Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Пенітенціарна кримінологія як напрям кримінологічної науки

Содержание

ПланВступ1. Історичні засади кримінологічних досліджень в установах виконання покарань.2. Методологічні та правові засади пенітенціарної кримінології.3. Предмет пенітенціарної кримінології та його зміст.4. Система курсу пенітенціарної кримінології та її зв’язки з іншими науками.5. Завдання та принципи пенітенціарної кримінології.Висновки
Лекція № 1«Пенітенціарна кримінологія як напрям кримінологічної науки» ПланВступ1. Історичні засади кримінологічних досліджень в установах виконання покарань.2. Методологічні та правові Рекомендована література:1. Старков О. В. Криминопенология : учеб. пособие / Старков О. 1. Історичні засади кримінологічних досліджень в установах виконання покарань.  Пенітенціарна система Протягом 1877–1879 рр. на теренах Російської імперії відбулася реформа тюремної системи. Для Постановою РНК Росії від 25.03.1925 р. було відкрито Державний інститут з питань Зарубіжний досвід становлення пенітенціарної системиідея заснування пенітенціарію належить французькому вченому-ченцю Ж. Мобільйону, 2. Методологічні та правові засади пенітенціарної кримінології. Пенітенціарна кримінологія адаптувала до свого предмету дослідження  такі методи: Методологічні засади «Пенітенціарної кримінології» становлять:наука кримінологія;кримінальна та кримінально-виконавча політика, які перебувають у 3. Предмет пенітенціарної кримінології та його зміст.Пенітенціарна кримінологія – це кримінологічна теорія, З огляду на це, до предмета «Пенітенціарної кримінології» варто включити такі компоненти: 4. Система курсу пенітенціарної кримінології та її зв’язки  з іншими науками.«Пенітенціарна У Загальній частині вивчаються:її історія, предмет, методи, завдання та принципи; феноменологія (особливості) До Особливої частини включено питання:пов'язані зі змістом спеціально-профілактичної діяльності та її спеціально-кримінологічне 5. Завдання та принципи пенітенціарної кримінологіїОсновні завдання Пенітенціарної кримінології:а) вивчити основні криміногенні д) на підставі одержаних знань про те, що складає предмет «Пенітенціарної кримінології», В числі основних вихідних положень (принципів) Пенітенціарної кримінології можна виділити: а) методологічні
Слайды презентации

Слайд 2 План
Вступ
1. Історичні засади кримінологічних досліджень в установах виконання

ПланВступ1. Історичні засади кримінологічних досліджень в установах виконання покарань.2. Методологічні та

покарань.
2. Методологічні та правові засади пенітенціарної кримінології.
3. Предмет пенітенціарної

кримінології та його зміст.
4. Система курсу пенітенціарної кримінології та її зв’язки з іншими науками.
5. Завдання та принципи пенітенціарної кримінології.
Висновки


Слайд 3 Рекомендована література:
1. Старков О. В. Криминопенология : учеб.

Рекомендована література:1. Старков О. В. Криминопенология : учеб. пособие / Старков

пособие / Старков О. В. – М.: Экзамен, 2004.

