Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Тканини

Содержание

Зміст Вступ Розділ І. Тканини 1.1. Види тканинРозділ ІІ. Процес ткацтваРозділ ІІІ. Аплікації з тканинВисновки Список використаних джерел та літератури
Міністерство освіти і науки, Молоді і Спорту України Київський Університет імені Бориса Зміст Вступ Розділ І. Тканини		1.1. Види тканинРозділ ІІ. Процес ткацтваРозділ ІІІ. Аплікації Вступ 		Ткани́на — виріб, виготовлений шляхом переплетіння ниток у процесі ткання на ткацькому верстаті. Тканини розрізняють за Ниточка до ниточки Скарбницею світил Сонця яснолицього Промінь засвітивНиточка до ниточки Пташечка Розділ І. Тканини 1.1. Види тканинХАРАКТЕРИСТИКИ ТКАНИНБавовна 						ПарчаШовк 						ПолотноЛьон 						Ситець Вовна  						Такмаск					Гіньом							Гіпюр							Муар							Атлас							Тафта							Гобелен							Органза							Туаль							Оксамит							Муслін Натуральні Синтетичні Натуральні тканиниБАВОВНА		Волокна для бавовняних тканин роблять із рослини бавовнику, ці тканини ідеально ЛЬОН		Лляні волокна, які виготовляють із рослини льону, теж міцні й зносостійкі. Льон Синтетичні тканини					Парча		Цю важку тканину роблять із шовку, бавовни, вовни або змішаних волокон Такмаск (дамаст)		Цю тканину з малюнком середньої або високої щільності роблять із шовкових,  					Муар						Жалюзі із цієї тканини вражають вишуканим блиском. Муар особливо підходить для гладких Гобелен		Щільна текстурна тканина з пейзажним, геометричним або квітковим малюнком. Штори з гобелена Оксамит		Оксамит буває шовковий, віскозний або бавовняний. Ця тканина з густим коротким ворсом Розділ ІІ. Процес ткацтва 		На землях України ткацтво було широко розвинуте Виготовлення тканих виробів будується на переплетінні ниток основи (поздовжні нитки) та утка Розділ ІІІ. Аплікації з тканин    	Аплікація (від латинського аррlісаlіо- прикладання) виникла Аплікацію можна виконати технікою мозаїка. Колись вона була дуже поширена — мозаїкою  		При виготовленні сумок, панно, килимів, тобто виробів, які не будуть часто пратися, Висновки 		Ткани́на — виріб, виготовлений шляхом переплетіння ниток у процесі ткання на ткацькому верстаті.		Аплікація накладання, пристосовування, приєднання Список використаних джерел та літературиУкраїнська радянська енциклопедія. У 12-ти томах. / За
Слайды презентации

Слайд 2 Зміст
Вступ
Розділ І. Тканини
1.1. Види тканин
Розділ ІІ.

Зміст Вступ Розділ І. Тканини		1.1. Види тканинРозділ ІІ. Процес ткацтваРозділ ІІІ.

Процес ткацтва
Розділ ІІІ. Аплікації з тканин
Висновки
Список використаних джерел

та літератури

Слайд 3 Вступ
Ткани́на — виріб, виготовлений шляхом переплетіння ниток у процесі ткання на ткацькому

Вступ 		Ткани́на — виріб, виготовлений шляхом переплетіння ниток у процесі ткання на ткацькому верстаті. Тканини розрізняють

верстаті. Тканини розрізняють за вихідним матеріалом ниток — шерстяні, шовкові,

бавовняні, синтетичні та ін. а також за методом переплетіння ниток.
Що це за диво, що будить уяву? Це одне з найдавніших ремесел, яке сягає в глибину віків – ткацтво. Спочатку виготовли тканину лише для одягу, лише згодом, через необхідність утеплити своє житло почали створювати килими.


Слайд 4 Ниточка до ниточки Скарбницею світил Сонця яснолицього Промінь засвітив
Ниточка до ниточки Пташечка

Ниточка до ниточки Скарбницею світил Сонця яснолицього Промінь засвітивНиточка до ниточки

співа. Щастям уквітчалося Дерево життя.
Від берега до берега Рибка проплива. Ниточка до ниточки Тайна

жива...


Слайд 5 Розділ І. Тканини 1.1. Види тканин
ХАРАКТЕРИСТИКИ ТКАНИН






Бавовна Парча
Шовк Полотно
Льон

Розділ І. Тканини 1.1. Види тканинХАРАКТЕРИСТИКИ ТКАНИНБавовна 						ПарчаШовк 						ПолотноЛьон 						Ситець Вовна 						Такмаск					Гіньом							Гіпюр							Муар							Атлас							Тафта							Гобелен							Органза							Туаль							Оксамит							Муслін Натуральні Синтетичні

Ситець
Вовна Такмаск
Гіньом
Гіпюр
Муар
Атлас
Тафта
Гобелен
Органза
Туаль
Оксамит
Муслін
Натуральні
Синтетичні


Слайд 6 Натуральні тканини
БАВОВНА
Волокна для бавовняних тканин роблять із рослини

