальгамної полярографії з нагромадженням речовини на не рухливій ртутній краплі. Метод полягає у попередньому електролітичному осадженні малих кількостей речовини на стаціонарній ртутній краплі з реєстрацією кривих анодного розчинення амальгами при потенціалі, що безупинно змінюється.

Слайд 6 С. І. Синякова , Е.М. Виноградова й Г.

С. І. Синякова , Е.М. Виноградова й Г. В. Прохорова запропонували

В. Прохорова запропонували рівняння для розрахунку концентрації металу в

амальгамі. А. Г. Стромберг зі співробітниками вивів рівняння, що показує залежність анодного струму від часу електролізу, об'єму розчину й радіуса ртутної краплі з урахуванням зміни концентрації металу в розчині під час попереднього електролізу.
Полярографічний метод став одним з найпоширеніших методів аналізу рідких елементів, металів, сплавів і мінеральної сировини. На Україні полярографічним методом аналізу займався Е. М. Скобец.


Слайд 7 Кулонометрія об’єднує методи аналізу, основані на вимірі кількості речовин,які

Кулонометрія об’єднує методи аналізу, основані на вимірі кількості речовин,які виділяються на електроді в процесі

виділяються на електроді в процесі електрохімічної реакції згідно з законами Фарадея .

Розрізняють потенціостатичну і гальваностатичну кулонометрію, при чому остання включає прямий і інверсійний методи, електроаналіз і кулонометричне титрування.

Кулонометрія


Слайд 8 Кулонометричний метод титрування вперше в СРСР застосували М.

Кулонометричний метод титрування вперше в СРСР застосували М. С. Захар’євський, А.

С. Захар’євський, А. Огарьов, Ф. І. Тришин і ін.

Ф. І. Тришин сконструював автоматичний прилад, що реєструє, для визначення важких металів.
М. П. Козловський і О. А. Сонгіна досліджували можливість використання ртутних електродів у кулонометрії з метою розширення області застосування методу при аналізі кольорових металів.
П. К. Агасян вивчив умови генерації реактивів у процесі титрування й запропонував просту схему установки для кулонометричного титрування.

З історії кулонометрії


Слайд 9 Кулонометрія широко застосовується
для аналізу технологічних розчинів, газових

Кулонометрія широко застосовується для аналізу технологічних розчинів, газових сумішей, руд, мінералів

сумішей, руд, мінералів і ін.
Методом прямої кулонометрії виявляють іони

міді, вісмута, миш ‘яку,урану і ін. металів
Застосовується для аналізу органічних речовин,в тому числі і лікарських препаратів(аскорбінової кислоти,новокаїну,пікринової кислоти,оксихіноліна і ін.)

Слайд 10 Потенціометрія об’єднує методи, основанні на вимірі ерс оборотних

Потенціометрія об’єднує методи, основанні на вимірі ерс оборотних електрохімічних ланцюгів, коли

електрохімічних ланцюгів, коли потенціал робочого електроду близький до рівноважного значення.

Потенціометрія включає редоксметрію, іонометрію і потенціометричне титрування.

Потенціометрія


Слайд 11
У післявоєнний період розгортаються дослідження з потенціометричного аналізу.

У післявоєнний період розгортаються дослідження з потенціометричного аналізу. Н. А. Ізмайлов


Н. А. Ізмайлов вивчав різні розчинники, їхній вплив на

силу кислот і можливість застосування неводних розчинників в аналітичній хімії для кислотно-основного титрування в неводних розчинах.
А. П. Крешков розробив методи аналізу органічних і неорганічних сполук шляхом титрування в неводних розчинах. Новий варіант методу високочастотного титрування дозволив вирішити багато завдань аналітичного контролю виробництва й досліджувати процеси комплексоутворення в розчинах.

З історії потенціометрії


Слайд 12 Потенціометричні методи аналізу широко використовують для
автоматизації контролю

Потенціометричні методи аналізу широко використовують для автоматизації контролю технологічних процесів в

технологічних процесів в хімічній,
нафтохімічній
харчовій. і ін. галузях промисловості,

в медицині,
біології,
геології,
а також при контролі забруднень навколишнього середовища.