– 480 c.
2. Миронов В. О. Преступления, совершаемые в исправительных учреждениях, и их предупреждение: автореф. дисс. на соискание учен. степени кандидата юрид. наук / В. О. Миронов // ФГКОУВПО «Ростовский юридический институт МВД России». — Ростов-н /Д., 2012. — 29 с.
3. Кримінологія / О.С. Стеблинська. – К. : Ін-т крим.-викон. служби, 2014. – 126 с.
4. Проблеми протидії злочинності : підруч. / [Кальман О. Г., Козьяков І. М., Куц В. М. та ін.] ; за ред. проф. О. Г. Кальмана. – X. : Вид-во ТОВ фірма «Новасофт», 2010. – 352 с. 
5.Некрасов А. П. Организация пенитенциарной профилактики преступлений / А. П. Некрасов // Пенитенциарная криминология : учебник ; под ред. Ю. М. Антоняна, А. Я. Гришко, А. П. Фильченко. – Рязань : Академия права и управления Федеральной службы исполнения наказаний, 2009. – С. 195–201.
6.Кримінологічні та оперативно-розшукові засади запобігання злочинам і правопорушенням, що вчиняються персоналом виправних колоній : моногр. / [Коваленко В. В., Джужа О. М., Колб О. Г. та ін.] ; за заг. ред. доктора юрид. наук, проф. В. В. Коваленка. – К. : Атіка, 2012. – 368 с.
7. Богатирьов І. Г. Українська пенітенціарна наука : моногр. / Богатирьов І. Г. – Д. : ДДУВС, 2008. – 318 с.
8. Бараш Є. Ю. Визначення проблем та шляхів їх вирішення у кримінально-виконавчій політиці України / Є. Ю. Бараш // Державна пенітенціарна служба України : історія, сьогодення та перспективи розвитку у світлі міжнародних пенітенціарних стандартів та Концепції державної політики у сфері реформування Державної кримінально-виконавчої служби України : матеріали міжнар. наук.-практ. конф. (Київ, 28–29 берез. 2013 р.). – К. : Державна пенітенціарна служба України, 2013. – С. 22–26.

Слайд 5 1. Історичні засади кримінологічних досліджень в установах виконання

1. Історичні засади кримінологічних досліджень в установах виконання покарань. Пенітенціарна система

покарань.
Пенітенціарна система України має давню історію:
спочатку в'язниці призначалися

лише для утримання осіб, які очікують покарання, або довічно засуджених;
позбавлення волі як виду покарання не існувало протягом багатьох століть, утримання там злочинців на правовій основі не регламентувалося;
на дореволюційному етапі і в радянський період відомості про стан справ у виправних установах були закритими для широкого загалу, що ускладнювало наукові дослідження в цій області;
до середини 60-х рр. багато вчених кримінологію розглядали як частину (галузь) науки кримінального права, а отже й пенітенціарну кримінологію розглядали у межах науки кримінально-виконавчого права.

Слайд 6 Протягом 1877–1879 рр. на теренах Російської імперії відбулася

Протягом 1877–1879 рр. на теренах Російської імперії відбулася реформа тюремної системи.

реформа тюремної системи. Для забезпечення більш ефективного управління місцями

позбавлення волі у лютому 1879 р. у складі Міністерства внутрішніх справ було створено Головне Тюремне Управління. Поряд із тим визначалися основні засади трансформації каральної системи Російської імперії.
Було визнано, що неодмінним елементом реформи тюремної системи має стати праця: була встановлена обов’язковість робіт для певних категорій арештантів, введена матеріальна зацікавленість їх у результатах праці та порядок її оплати.

Вказані нововведення можна цілком закономірно вважати загальносоціальними заходами запобігання
пенітенціарним злочинам того часу.



Слайд 7 Постановою РНК Росії від 25.03.1925 р. було відкрито

Постановою РНК Росії від 25.03.1925 р. було відкрито Державний інститут з

Державний інститут з питань вивчення злочинності та злочинця під

керівництвом професора Є.Г. Ширвіндта. У ньому, зокрема, діяла пенітенціарна секція. У 1931 р. Державний інститут було реорганізовано в Інститут кримінології та виправно-трудової політики і передано у відання Наркомпросу Росії.
З кінця 30-х років протягом кількох років кількість кримінологічних досліджень зменшилася. Приблизно у цей же час також було ліквідовано кримінологічні кабінети на місцях. Водночас, вивчення стану злочинності в державі стало мати відомчий характер. У 20-30-ті роки особу злочинця вивчали, головним чином, у МПВ та в організованих при кримінологічних установах відділеннях.
У 1926 р. під час Всесоюзного перепису населення було проведено вивчення всіх засуджених за 4-ма видами комбінованих таблиць (окремо для чоловіків та жінок): рецидив та строки засудження; рецидив та грамотність; рецидив та вік; класово-соціальний склад та сімейне становище.
Із середини 60-х р. радянські науковці почали здійснювати дослідження у напрямку визначення ефективності кримінальних покарань у частині позбавлення волі як кримінологічного фактору.