Натуральні тканиниБАВОВНА		Волокна для бавовняних тканин роблять із рослини бавовнику, ці тканини

бавовнику, ці тканини ідеально підходять для оформлення самих різних

вікон. Бавовняні тканини відрізняються міцністю й зносостійкістю, вони добре красяться, на них легко наносити набивний малюнок. Бавовну часто змішують із іншими волокнами або обробляє особливими способами. Бавовняні тканини можуть мати різну щільність, переплетення й текстуру, вони красиво драпіруються, проводять тепло, захищають від сонячних променів Однак ці тканини вицвітають, тому для таких штор необхідна підкладка, особливо якщо вікна виходять на південь або на захід. Бавовняні тканини легко гладити, складки на них добре тримають форму. Їх можна прати у машині, але гардинні бавовняні тканини переважніше треба чистити сухим способом, щоб вони довше зберігали вигляд, а нанесене на них покриття не змивалося.
ШОВК
Шовкові волокна — продукт шовкопряда. розкішні тканини із цих волокон прекрасно підходять для оформлення окоп. Шовк обходиться дорого, але ця тканина гарна й міцна, майже не мнеться й спадає мальовничими фалдами. Щоб продовжити термін служби шовкових штор, необхідно підібрати до них підкладку Шовк добре фарбується такі тканини вражають достатком квітів і відтінків. Але без підкладки така тканина вицвітає на сонці, і на ній чітко видні водяні розлучення. Більшість видів шовку чистять сухим способом

Слайд 7
ЛЬОН
Лляні волокна, які виготовляють із рослини льону, теж

ЛЬОН		Лляні волокна, які виготовляють із рослини льону, теж міцні й зносостійкі.

міцні й зносостійкі. Льон жорсткіше бавовни й має приємну

текстуру. Лляні тканини добре тримають гострі складки, вони ідеально підходять для складчастих штор або жалюзі. Але льон легко мнеться й псується від яскравих сонячних променів, тому для таких штор потрібна підкладка. Лляні тканини чистять сухим способом.
 
ВОВНА
Овеча вовна - білкове волокно, багато в чому нагадує людське волосся. Шерстинки складаються з нашарувань лусочок. Їм властива еластичність і гарні ізоляційні властивості.


Слайд 8 Синтетичні тканини
Парча
Цю важку тканину роблять із шовку, бавовни,

Синтетичні тканини					Парча		Цю важку тканину роблять із шовку, бавовни, вовни або змішаних

вовни або змішаних волокон Рельєфний візерунок на ній нагадує

вишивку. Провисаючі нитки на вивороті парчі необхідно ховати під підкладкою. Парча годиться для довгих драпірувань або оформлення верхнього краю штор.

Полотно
Ця грубувата тканина виглядає просто, відрізняється міцністю й дешевиною Щільність у неї буває сама різна. Використовують її для завіс, портьєр або жалюзі.
  Ситець
Іноді його називають сатинованою бавовною. Ситець покривають складом, що надає йому блиск Ця тканина маже бути одноколірної й із квітковим малюнком, вона прекрасно підходить для оформлення верху штор, а також для фіранок портьєр. Ситець — досить щільна, цупка тканина, з якої виходять гарні оборки й волани.


Слайд 9 Такмаск (дамаст)
Цю тканину з малюнком середньої або високої

Такмаск (дамаст)		Цю тканину з малюнком середньої або високої щільності роблять із

щільності роблять із шовкових, бавовняних, вовняних або змішаних волокон.

Вона має жакардове переплетення, матові й блискучі ділянки на ній сусідять один з одним, а на вивороті друкують у зворотному порядку Із цієї тканини шиють портьєри, волани й жалюзі.

 
Гіньом
Бавовняна тканина в клітку різної форми. Використовується для оформлення вікон у модному стилі «casual».
 
Гіпюр
Сітчаста тканина з бавовняних або поліестерових волокон Нитки створюють складний ажурний візерунок, така тканина добре пропускає сонячні промені. З неї шиють фіранки на усе вікно, волани для верхнього краю вікна, штори й портьєри.
 


Слайд 10  
Муар


Жалюзі із цієї тканини вражають вишуканим блиском. Муар

 					Муар						Жалюзі із цієї тканини вражають вишуканим блиском. Муар особливо підходить для

особливо підходить для гладких панелей, яким його блиск надає

ефектний вид.
 
Органза
Легка бавовняна тканина, оброблена кислотою й досить тверда. Ідеально підходить для фіранок, панелей і воланів.
 
Атлас
Тканина із шовкових, лляних або бавовняних волокон, із блискучою лицьовою стороною й матовим виворотом. Із цієї тканини можна зшити найрізноманітніші штори.
 
Тафта
Із цієї тканини із шовкових і ацетатних волокон шиють також одяг. Вона жестковата, має блиск, добре тримає форму. Штори з тафти виглядають пишними й розкішними.


