Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Презентаціяз культорологіїстудентки групи Ф11-13МК ЗДМУУльяніч Марини

Васнєцов Віктор Михайлович
Презентація з культорології студентки групи Ф11-13 МК ЗДМУ Ульяніч Марини Васнєцов Віктор Михайлович БіографіяВіктор Михайлович Васнєцов народився На перших порах починаючий художник віддавав більшу перевагу графіці, що кілька наклало У творчості Васнєцова яскраво представлені різні жанри, що стали етапами дуже цікавими «З квартири на квартиру» (1876) «Військова телеграма» (1878) «Книжкова крамничка» (1876) «Балагани в Парижі» (1877) Пізніше головним напрямом стає билинно-історичне:«Витязь на роздоріжжі» (1882) «Після побоїща Ігоря Святославича з половцями» (1880) «Оленка» (1881) «Іван-Царевич на Сірому Вовкові» (1889) «Богатирі» (1881-1898) «Цар Іван Васильович Грозний» (1897) Наприкінці 1890-х років все більш помітне місце в його творчості займає релігійна Опис найвідоміших картин. Сам В. М. Васнецов описував картину так: «Богатирі Добриня , Ілля і «Оленка»«Оленка», написана на сюжет казки «Сестричка Оленка та братик Іванко». Дівчина, що Композиція Дякую за увагу!=)
Слайды презентации

Слайд 2 Васнєцов Віктор Михайлович

Васнєцов Віктор Михайлович

Слайд 3

БіографіяВіктор Михайлович Васнєцов народився 15 травня 1848

Біографія
Віктор Михайлович Васнєцов народився 15 травня 1848 року в

російському селі Лопьял Уржумского повіту Вятскої губернії (нині Кіровська область), в сім’ї православного священника Михайла Васильовича Васнецова (1823-1870). Вчився в духовному училищі (1858—1862), потім в Вятскій духовній семінарії. Брав уроки малювання в гімназичного вчитетеля малювання Н. Г. Чернишева. З благословіння батька залишив семінарію з передостаннього курса й виїхав в Петербург для вступу в Академію мистецтв. Вчився живопису в Петербурзі — спершу в И. Н. Крамского в Малювальній школі суспільства заохочення мистецтв (1867—1868), далі в Академії Мистецтв (1868—1873). Виставляти свої роботи почав з 1869 року, спочатку беручи участь в експозиціях Академії, потім - у виставках передвижників. У 1893 році Васнецов стає дійсним членом Академії Мистецтв. У 1912 йому було подаровано «дворянська Російської Імперії гідність з усім спадним потомством». У 1915 році брав участь в установі Товариства відродження художньої Русі, поряд з багатьма іншими художниками свого часу.Віктор Васнєцов помер 23 липня 1926 в Москві, похований на Лазаревському цвинтарі, після знищення якого прах був перенесений на Введенському кладовищі.

Слайд 4 На перших порах починаючий художник віддавав більшу перевагу

На перших порах починаючий художник віддавав більшу перевагу графіці, що кілька

графіці, що кілька наклало відбиток на все його подальше

творчість. Однак, навіть у цьому жанрі відчувається вміла і точна рука майстра. З часом билинно-казкова стилістика витіснила все інше, і Васнецов почав створювати свій унікальний і ні на що не схожий казковий світ. Все більш слідуючи сюжетів російських сказань, він переносить багато з них на свої полотна.



Слайд 5 У творчості Васнєцова яскраво представлені різні жанри, що

У творчості Васнєцова яскраво представлені різні жанри, що стали етапами дуже

стали етапами дуже цікавими еволюції: від побутописемництва до казки,

від станкового живопису до монументального, від приземленості передвижників до прообразу стилю модерн. На ранньому етапі в роботах Васнєцова переважали побутові сюжети, наприклад в картинах:

Слайд 6 «З квартири на квартиру» (1876)

«З квартири на квартиру» (1876)

Слайд 7 «Військова телеграма» (1878)

«Військова телеграма» (1878)

Слайд 8 «Книжкова крамничка» (1876)

«Книжкова крамничка» (1876)

Слайд 9 «Балагани в Парижі» (1877)

«Балагани в Парижі» (1877)

Слайд 10 Пізніше головним напрямом стає билинно-історичне:
«Витязь на роздоріжжі» (1882)

Пізніше головним напрямом стає билинно-історичне:«Витязь на роздоріжжі» (1882)

Слайд 11 «Після побоїща Ігоря Святославича з половцями» (1880)

«Після побоїща Ігоря Святославича з половцями» (1880)

Слайд 12 «Оленка» (1881)

«Оленка» (1881)

Слайд 13 «Іван-Царевич на Сірому Вовкові» (1889)