Слайд 8 Зарубіжний досвід становлення пенітенціарної системи
ідея заснування пенітенціарію належить

Зарубіжний досвід становлення пенітенціарної системиідея заснування пенітенціарію належить французькому вченому-ченцю Ж.

французькому вченому-ченцю Ж. Мобільйону, який у 1636 р. запропонував

одиночне ув'язнення як покарання для виправлення осіб духовного стану;
на базі ідей Мобільйона в 1703 р. було відкрито виправний дім Св.Михайла в Римі для малолітніх злочинців, які вдень працювали при повному мовчанні, а на ніч розводилися по окремих келіях;
у 1776 р. у Філадельфії тюремне товариство ченців-квакерів поставило собі за завдання полегшувати долю засуджених. У 1786 р. за їх ініціативою було відкрито тюрму із системою одиночного ув’язнення у Філадельфії, у 1817 р. - у Пітсбурзі, а у 1820 р. - у Черрі-Гілле;
згодом ця пенітенціарна система набула поширення не тільки в Америці, а й в європейських країнах Росії, Німеччині, Франції;
у 1816 р. у м. Оберн було побудовано тюрму, яка за своїми цілями і завданнями була аналогічною пенсільванській (в ній діяла система змішаного ув’язнення: одиночне тримання в'язнів уночі і мовчання під час спільних робіт);
протягом усього XIX ст. в США точилася боротьба між цими пенітенціарними системами. Зрештою перемогу здобули прихильники обов’язкової праці засуджених без абсолютного одиночного ув'язнення. В останній чверті XIX ст. ця система обов'язкової праці засуджених отримала визнання і в більшості країн Західної Європи.



Слайд 9 2. Методологічні та правові засади пенітенціарної кримінології.


2. Методологічні та правові засади пенітенціарної кримінології.

Слайд 10 Пенітенціарна кримінологія адаптувала до свого предмету дослідження такі

Пенітенціарна кримінологія адаптувала до свого предмету дослідження такі методи:

методи:


Слайд 11 Методологічні засади «Пенітенціарної кримінології» становлять:
наука кримінологія;
кримінальна та кримінально-виконавча

Методологічні засади «Пенітенціарної кримінології» становлять:наука кримінологія;кримінальна та кримінально-виконавча політика, які перебувають

політика, які перебувають у діалектичній єдності;
теорія пенітенціарії.
Правовими засадами «Пенітенціарної

кримінології» є:
Конституційне право;
Кримінальне право та процес;
Кримінально-виконавче право та кримінально-виконавчий процес.


Слайд 12 3. Предмет пенітенціарної кримінології та його зміст.
Пенітенціарна кримінологія

3. Предмет пенітенціарної кримінології та його зміст.Пенітенціарна кримінологія – це кримінологічна

– це кримінологічна теорія, яка вивчає злочинність засуджених під

час відбування покарання у вигляді позбавлення волі; тенденції та закономірності, причини та умови, особу засудженого, що вчиняє злочини, і на цій основі розробляє напрями запобігання злочинності у МПВ.


Слайд 13 З огляду на це, до предмета «Пенітенціарної кримінології»

З огляду на це, до предмета «Пенітенціарної кримінології» варто включити такі

варто включити такі компоненти:



Злочинність у місцях позбавлення волі під

час виконання кримінальних покарань, її соціально-правова та кримінологічна характеристики.
Причини та умови (детермінанти) злочинності в місцях позбавлення волі.
Криміногенні властивості особистості засудженого, який вчиняє нові злочини в місцях позбавлення волі, та їх роль і місце в причинному механізмі злочинної поведінки.
Визначення категорій жертв злочинів у місцях позбавлення волі та їх місце в причинному комплексі злочинної діяльності засуджених.
Спеціально-профілактична діяльність органів та УВП, пов’язаних із позбавленням волі





