Что такое findtheslide.com?

FindTheSlide.com - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация, доклад на тему Кулінарний проект на тему: Страви з риби

Презентация на тему Кулінарний проект на тему: Страви з риби, из раздела: Технология. Эта презентация содержит 15 слайда(ов). Информативные слайды и изображения помогут Вам заинтересовать аудиторию. Скачать конспект-презентацию на данную тему можно внизу страницы, поделившись ссылкой с помощью социальных кнопок. Также можно добавить наш сайт презентаций в закладки! Презентации взяты из открытого доступа или загружены их авторами, администрация сайта не отвечает за достоверность информации в них. Все права принадлежат авторам презентаций.

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1
Проект підготувалаCоколова А.В.Вчитель інформатики та трудового навчанняКулінарний проект на тему: “Страви з риби”
Текст слайда:


Проект підготувала
Cоколова А.В.
Вчитель інформатики та трудового навчання

Кулінарний проект на тему: “Страви з риби”


Слайд 2
Що ми знаємо про їжу?   Їжа – основне джерело отримання
Текст слайда:

Що ми знаємо про їжу?

Їжа – основне джерело отримання енергії і будівельного матеріалу для формування складної структури людського організму.
Раціональне (правильне) харчування в сукупності з працею і систематичними заняттями фізичною культурою забезпечують належний обмін речовин, роблять людський організм міцним, витривалим і не сприятливим до різних видів захворювань.


Слайд 3
При правильному харчуванні людина у продовж довгих років життя
Текст слайда:

При правильному харчуванні людина у продовж довгих років життя зберігає нормальну працездатність, високу духовну і розумову активність, бадьорість і життєрадісність. Таким чином раціональне харчування являє собою біологічний процес, завдяки якому живий організм підтримує матеріальну і енергійну рівновагу.

Для того, щоб їжа принесла максимальну користь при найменших витратах необхідно мати науково обґрунтоване уявлення про цінність складових елементів харчових продуктів, про способи і засоби їх кулінарної обробки. Дуже важливо також знати умови приготування їжі, кількість її споживання в залежності від конституції тіла, статі, віку, маси тіла, трудового і фізичного навантаження, звичок людини, клімату.


Слайд 4
Коротко про рибу.   Риба – дуже поживний продукт харчування, за
Текст слайда:

Коротко про рибу.

Риба – дуже поживний продукт харчування, за своїм хімічним складом майже не поступається м’ясу свійських тварин, а за вмістом мінеральних речовин, вітамінів і ступенем засвоюваності білків перевищує його.
Залежно від виду риби вміст білків у ній становить 13-23%, жиру – 0,1-33%, мінеральних і екстрактивних речовин – 1-2%, вітаміни А, Д, Е, Вr, Біг, РР в рибі міститься більше деяких амінокислот, ніж у м'ясі, молоці, яйцях та інших продуктах. Тому риба є джерелом білкового харчування.


Слайд 5
Дізнайся більше   За вмістом жиру рибу поділяють на пісну, жирну,
Текст слайда:

Дізнайся більше

За вмістом жиру рибу поділяють на пісну, жирну, особливо жирну. Риба містить мінеральні речовини (фосфор, натрій, калій, кальцій), а також мікроелементи (йод, мідь, кобальт, марганець та ін.). Завдяки великій кількості йоду морська риба є важливим продуктом харчування.
Найціннішою вважають живу рибу. В ній повністю зберігаються всі поживні речовини. Страви, приготовлені з живої риби, характеризуються високою якістю. В підприємствах громадського харчування живу рибу зберігають перед обробкою в акваріумах або в ваннах з проточною водою.


Слайд 6
Свіжозаснула риба – продукт, який швидко псується, тому в підприємствах громадського
Текст слайда:

Свіжозаснула риба – продукт, який швидко псується, тому в підприємствах громадського харчування надходить тільки в районах вилову. У охолодженої риби температура тіла в товщі м'язів від 10 до 50 С її зберігають 48 годин при температурі 1-20С. У мороженої риби температура – 6-80С. В мороженому вигляді виробляють філе, яке розфасовують у металеві форми або картонні коробки масою від 1 до 2 кг. Основними показниками якості риби є зовнішній вигляд, колір зябер і м’яса. Солона риба менш цінна, ніж інші види рибних товарів. Під час соління і вимочування риба втрачає частину поживних речовин. Якість риби залежить від її породи і способу соління. Під час приймання рибних товарів, насамперед, перевіряють їхню доброякісність за зовнішніми ознаками. Страви, приготовлені з не досить свіжої риби, можуть спричинити харчові отруєння. Запах несвіжої риби визначають пробним варінням кусочка риби в закритому посуді. Крім того, можна в товщу м’якоті увімкнути розігрітий в окропі ніж. При цьому сторонні запахи проявляються різкіше.


