Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Вербицький Михайло Михайлович

Михайло Вербицький народився 4 березня 1815 року у селі Явірник Руський, на Лемкiвщинi, де його батько Михайло був священиком. Коли Михайлові виповнилося 10 років, помер батько і ним та його молодшим братом Володиславом заопікувався їх далекий
04.03.1815 – 07.12.1870Вербицький Михайло Михайлович Михайло Вербицький народився 4 березня 1815 року у селі Явірник Руський, на У 1828 році при перемишльській катедрі владика Іван Снігурський заснував хор, а Згодом Михайло Вербицький вступає до Львівської духовної семінарії. Заняття музикою не перериваються: У другій половині сорокових років Михайло Вербицький звертається до релігійної музики — Коли наприкінці сорокових років налагоджується активне театральне життя, Вербицький одразу ж заходився Але політичні події повернулися так, що 1848–1849 роки стали початком і завершенням Складні життєві обставини відтягнули висвячення на священика, — і щойно 1850 року Дата створення гімну Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли на одній
Слайды презентации

Слайд 2 Михайло Вербицький народився 4 березня 1815 року у

Михайло Вербицький народився 4 березня 1815 року у селі Явірник Руський,

селі Явірник Руський, на Лемкiвщинi, де його батько Михайло

був священиком. Коли Михайлові виповнилося 10 років, помер батько і ним та його молодшим братом Володиславом заопікувався їх далекий родич перемишльський владика Іван Снігурський, один з найяскравіших діячів Української греко-католицької церкви.

Слайд 3 У 1828 році при перемишльській катедрі владика Іван

У 1828 році при перемишльській катедрі владика Іван Снігурський заснував хор,

Снігурський заснував хор, а згодом і музичну школу, в

яких співав і навчався Михайло. Уже на Великдень наступного 1829 року цей хор з великим успіхом дебютував в урочистому богослуженні, де Вербицький разом з Іваном Лаврівським виступили як солісти. Побачивши такий блискучий результат, Іван Снігурський запрошує з Чехії кваліфікованого диригента і композитора Алоїза Нанке: у Нанке Михайло Вербицький отримав музичну освіту

Слайд 4 Згодом Михайло Вербицький вступає до Львівської духовної семінарії.

Згодом Михайло Вербицький вступає до Львівської духовної семінарії. Заняття музикою не

Заняття музикою не перериваються: керує хором семінарії, опановує гру

на гітарі, яка супроводжувала його протягом усього життя. Численні твори, перекладені або створені ним для гітари, здобули широку популярність у галицькому домашньому музикуванні.

Слайд 5 У другій половині сорокових років Михайло Вербицький звертається

У другій половині сорокових років Михайло Вербицький звертається до релігійної музики

до релігійної музики — і в цей період пише

повну Літургію на мішаний хор (1847), яка і сьогодні звучить у багатьох церквах Західної України. Окрім Літургії, він створює знамените "Ангел вопіяше" та інші церковні композиції.

Слайд 6 Коли наприкінці сорокових років налагоджується активне театральне життя,

Коли наприкінці сорокових років налагоджується активне театральне життя, Вербицький одразу ж

Вербицький одразу ж заходився писати музичні номери до українських

театральних вистав. П'єси, що ставились на театральних сценах Львова і Галичини, здебільшого були перекладами як з української драматургії та літератури, так і з польської, французької та австрійсько-німецької драматургії. Музика у цих п'єсах відігравала дуже важливу роль, тому навіть досить посередні п'єси саме завдяки музиці Вербицького здобували велику популярність. Вербицький написав музику до понад 20 вистав. 

Слайд 7 Але політичні події повернулися так, що 1848–1849 роки

Але політичні події повернулися так, що 1848–1849 роки стали початком і

стали початком і завершенням першого етапу відродження українського театру,

тож протягом кількох років Вербицький не писав музики до п'єс. У 60-х роках композитор знову звертається до жанру співогри, бо у Львові був відкритий театр "Руської Бесіди". Для цього театру Вербицький пише побутову мелодраму "Підгіряни", одну з найпопулярніших п'єс композитора

Слайд 8 Складні життєві обставини відтягнули висвячення на священика, —

Складні життєві обставини відтягнули висвячення на священика, — і щойно 1850

і щойно 1850 року він отримує єрейські свячення. Кілька

років йому доводилося переїжджати з однієї сільської парохії на іншу, аж поки 1856 року він не осів у селі Млинах на Яворівщині, де прожив решту свого життя.

Слайд 9 Дата створення гімну "Ще не вмерла Україна" залишається

Дата створення гімну

покищо дискусійною. Тривалий час вважалося, що твір був створений

1862—1863 року, але без відповідних наукових аргументів. Текст П. Чубинського у Галичині вперше був опублікований у грудневому числі часопису "Мета", який фактично вийшов близько 15 січня 1864 року.

Слайд 10 Створення українського гімну бере початок з осені 1862

Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли на

року, коли на одній з вечірок у Павла Чубинського

сербські студенти, співали патріотичну пісню, в якій згадувався цар Душан і в приспіві були слова «срце бије и крв лије за своју слободу» Чубинському пісня дуже сподобалася, і він раптом подався в іншу кімнату, а через півгодини вийшов звідти з готовим текстом пісні «Ще не вмерла Україна», яку тут же проспівали на сербський мотив. Перша публікація вірша Павла Чубинського — у львівському журналі «Мета», 1863, № 4. Отримавши поширення на Західній Україні, вірш не пройшов повз увагу релігійних діячів того часу. Один із них, отець Михайло (Вербицький), знаний композитор свого часу, захоплений віршем Павла Чубинського написав музику до нього. Вперше надрукований у 1863, з нотами — в 1865, вперше почав використовуватись як державний гімн у 1917 році.У 1917–1920 роках «Ще не вмерла Україна» як єдиний державний гімн законодавче не був затверджений, використовувалися й інші гімни.

  • Имя файла: verbitskiy-mihaylo-mihaylovich.pptx
  • Количество просмотров: 83
  • Количество скачиваний: 0