Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Презентація:

Дія електричного струму на живу тканину на відміну від дії інших матеріальних факторів (пари, хімічних речовин, випромінювання та ін.) носить своєрідний і різнобічний характер. Проходячи через організм людини, електричний струм здійснює термічну, електролітичну і механічну дію.
Презентація: Тема: вплив електричного струму на організм людини Дія електричного струму на живу тканину на відміну від дії інших матеріальних Види ураження електричним струмомЕлектротравми умовно поділяють на місцеві та загальні. Місцеві електротравми Електротравми відбуваються при потраплянні людини піл напругу в результаті доторкання до елементів Як попередньо зазначалось, електротравми в загальному виробничому травматизмі складають біля 1%, а До установок, напругою понад 1 кВ, має доступ обмежена кількість працівників, які - електротравми можливі без дотику людини до струмовідних частин - внаслідок утворення Протікання струму через тіло людини супроводжується термічним, електролітичним та біологічним ефектами.Термічна дія Біологічна дія струму проявляється у подразненні і збуренні живих тканин організму, в Останнє може призвести до серйозних порушень діяльності життєво важливих органів, у тому 9-В клас Помічник: Івахів Вадим  Автор презентації: Адамович Віктор
Слайды презентации

Слайд 2 Дія електричного струму на живу тканину на відміну

Дія електричного струму на живу тканину на відміну від дії інших

від дії інших матеріальних факторів (пари, хімічних речовин, випромінювання

та ін.) носить своєрідний і різнобічний характер. Проходячи через організм людини, електричний струм здійснює термічну, електролітичну і механічну дію. Ці фізико-хімічні процеси притаманні як живій, так і неживій матерії. Одночасно електричний струм здійснює і біологічну дію, яка є специфічним процесом, властивим лише живій тканині:

Вплив струму на тканину шкіри


Слайд 3 Види ураження електричним струмом
Електротравми умовно поділяють на місцеві

Види ураження електричним струмомЕлектротравми умовно поділяють на місцеві та загальні. Місцеві

та загальні. Місцеві електротравми викликають місцеве ушкодження організму –

електричний опік, металізацію шкіри, механічні пошкодження, викликані мимовільними скороченнями м'язів під дією струму і електроофтальмія (запалення зовнішніх оболонок очей під дією електричної дуги).
Загальні електротравми, які частіше називають електричними ударами, викликають порушення звичайної діяльності життєво важливих органів або призводять до ураження всього організму.

Слайд 4 Електротравми відбуваються при потраплянні людини піл напругу в

Електротравми відбуваються при потраплянні людини піл напругу в результаті доторкання до

результаті доторкання до елементів електроустановки з різними потенціалами, чи

потенціал яких відрізняється від потенціалу землі, в результаті утворення електричної дуги між елементами електроустановки безпосередньо, або між останніми і людиною, яка має контакт з землею, а також в результаті дії напруги кроку.
Електротравматизм як соціальна категорія характеризується сукупністю електротравм за певний проміжок часу, їх абсолютними і відносними показниками, розподілом за тяжкістю, галузями виробництва тощо.

Особливості електротравматизму


Слайд 5 Як попередньо зазначалось, електротравми в загальному виробничому травматизмі

Як попередньо зазначалось, електротравми в загальному виробничому травматизмі складають біля 1%,

складають біля 1%, а в смертельному - біля 15-20%.

Останнє свідчить про зміщення виду електротравм у бік тяжких, що є однією з особливостей електротравматизму.
Особливістю електротравматизму є також те, що на електроустановки напругою до 1 кВ припадає до 70-80% електротравм зі смертельними наслідками, а на електроустановки, напругою понад 1 кВ. - до 20-30%.
Наведений розподіл електротравм за величиною напруги електроустановок обумовлюється не тільки більшою розповсюдженістю електроустановок напругою до 1 кВ, але, більшою мірою, ще й тим, що такі установки доступні більшому загалу працівників, які мають недостатньо чіткі уявлення щодо небезпеки електричного струму та вимог безпеки при експлуатації електроустановок.