Слайд 7
Кулінарна обробка риби   За будовою скелета розрізняють рибу з кістковим
Текст слайда:

Кулінарна обробка риби


За будовою скелета розрізняють рибу з кістковим і хрящовим скелетами.
За характером покрову шкіри рибу з кістковим скелетом поділяють на:
- з лускою (лускаті);
- без луски;
- з кістковими лусками – «жучками».

За розміром:
- велику (більше 1,5 кг);
- середню (1-1,5 кг);
- дрібну (до 200 гр).

До лускатих риб належать судак, лящ, кета, лин, зубан, сріблястий хек, морський окунь та ін.; до риб без луски – лин, вугор, сом; з дрібною лускою – зубатка навага. Риби родини осетрових вкриті кістковими «жучками» (шипами).
За холодної кулінарної обробки риби входять такі операції: розморожування мороженої риби, вимочування солоної риби, обчищання луски, видалення плавників, нутрощів, голови, промивання, розбирання тушок і виготовлення напівфабрикатів.


Слайд 8
Розбирання риби з кістковим скелетом   Рибу розбирають за такою схемою:
Текст слайда:

Розбирання риби з кістковим скелетом

Рибу розбирають за такою схемою: чистять луску, видаляють плавники, зябра, нутрощі. Цілою використовують дрібну рибу масою 75-400 гр., а також рибу призначену для банкетних страв. Рибу можна чистити вручну середнім ножем кухарської трійки, шкребками або за допомогою пристрою РО-1у напрямі від хвоста до голови.


Слайд 9
Обробка риби з хрящовим скелетомРозморожування на повітрі,Видалення голови, грудних плавників,Зрізування спинних жучків,Видалення
Текст слайда:

Обробка риби з хрящовим скелетом

Розморожування на повітрі,
Видалення голови, грудних плавників,
Зрізування спинних жучків,
Видалення плавників,
Видалення,
Пластування,
Обшпарювання,
Зачищання від бокових черевних і проміжних жучків,
Промивання,
Перевязування пластів перед варінням
Зрізання хрящів і нарізання на порції кусків для смажіння,
Повторне ошпарювання.


Слайд 10
Підготовка риби до фарширування    Рибу фарширують цілою або порційними
Текст слайда:

Підготовка риби до фарширування

Рибу фарширують цілою або порційними кусками (кругляками). Для фарширування в основному використовують судака, щуку, коропа.
Для приготування фаршированого в цілому вигляді судака в нього вирізають спинний плавник, потім обчищають луску, виймають зябра й очі. Рибу промивають, глибоко відрізають м'якоть вздовж хребта з обох боків, надламують хребетну кістку біля голови і хвоста і відокремлюють її від м'якоті і реберних кісток. Потім готують фарш. Для цього м'якоть риби з'єднують з білим хлібом, замоченим у молоці, пропускають крізь м'ясорубку, додають пасеровану цибулю, сіль, перець, жир і ще раз пропускають крізь м'ясорубку. В утворену масу кладуть яйця або білки яєць, добре перемішують, щоб маса стала однорідною і пухкою.


Слайд 11
Приготування рибних напівфабрикатівЗалежно від використання розрізняють напівфабрикати для варіння, припускання, смаження основним
Текст слайда:

Приготування рибних напівфабрикатів

Залежно від використання розрізняють напівфабрикати для варіння, припускання, смаження основним способом, смаження у фритюрі, запікання.
Для варіння використовують цілу рибу, пласти з хрящовим скелетом, розібрану на тушки, а також кругляки, порційні куски з пластованої риби з шкіркою і кістками, з шкіркою без кісток.
Для припускання використовують цілу рибу, невеликі пласти порціонні, куски пластованої риби на філе з шкіркою без кісток, які нарізають широкими тонкими кусками під кутом 30 градусів. Це забезпечує рівномірне прогрівання кусків риби і збереження форми при припусканні.
Мета панірування – утворення на кулінарному виробі гарної рум'яної кірочки, зменшення витікання соку і випаровування води під час смаження.


Слайд 12
Риба, жарена в кунжутіСтрави з риби Риба з цибулею та помідорами
Текст слайда:

Риба, жарена в кунжуті

Страви з риби


Риба з цибулею та помідорами

Риба, запечена в кукурудзяному соусі


Слайд 13
Риба, запечена в картопляному пюреФіле окуня запечене з сиром“Рибка в сливках”Риба жарена
Текст слайда:

Риба, запечена в картопляному пюре

Філе окуня запечене з сиром

“Рибка в сливках”

Риба жарена в клярі

Риба жарена в яйцях


Слайд 14
Риба, жарена в пісному клярі Риба запечена під майонезом Риба жарена Риба жарена в сирі
Текст слайда:

Риба, жарена в пісному клярі

Риба запечена під майонезом

Риба жарена

Риба жарена в сирі


Слайд 15
Смачного!!!
Текст слайда:

Смачного!!!