Слайд 14 4. Система курсу пенітенціарної кримінології та її зв’язки

4. Система курсу пенітенціарної кримінології та її зв’язки з іншими науками.«Пенітенціарна

з іншими науками.
«Пенітенціарна кримінологія» складається з двох частин:



Загальної частини Особливої частини




Слайд 15 У Загальній частині вивчаються:
її історія, предмет, методи, завдання

У Загальній частині вивчаються:її історія, предмет, методи, завдання та принципи; феноменологія

та принципи;
феноменологія (особливості) злочинності під час відбування покарання,

її показники та види;
етіологія (причинний комплекс) злочинності в місцях позбавлення волі;
механізми злочинної поведінки, віктимологічні фактори та їх вплив на причини механізму вчинення злочинів;
роль інших фонових явищ (алкоголізму, наркотизму, токсикоманії, самогубств, заборонених зв’язків, корупції тощо) на злочинність в УВП.

Слайд 16 До Особливої частини включено питання:
пов'язані зі змістом спеціально-профілактичної

До Особливої частини включено питання:пов'язані зі змістом спеціально-профілактичної діяльності та її

діяльності та її спеціально-кримінологічне запобігання як складова частина, методи

прогнозування, планування та реалізації профілактичних засобів, організаційно-правове забезпечення спеціально-профілактичної діяльності;
пов'язані з кримінологічною характеристикою окремих видів злочинів у місцях позбавлення волі та їх профілактикою, з урахуванням рівнів безпеки УВП та впливу криміногенних фонових факторів.

Слайд 17 5. Завдання та принципи пенітенціарної кримінології
Основні завдання Пенітенціарної

5. Завдання та принципи пенітенціарної кримінологіїОсновні завдання Пенітенціарної кримінології:а) вивчити основні

кримінології:
а) вивчити основні криміногенні фактори, які мають місце в

процесі виконання покарання у вигляді позбавлення волі;
б) виділити пріоритетні напрямки боротьби зі злочинністю та іншими, пов'язаними з нею, антисоціальними явищами в УВП;
в) відпрацювати комплексний підхід при розгляді навчально-практичних питань кримінологічного характеру, що стосуються спеціально-профілактичної діяльності;
г) надати потрібні теоретичні знання в галузі боротьби із злочинністю в місцях позбавлення волі та сприяти їх поповненню;
ґ) відпрацювати навички використання знань цієї дисципліни в тісній інтеграції з іншими суміжними навчальними дисциплінами та в практичній діяльності;

Слайд 18 д) на підставі одержаних знань про те, що

д) на підставі одержаних знань про те, що складає предмет «Пенітенціарної

складає предмет «Пенітенціарної кримінології», виробити варіанти і методи діагностики

криміногенних факторів під час виконання покарань, закономірностей виникнення і розвитку злочинної діяльності, а також формування особистості злочинця-рецидивіста в УВП;
є) вивчити функціонування системи запобігання злочинних та інших небезпечних явищ в УВП, діяльність суб’єктів профілактики та їх впливу на тенденції, які є істотними в кримінологічному плані;
ж) опанувати спеціально-кримінологічними методами прогнозування, планування та тактикою реалізації профілактичної діяльності;
з) виробити пропозиції, що спрямовані на підвищення ефективності та результативності профілактичної діяльності в УВП стосовно організаційно-практичних, теоретичних та нормотворчих питань;
і) сформувати непримиренну позицію до усілякого роду злочинних та інших протиправних проявів серед засуджених та інших осіб; розвинути професійний та загальний кругозір і підвищити рівень правової культури.


  • Имя файла: penіtentsіarna-krimіnologіya-yak-napryam-krimіnologіchnoї-nauki.pptx
  • Количество просмотров: 172
  • Количество скачиваний: 1