Слайд 6 До установок, напругою понад 1 кВ, має доступ

До установок, напругою понад 1 кВ, має доступ обмежена кількість працівників,

обмежена кількість працівників, які повинні мати достатній рівень підготовки

з питань електробезпеки - відповідну вимогам чинних нормативів групу з електробезпеки.
Крім зазначеного, в порівнянні з іншими видами травматизму, електротравматизму характерні такі особливості:
- людина не в змозі дистанційно, без спеціальних приладів, визначати наявність напруги, а тому дія струму, зазвичай, є раптовою, і захисна реакція організму проявляється тільки після потрапляння під напругу;
струм, що протікає через тіло людини, діє на тканини і органи не тільки в місцях контакту зі струмовідними частинами і на шляху протікання, але й рефлекторно, як надзвичайно сильний подразник, впливає на весь організм, що може призводити до порушення функціонування життєво важливих систем організму - нервової, серцево-судинної систем, дихання, тощо;

Слайд 7 - електротравми можливі без дотику людини до струмовідних

- електротравми можливі без дотику людини до струмовідних частин - внаслідок

частин - внаслідок утворення електричної дуги при пробої повітряного

проміжку між струмовідними частинами, або між струмовідними частинами і людиною, чи землею;
- розслідуванню, обліку і аналізу, в основному, доступні тяжкі електротравми та електротравми зі смертельними наслідками, що негативно впливає на профілактику електротравм.


Слайд 8 Протікання струму через тіло людини супроводжується термічним, електролітичним

Протікання струму через тіло людини супроводжується термічним, електролітичним та біологічним ефектами.Термічна

та біологічним ефектами.
Термічна дія струму полягає в нагріванні тканини,

випаровуванні вологи, що викликає опіки, обвуглювання тканин та їх розриви парою. Тяжкість термічної дії струму залежить від величини струму, опору проходженню струму та часу проходження. За короткочасної дії струму термічна складова може бути визначальною в характері і тяжкості ураження.
Електролітична дія струму проявляється в розкладі органічної речовини (її електролізі), в тому числі і крові, що призводить до зміни їх фізико-хімічних і біохімічних властивостей. Останнє, в свою чергу, призводить до порушення біохімічних процесів у тканинах і органах, які є основою забезпечення життєдіяльності організму.

Дія електричного струму на організм людини


Слайд 9 Біологічна дія струму проявляється у подразненні і збуренні

Біологічна дія струму проявляється у подразненні і збуренні живих тканин організму,

живих тканин організму, в тому числі і на клітинному

рівні. При цьому порушуються внутрішні біоелектричні процеси, що протікають в організмі, який нормально функціонує, і пов'язані з його життєвими функціями. Збурення, спричинене подразнюючою дією струму, може проявлятися у вигляді мимовільного непередбачуваного скорочення м'язів. Це, так звана, пряма або безпосередня збурююча дія струму на тканини, по яких він протікає. Разом із цим, збурююча дія струму на тканини може бути і не прямою, а рефлекторною - через центральну нервову систему. Механізм такої дії полягає в тому, що збурення рецепторів (периферійних органів центральної нервової системи) під дією електричного струму передається центральній нервовій системі, яка опрацьовує цю інформацію і видає команди щодо нормалізації процесів життєдіяльності у відповідних тканинах і органах. При перевантаженні інформацією (збуреннях клітин і рецепторів) центральна нервова система може видавати недоцільну, неадекватну інформації виконавчу команду.

Слайд 10 Останнє може призвести до серйозних порушень діяльності життєво

Останнє може призвести до серйозних порушень діяльності життєво важливих органів, у

важливих органів, у тому числі серця та легенів, навіть

коли ці органи не знаходяться на шляху проходження струму.
Крім зазначеного, протікання струму через організм негативно впливає на поле біопотенціалів в організмі. Зовнішній струм, взаємодіючи з біострумами, може порушити нормальний характер дії біострумів на тканини і органи людини, подавити біоструми і тим самим спричиняти специфічні розлади в організмі.

  • Имя файла: prezentatsіya.pptx
  • Количество просмотров: 73
  • Количество скачиваний: 0