Слайд 1
Церемонія нагородження медалями (золота, срібна та бронзова) та дипломами нагороджують
спортсменів, які вибороли перше, друге і третє місця. Церемонія нагородження також включає виконання на честь переможця національного гімну його країни, підняття державних прапорів країн, спортсмени яких вибороли перше, друге і третє місця.
ЦЕРЕМОНІЯ ІГОР
нагородження
Слайд 2
Кожна країна, де проходять Олімпійські ігри, прагне обрати спеціальний символ
– талісман, який би розповідав про його культуру, традиції. Переважно обирають звірятко, яке символізує національні риси та особливості країни. Вперше талісман з'явився на зимових Олімпійських іграх у 1968 році у Греноблі – це був гірськолижник Шус, а на Іграх Олімпіади у Мехіко – червоний ягуар, але ці талісмани були неофіційними. Першим талісманом , офіційно визнаним МОК, став песик Валді.
ТАЛІСМАНИ
Слайд 3
ТАЛІСМАНИ
Талісманами ігор в Пекіні стали Діти успіху . Згідно китайської
філософії, Дітей успіху п'ятеро: Бей-бей, Цзін-цзін, Хуань-хуань, Ін-ін і Ні-ні. Вони також утілюють в собі рибу, велику панду, вогонь, антилопу Тибету і ластівку. У Ігор-2008 не один, а цілих п'ять покровителів-талісманів (таких вибирали по конкурсу з більше 600 варіантів, присланих авторами практично зі всього світу). Китайці прозвали талісмани «п'ятіркою друзів» або «хлопчиками щастя». Всі вони стилізовані під забавних чоловічків в екзотичних головних уборах.
Фігурки забарвлені в колір одного з олімпійських кілець: блакитний, чорний, червоний, жовтий і зелений.
Також талісмани символізують собою п'ять традиційних стихій: воду, вогонь, дерево, землю і повітря. Знавці китайської мови стверджують, що ієрогліфи, з яких складаються імена, разом складають фразу «Ласкаво просимо в Пекін!».
Слайд 4
ТАЛІСМАНИ
Всьому світу і жителям Радянського Союзу, особливо, запам'яталась церемонія закриття
Літніх Олімпійських Ігор-1980. Вінцем її стало підняття вгору на повітряних кулях її талісмана, Олімпійського Ведмедика. Він помахав рукою, пустив сльозу і відлетів, змусивши плакати свідків цієї події.
Не можна не визнати той факт, що вибір талісмана для Олімпіади був дуже вдалим. Уперше талісман дивився з марок, значків, календариків та іншого безпосередньо в очі рядовому уболівальникові, як би кажучи: "Давай дружити?" Ведмедик, як ніякий інший персонаж зміг розкрити світові, що таке слов'янська душа.
Олімпійський Мишка до цього дня залишається в Росії одним з улюблених народних героїв.
Слайд 5
ТАЛІСМАН ОЛІМПІЙСЬКОЇ
ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ –
ЛЕЛЕЧЕНЯ
Вперше в історії українського олімпійського спорту
у нашої команди з’явився талісман.
Честь бути символом-охоронцем отрмала пара симпатичних лелеченят. Відтепер наші спортсмени будуть під пильним наглядом цих мудрих птахів, які є особливим символом в українській культурі, адже за давнім повір'ям лелека приносить щастя. Хай щастить нашим спортсменам на Олімпійських іграх!
Слайд 6
Олімпійські ігри зародилися у Стародавній Греції
Макет храму Зевса в Олімпії
Олімпійські
ігри зародились у стародавній Греції і регулярно проводилися понад тисячу років. Безпосередньо зародження Олімпійських ігор пов'язують із іменем грецького героя Геракла.
Ігри у Стародавній Греції проводились один раз на чотири роки на честь бога Зевса. Всі змагання та конкурси проходили в давньогрецькому поселенні Олімпія.