Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Міжнародні фінанси

Содержание

4. Фінанси Європейського союзу.Початком процесу інтеграції країн Західної Європи вважається 9 травня 1950 р., коли міністр закордонних справ Франції Р. Шуман запропонував створити спільний ринок вугільної і сталеливарної продукції Франції, ФРН та інших західноєвропейських країн. Ця
Тема: Міжнародні фінанси План:1. Сутність, призначення і роль міжнародних фінансів2. Світовий фінансовий 4. Фінанси Європейського союзу.Початком процесу інтеграції країн Західної Європи вважається 9 травня У своєму розвитку Європейський Союз пройшов кілька етапів економічної інтеграції : Етап Етап єдиного внутрішнього ринку (1985—1992 рр.) Було визначено три основні групи бар'єрів, Головною передумовою вступу до Європейського валютного союзу є виконання країнами-претендентами жорстких стабілізаційних Маастрихтський договір визначає п'ять критеріїв валютно-фінансової конвергенції, виконання яких дає країнам право Бюджет ЄС є централізованим фондом грошових коштів країн-членів та водночас фінансовим планом Схема бюджетного процесу по Бюджету ЄС Доходи бюджету ЄСОсновними принципами формування доходів бюджету ЄС є:принцип спільної фінансової відповідальності Розподіл джерел наповнення Бюджету ЄС, % Видатки Бюджету ЄС1. Програми сприяння економічному зростанню, підтримці конкурентоспроможності та зайнятості.2. Програми, 4. Іншу групу видатків становлять видатки на фінансування зовнішніх програм і, зокрема, Бюджет ЄС на 2011 рік складав 126,5 млрд. євро.Бюджет ЄС на 2016 Фінансові проблеми ЄС. 1. Актуальним на сьогодні є завдання гармонізації й уніфікації Проблеми бюджетної політики Євросоюзу:1..2..3.. 4.. 2. Синхронізація податкових систем та гармонізація податкової політики країн-учасниць.  У цілому синхронізація Податкова уніфікація (. Податкова гармонізація (Податкова гармонізація передбачає приведення у відповідність структури Уніфіковану наднаціональну податкову систему ЄС можна представити у вигляді такої сукупності платежів:1..2..3.
Слайды презентации

Слайд 2 4. Фінанси Європейського союзу.

Початком процесу інтеграції країн Західної

4. Фінанси Європейського союзу.Початком процесу інтеграції країн Західної Європи вважається 9

Європи вважається 9 травня 1950 р., коли міністр закордонних

справ Франції Р. Шуман запропонував створити спільний ринок вугільної і сталеливарної продукції Франції, ФРН та інших західноєвропейських країн.


Ця пропозиція була реалізована в результаті підписання у 1951 р. Паризького договору про створення Європейського співтовариства вугілля та сталі (ЄСВС), до якого увійшли шість країн: Бельгія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Німеччина і Франція ("європейська шістка").

Слайд 3 У своєму розвитку Європейський Союз пройшов кілька етапів

У своєму розвитку Європейський Союз пройшов кілька етапів економічної інтеграції :

економічної інтеграції :
Етап зони вільної торгівлі (1959—1968 рр.). поступово

скасовано митні збори і кількісні обмеження на внутрішню торгівлю, що стало передумовою встановлення єдиного митного тарифу. 3 1962 р. було введено в дію єдину сільськогосподарську політику
Етап митного союзу (1968—1976 рр.) Держави — члени такого утворення скасовують будь-які митні збори, а також погоджуються узгодити спільний зовнішній тариф стосовно третіх країн. Єдиний митний тариф передбачає спільну політику у сфері зовнішньої торгівлі. Скасовується митний контроль на внутрішніх кордонах. У результаті в державах — членах митного союзу обсяг торгівлі збільшився до безпрецедентно високого рівня.
Єдина сільськогосподарська політика доповнюється в цей період єдиною політикою у сфері охорони навколишнього середовища й у сфері досліджень та технічного розвитку. З цим етапом пов'язаний початок інтеграції у валютно-фінансовій сфері: у 1972 р. було введено спільне плавання валют окремих країн — членів ЄС у певних межах ("валютна змія").
Етап спільного ринку (1977—1984 рр.). забезпечення вільного руху робочої сили, послуг і капіталу в межах ЄС, разом з вільним рухом товарів, є чотирма основними свободами спільного ринку. Вільний рух капіталу та лібералізація платіжних операцій у рамках спільного ринку стали важливою передумовою запровадження у 1979 р. Європейської валютної системи. Стратегічними цілями були досягнення валютної стабільності та створення єдиної валюти, яка б оберталася в ЄС, вирівнювання основних економічних показників та уніфікація економічної політики, стабілізація економічного становища країн — членів Європейської валютної системи.


