Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Курская битва 1943 года

вирішило провести крупне настання на радянсько-німецькому фронті з метою повернути втрачену стратегічну ініціативу.Після поразки німецько-фашистських військ в Сталінградській битві  і в ході зимового настання Радянської Армії німецько-фашистське командування, плануючи літню кампанію 1943,
Курская битва  1943 року РоботУчнів 7-М класу Крагеоза Дмитра та Олега Тельпіса вирішило провести крупне настання на радянсько-німецькому фронті з метою повернути Для настання противник вибрав той, що глибоко вдавався до розташування його армій 2 липня Ставка ВГК попередила командувачів фронтами про можливий початок наступу противника  На південному фасі удар противника 5 липня зустріли 6-я і 2 липня в районі Прохоровки сталася одна з найбільших в  Незабаром настання розвернулося на широкому фронті, що створило сприятливу обстановку
Слайды презентации

Слайд 2 вирішило провести крупне настання на радянсько-німецькому

вирішило провести крупне настання на радянсько-німецькому фронті з метою повернути

фронті з метою повернути втрачену стратегічну ініціативу.
Після поразки німецько-фашистських

військ в Сталінградській битві  і в ході зимового настання Радянської Армії німецько-фашистське командування, плануючи літню кампанію 1943,

Слайд 3 Для настання противник вибрав той, що глибоко вдавався

Для настання противник вибрав той, що глибоко вдавався до розташування його

до розташування його армій т.з. Курський виступ, який утворився

в ході зимово-весняного настання радянських військ. Планом операції намічалося раптовими ударами, що сходяться, в загальному напрямі на Курськ оточити і знищити угрупування радянських військ і у випадку успіху розвивати настання углиб. Операція отримала назву «Цитадель» і повинна була з'явитися початковою для ін. наступальних операцій літньої кампанії 1943.

Слайд 4 2 липня Ставка ВГК
попередила командувачів
фронтами про

2 липня Ставка ВГК попередила командувачів фронтами про можливий початок наступу

можливий
початок наступу противника між 3 і 6 липня,

пізніше стало відомо, що настання призначене на ранок 5 липня. За декілька годинників до переходу противника в настання була проведена потужна артилерійська і авіаційна контрпідготовка, в результаті якої ворог зазнав значних втрат і не досяг раптовості удару.

Слайд 5  На південному фасі удар противника 5

 На південному фасі удар противника 5 липня зустріли 6-я і

липня зустріли 6-я і 7-я гвардійські армії. Створивши значну

перевагу в живій силі і бойовій техніці ,противник прагнув прорватися в напрямах Обояні і Корочи. Проте ціною величезних втрат йому удалося просунутися лише на 35 км. . Тоді ворог переніс головний удар у напрямі Прохоровки. Але радянські війська, посилені стратегічними резервами, нанесли тут потужний контрудар по ворожому угрупуванню, що уклинилося.

Слайд 6 2 липня в районі Прохоровки сталася

2 липня в районі Прохоровки сталася одна з найбільших в

одна з найбільших в історії воєн танкова битва, в

якій з обох боків брали участь до 1500 танків і самохідних знарядь і крупні сили авіації. За день бою противник втратив понад 350 танків і понад 10 тис. убитими. 12 липня настав перелом в До. б., ворог перейшов до оборони, а 16 липня почав відводити свої сили.

Війська Воронежського, а з 19 липня і Степового фронтів перейшли до переслідування і відкинули німецько-фашистські війська на вихідний рубіж. Операція «Цитадель» провалилася, ворогові не удалося обернути хід війни в свою користь.


Слайд 7  Незабаром настання розвернулося на широкому фронті,

 Незабаром настання розвернулося на широкому фронті, що створило сприятливу обстановку

що створило сприятливу обстановку для переходу в контрнаступ військ

Центрального фронту у напрямі Кром. 26 липня німецько-фашистські війська були вимушені залишити Орловський плацдарм і почати відхід на позицію «Хаген» .29 липня був звільнений Волхов, 5 серпня — Орел. До 18 серпня радянські війська підійшли до оборонного рубежу противника на схід від Брянська. З розгромом ворога звалилися плани німецько-фашистського командування по використанню Орловського плацдарму для удару в східному напрямі. Контрнаступ почав переростати в загальний наступ радянських військ.

  • Имя файла: kurskaya-bitva-1943-goda.pptx
  • Количество просмотров: 100
  • Количество скачиваний: 0