«Іван-Царевич на Сірому Вовкові» (1889)

Слайд 14 «Богатирі» (1881-1898)

«Богатирі» (1881-1898)

Слайд 15 «Цар Іван Васильович Грозний» (1897)

«Цар Іван Васильович Грозний» (1897)

Слайд 16 Наприкінці 1890-х років все більш помітне місце в

Наприкінці 1890-х років все більш помітне місце в його творчості займає

його творчості займає релігійна тема (роботи у Володимирському соборі

в Києві і в храмі Воскресіння (храм Спаса-На-Крові) у Санкт-Петербурзі, акварельні малюнки і взагалі підготовчі оригінали стінного живопису для собору святого Володимира, розпису храму Різдва Іоанна Предтечі на Пресні).

Слайд 17 Опис найвідоміших картин.

Опис найвідоміших картин.

Слайд 18 Сам В. М. Васнецов описував картину так: «Богатирі

Сам В. М. Васнецов описував картину так: «Богатирі Добриня , Ілля

Добриня , Ілля і Альоша Попович на богатирському виїзді

- примічають в полі , чи немає де ворога , не ображають де кого ? » .На картині зображені три богатирі - Добриня Микитич , Ілля Муромець і Альоша Попович (головні герої російських билин ) . Посередині на вороному коні Ілля Муромець , дивиться вдалину з під долоні , в одній руці у богатиря спис , в інший булатна палиця . Зліва на білому коні Добриня Микитич , виймає меч з піхов , готовий у будь-який момент кинутися в бій . Праворуч на коні рудої масті Альоша Попович , тримає в руках лук зі стрілами. У порівнянні зі своїми товаришами він молодий і стрункий. На боці у Альоші Поповича сагайдак . Троє богатирів стоять на широкій рівнині , що переходить в невисокі пагорби , посеред зів'ялої трави і зрідка проглядавших маленьких ялиночок. Небо похмуре і тривожне , означає небезпеку, що загрожує богатирям.

Слайд 19 «Оленка»
«Оленка», написана на сюжет казки «Сестричка Оленка та

«Оленка»«Оленка», написана на сюжет казки «Сестричка Оленка та братик Іванко». Дівчина,

братик Іванко». Дівчина, що сидить на камені на березі

зарослої річки, приваблює погляди своєю простою красою. У сумних очах можна прочитати всю глибину її переживань: сум і одночасно з цим мрії про щасливе часу, який колись настане, дівочі мрії і тугу за братові. Загальний настрій картини - сумне умиротворення - підсилюють образи природи. У зображенні дерев, що пливуть над головою хмар присутнє відчуття урочистій скорботи.

Слайд 20 Композиція "Страшного суду" на західній стіні Володимирського собору

Композиція

врівноважена чітким співвідношенням мас і колірних плям і має

ясно визначений центр - смислової вузол, в якому зображений ангел з вагами і сувоєм. Васнецов використовує тут свій улюблений прийом горизонтального членування композиції на небесну і земну сфери. У небесній сфері на хмарах представлені Господь з хрестом і Євангелієм , сповнений грізного пориву у бік грішників , скорботна на Його плечі Богоматір і уклінний пророк Іоанн Предтеча . Їх оточують символи євангелістів , апостоли і ангели .Внизу , праворуч від Христа - праведники , в молитві що поглядають на небеса , ліворуч - грішники , скидає безладним потоком у вогняну безодню , з якої виривається Змій . Трубящие ангели - вісники Апокаліпсису - є сполучними ланками верхньої і нижньої частин композиції.Повстають з трун праведники чіткими групами йдуть за св. Макарієм Єгипетським , засновником чернецтва , і спрямовуються до Христа . Васнецов спеціально подовжив пропорції їхніх тіл , уподібнивши палаючим свічам .Фігури грішників закручені вихором метань і пристрастей . Серед них є персонажі в царському і церковному вбранні . Цим Васнецов показав рівність всіх перед Судом Божим. У дверного отвору храму художник помістив спрямованості вгору фігуру праведниці , протиставивши її загальному хаосу грішників. Тут же Васнецов зобразив момент розставання душ , одна з яких йде до праведників , а друга тоне в грішному вирі . Тягнуться один до одного руки , скорботні обличчя вносять у цю грандіозну за змістом тему загальнолюдські переживання.Контрастне поєднання кольорів: синього вгорі , білого в центрі і криваво -червоного внизу створює містичне настрій. Тут злилися воєдино страх , жах , безмірна печаль і святість .

  • Имя файла: prezentatsіyaz-kultorologіїstudentki-grupi-f11-13mk-zdmuulyanіch-marini.pptx
  • Количество просмотров: 71
  • Количество скачиваний: 0