Слайд 4 Етап єдиного внутрішнього ринку (1985—1992 рр.) Було визначено

Етап єдиного внутрішнього ринку (1985—1992 рр.) Було визначено три основні групи

три основні групи бар'єрів, які необхідно було усунути на

шляху до єдиного ринку. Серед них — фізичні бар'єри (прикордонні митні пости і паспортний контроль), технічні бар'єри (відмінності у стандартах, невизнання освітніх сертифікатів, пріоритет національним виробникам при державних закупівлях) і фіскальні бар'єри (відмінності в оподаткуванні). У цей самий період країни ЄС перейшли до реалізації вже не просто узгодженої, а єдиної політики в окремих галузях — енергетиці, транспорті, питаннях соціального і регіонального розвитку.

Етап економічного і валютного союзу (з 1993 р.). передбачає запровадження спільної монетарної політики та тісну координацію економічної політики держав — членів Союзу. На першому етапі (1990—1993 рр.) в рамках Європейської валютної системи було запроваджено допустимі межі коливань валютних курсів, розпочато реалізацію узгоджувальної валютної політики. На другому етапі (1994—1998 рр.) створюється Європейський валютний інститут і посилюється координація макроекономічної політики. На третьому етапі (з 1999 р.) спочатку взаємно фіксуються курси валют, а згодом створюється єдиний Європейський центральний банк, що пов'язано, зокрема, із запровадженням у готівковий обіг спільної європейської валюти — євро.


Слайд 5 Головною передумовою вступу до Європейського валютного союзу є

Головною передумовою вступу до Європейського валютного союзу є виконання країнами-претендентами жорстких

виконання країнами-претендентами жорстких стабілізаційних вимог, які передбачають дотримання так

званих макроекономічних критеріїв валютно-фінансової конвергенції.


З економічного погляду, конвергенція —






Слайд 6
Маастрихтський договір визначає п'ять критеріїв валютно-фінансової конвергенції, виконання

Маастрихтський договір визначає п'ять критеріїв валютно-фінансової конвергенції, виконання яких дає країнам

яких дає країнам право вступу до економічного та валютного

союзу:

1) Рівень інфляції в країні —

;

2) Розмір дефіциту бюджету країни

3) Відношення державного боргу до ВВП

4) Довгострокова номінальна відсоткова ставка (наприклад, за довгостроковими державними облігаціями)

5) Відхилення величини обмінного курсу національної валюти

.

Слайд 7
Бюджет ЄС є централізованим фондом грошових коштів країн-членів

Бюджет ЄС є централізованим фондом грошових коштів країн-членів та водночас фінансовим

та водночас фінансовим планом формування та використання фінансових ресурсів

Європейського Союзу.
Специфікою бюджету ЄС є те, що він не може виконувати роль інструменту економічної політики, тобто впливати на стабілізацію економіки держав-членів.
В основу бюджету ЄС покладено кілька принципів:
-
-
-
-
-
-

Бюджетний дефіцит не можна використовувати як інструмент пожвавлення сукупного попиту й інвестицій або зменшення безробіття.


Слайд 8 Схема бюджетного процесу по Бюджету ЄС

Схема бюджетного процесу по Бюджету ЄС

Слайд 9 Доходи бюджету ЄС
Основними принципами формування доходів бюджету ЄС

Доходи бюджету ЄСОсновними принципами формування доходів бюджету ЄС є:принцип спільної фінансової

є:
принцип спільної фінансової відповідальності –

принцип фінансової солідарності держав —


Власні

ресурси бюджету ЄС об'єднуються у три основні групи:



країни-члени відраховують до бюджету ЄС певний відсоток від бази оподаткування податком на додану вартість.



найважливішу роль серед власних ресурсів бюджету ЄС відіграють відрахування певної частки валового національного доходу країн-учасниць.


Крім власних ресурсів, до бюджету зараховують й інші доходи, роль яких є незначною (приблизно 1 % від загальних обсягів бюджету): відсотки за наданими кредитами; внески країн, які не є членами ЄС, до певних програм Союзу (наприклад, науково-дослідних); невикористані суми за результатами виконання бюджету в минулому році тощо.