Слайд 11 Гобелен
Щільна текстурна тканина з пейзажним, геометричним або квітковим

Гобелен		Щільна текстурна тканина з пейзажним, геометричним або квітковим малюнком. Штори з

малюнком. Штори з гобелена не пропускають світло в кімнату

й захищають від протягів. Найкраще дивляться гладкі панелі — вони виходять щільними й важкими.
 



Туаль
Ця бавовняна тканина, винайдена у Франції, має щільне переплетення, звичайно на ній відбиті жанрові сценки, найчастіше у дві фарби на білому тлі або кольору слоновой кістки. У цей час популярна кольорова туаль. Тканина придатна для різних видів оформлення вікон.
 


Слайд 12 Оксамит
Оксамит буває шовковий, віскозний або бавовняний. Ця тканина

Оксамит		Оксамит буває шовковий, віскозний або бавовняний. Ця тканина з густим коротким

з густим коротким ворсом ідеально підходить для офіційних портьєр,

добре драпірується й захищає від світла й протягів.
 


Муслін
Тканина зі скручених бавовняних або поліестрових волокон. Легкий і твердий муслін застосовується для шиття прозорих фіранок. Ця тканина ніжна й легко сиплеться. Рекомендується кроїти тупими ножицями й шити не гострою голкою.
 


Слайд 13 Розділ ІІ. Процес ткацтва
На землях України ткацтво було

Розділ ІІ. Процес ткацтва 		На землях України ткацтво було широко

широко розвинуте ще в часи трипільської культури. Про це

свідчать літописні джерела та археологічні знахідки, зокрема відбитки тканин на глиняних посудинах. Це дає змогу дізнатися, які саме тканини тоді виробляли. Виготовляли ткані вироби на верстатах двох типів: вертикальних і горизонтальних. Сьогодні художники, що працюють у ткацтві, використовують спрощені рами і верстати.

Слайд 14 Виготовлення тканих виробів будується на переплетінні ниток основи

Виготовлення тканих виробів будується на переплетінні ниток основи (поздовжні нитки) та

(поздовжні нитки) та утка (поперечні нитки). І вся краса

та багатство цих тканин, їхня фактура і орнаментика залежать від того, у якому порядку будуть переплітатися нитки цих груп. Протягом віків народ виробляв безмежне розмаїття виробів, які задовольняють не лише практичні потреби, а й відтворюють естетичні уподобання людей.

Слайд 15 Розділ ІІІ. Аплікації з тканин
    Аплікація (від латинського аррlісаlіо-

Розділ ІІІ. Аплікації з тканин    	Аплікація (від латинського аррlісаlіо- прикладання)

прикладання) виникла понад дві тисячі років тому, коли кочівники

прикрашали свій одяг, взуття, упряж і житло візерунками із шматків шкіри, хутра, повсті, берести. Пізніше для оздоблення одягу почали використовувати різні тканини.
Аплікація може бути:
одноколірною
багатокольоровою
пласкою
об'ємною
декоративною
абстрактною
сюжетною тощо.


Слайд 16 Аплікацію можна виконати технікою мозаїка. Колись вона була

Аплікацію можна виконати технікою мозаїка. Колись вона була дуже поширена —

дуже поширена — мозаїкою робили килимки й доріжки, ковдри, подушки, жилети.     

Виконують її так. З цупкого паперу або картону вирізають різні фігури у вигляді квадратів, ромбів, трикутників та прямокутників. Розклавши їх на столі, підбирають відповідний узор. Потім із клаптиків різних тканин вирізають потрібну кількість деталей, з'єднують їх зметувальним швом і акуратно зшивають вручну або на швейній машинці. Готовий виріб прасують і нашивають на робочу тканину або підкладку. Для мозаїки можна використовувати деякі узори народних орнаментів.

Слайд 17   При виготовленні сумок, панно, килимів, тобто виробів, які

 		При виготовленні сумок, панно, килимів, тобто виробів, які не будуть часто

не будуть часто пратися, деталі можна приклеювати клеєм БФ-6.

Сукно і фетр не потребують попередньої підготовки, а от тонкі й сипучі тканини спочатку треба наклеїти на тонкий папір або марлю, просушити під пресом, а вже потім вирізати по узору, змастити з вивороту клеєм і накласти на робочу тканину. Закінчивши роботу, виріб слід покласти під прес або випрасувати через ледь вологу полотнинку спершу з правого, а потім з лівого боку

Слайд 18 Висновки
Ткани́на — виріб, виготовлений шляхом переплетіння ниток у процесі ткання на ткацькому

Висновки 		Ткани́на — виріб, виготовлений шляхом переплетіння ниток у процесі ткання на ткацькому верстаті.		Аплікація накладання, пристосовування,

верстаті.
Аплікація накладання, пристосовування, приєднання до якоїсь поверхні. Аплікація як

технологія пройшла довгий шлях використання і збагатилася різними засобами фіксації(закріплення) на різних поверхнях (нитками на тканинах, клеями на твердих поверхнях тощо). Аплікацією буде називатись і готовий виріб, створений у такий чи інший спосіб.


  • Имя файла: tkanini.pptx
  • Количество просмотров: 108
  • Количество скачиваний: 0