Слайд 13 До кондуктометрії відносяться методи, в яких виміряють електропровідність електролітів (водних

До кондуктометрії відносяться методи, в яких виміряють електропровідність електролітів (водних і неводних розчинів, колоїдних

і неводних розчинів, колоїдних систем, разплавів, твердих речовин). Кондуктометричний аналіз

оснований на вимірі концентрації речовини чи хімічного складу середовища в міжелектродному просторі; він не звязаний з потенціалом електрода, який зазвичай близький до рівноважного значення. Кондуктометрія включає прямі методи аналізу (використовуються, наприклад, в солемірах) і косвені (наприклад, в газовому аналізі) з використанням постійного чи перемінного току (низької і високої частоти), а також хронокондуктометрію, низькочастотне і високочастотне титрування.

Кондуктометрія


Слайд 14 З 1984-го по 1991-й рік. в Державний реєстр

З 1984-го по 1991-й рік. в Державний реєстр засобів вимірів було

засобів вимірів було включено 18 приборів основних розробників кондуктометрів

- НПО Аналітприбор , Харьківського ОКБА Хімавтоматика і Барнаульського ОКБА Хімавтоматика . При цьому закордонні фірми на ринку не були присутніми.
НПО Аналітприбор через свої заводи ( Тбілприбор і Агат ) випускало наступні кондуктометри. Кондуктометр поверхневих вод КПВ-102, вимірювач відносної електричної провідності морської води ГМ-85, кондуктометр солевих розчинів КСР 201, кондуктометр контроля аміаку КС-220М, лабораторний електродний кондуктометр КЭЛ-1М2, портативний кондуктометр для контроля електролітів ППК-01 (вимірює УЕП і опір розчину), переносний кондуктометр ЛК-563М1, автоматичний сейсмостійкий кондуктометр АУС-217,портативний переносний кондуктометр АУП-216, диференціальный компараторний кондуктометр ДКК-201.

З історії кондуктометрії


Слайд 15



Барнаульське ОКБА Хімавтоматика випускало лабораторні кондуктометри КЛ-2 і

Барнаульське ОКБА Хімавтоматика випускало лабораторні кондуктометри КЛ-2 і КЛ-3 з діапазоном

КЛ-3 з діапазоном вимірювання 1·10-4 100 См/м і основною

приведеною похибкою ±0,25% (КЛ-2) и ±0,6% (КЛ-3), а також мікропроцесорний лабораторний кондуктометр КЛ-4.
Харьківске ОКБА Хімавтоматика випустило наступні кондуктометри: - КВА-3М - кондуктометр для автоматичного і безперервного виміру УЕП, приведеної до 20°С особливо чистої (дистильованої) води і видачі сигналу про досягнення УЕП заздалегідь установленого значення; - кондуктометр КВА-1М являєтся аналогом прибору КВА-3М, але видає сигнал про досягнення УЕП води заданого значення одночасно в семи точках технологічного процесу; - кондуктометр-резистивиметр индукційний скважиний термостійкий РИСТ-42; - КВЧ 4 (вимірює УЕП водного розчину анозиту); - КВЧ 6 (вимірює УЕП пульпи в екстракторах фосфорной кислоти); - КВЧ 2-В3 (вимірює УЕП, приведену до робочого значення температури).
Три останніх являються високочастотними кондуктометрами.
З 1992-го по 2000-й р. в Держреєстр було включено тільки 9 кондуктометрів. Пояснюється цей факт розпадом СССР, різким падінням промислового виробництва, зниженням потреб на средства виміру взагалі і кондуктометрів в тому числі, а також фактичним розпадом НПО Аналітприбор (м. Тбілісі) і Харьківського ОКБА Хімавтоматика . Але почали з’являтися росыйскы фірми, які випускають кондуктометри.

  • Имя файла: elektrohіmіchnі-metodi-analіzu-zasnovanі-na-vimіryuvannі-elektrohіmіchnih-yavishch-yakі-vinikayut-u-doslіdzhuvanomu-rozchinі-abo-na-poverhnі-elektrodіv-yakі-vzaєmodіyut-z-rozchinami.pptx
  • Количество просмотров: 89
  • Количество скачиваний: 0