Слайд 10 Розподіл джерел наповнення Бюджету ЄС, %

Розподіл джерел наповнення Бюджету ЄС, %

Слайд 11 Видатки Бюджету ЄС
1. Програми сприяння економічному зростанню, підтримці

Видатки Бюджету ЄС1. Програми сприяння економічному зростанню, підтримці конкурентоспроможності та зайнятості.2.

конкурентоспроможності та зайнятості.

2. Програми, спрямовані на охорону та управління

природними ресурсами, покликані забезпечити чистоту навколишнього природного середовища, якісну та екологічно чисту їжу для населення Європи. У цій групі видатків найбільш значними є традиційне для ЄС спрямування коштів на пряму допомогу фермерам та програми розвитку сільської місцевості.

3. Видатки за розділом "Громадянство, свобода, безпека та правосуддя". Ці видатки пов'язані з фінансуванням програм гарантування громадянських свобод, захисту прав споживачів, підтримки демократії та свободи слова, контролю за кордонами ЄС і міграційними процесами загалом.


Слайд 12
4. Іншу групу видатків становлять видатки на фінансування

4. Іншу групу видатків становлять видатки на фінансування зовнішніх програм і,

зовнішніх програм і, зокрема, щодо кооперації з іншими державами,

у тому числі країнами, що розвиваються (Азія, Південна Африка, Центральна й Східна Європа).

5. Адміністративні витрати становлять у бюджеті близько 5 - 6 %. Видатки на утримання адміністративного апарату ЄС є порівняно високими. Крім основних видатків, вони містять витрати на виплату пенсій.

6. Останнім розділом бюджету Євросоюзу є зрівняльні платежі, які спрямовуються новим країнам — членам ЄС у вигляді допомоги .


Слайд 13 Бюджет ЄС на 2011 рік складав 126,5 млрд.

Бюджет ЄС на 2011 рік складав 126,5 млрд. євро.Бюджет ЄС на

євро.

Бюджет ЄС на 2016 рік складає 155 млрд. євро.

Видатки бюджету - 144 млрд. євро, найбільші з яких:
- програма ЄС «Горизонт – 2020» - 184,5 млн. євро.
- подолання проблем мігрантів, малий та середній бізнес – 14,3 млн. євро.

Бюджет ЄС на 2017 рік складатиме 157, 86 млрд. євро. Видатки бюджету - 134,49 млрд. євро, що на 1,6% менше, ніж у бюджеті 2016 року. Найбільшими видатками будуть:
- подолання міграційної кризи – 6 млрд. євро.
- програми стимулювання економічного зростання та інвестицій – 21,3 млрд. євро.
- стратегічні інвестиції – 2,7 млрд. євро.
- програми підтримки занятості молоді - 500 млн. євро.
- програми допомоги аграріям - 500 млн. євро


Слайд 14 Фінансові проблеми ЄС.
1. Актуальним на сьогодні є завдання

Фінансові проблеми ЄС. 1. Актуальним на сьогодні є завдання гармонізації й

гармонізації й уніфікації національних бюджетів:
.
.
.
.

Гармонізація бюджетної політики - досить

складний процес із певними внутрішніми суперечностями:
.



.

Слайд 15 Проблеми бюджетної політики Євросоюзу:

1..



2..



3..




4..

Проблеми бюджетної політики Євросоюзу:1..2..3.. 4..

Слайд 16 2. Синхронізація податкових систем та гармонізація податкової політики

2. Синхронізація податкових систем та гармонізація податкової політики країн-учасниць.  У цілому

країн-учасниць.
 
У цілому синхронізація податкових систем країн ЄС передбачає



.


Гармонізована податкова політика означає, що




ЄС відмовився від створення єдиної податкової системи, натомість було вирішено привести законодавства країн — членів співтовариства у відповідність, а також підпорядкувати національні податкові системи спільним завданням європейської інтеграції.

Слайд 17 Податкова уніфікація (




.
Податкова гармонізація (





Податкова гармонізація передбачає

Податкова уніфікація (. Податкова гармонізація (Податкова гармонізація передбачає приведення у відповідність

приведення у відповідність структури податкових систем, порядку стягнення основних

видів податків у всіх країнах співтовариства, а не повну їх уніфікацію.

  • Имя файла: mіzhnarodnі-fіnansi.pptx
  • Количество просмотров: 95
  • Количество скачиваний: 0