Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Методика індивідуально – виховної роботи у підрозділі

Содержание

Навчальні питання: Принципи організації та система індивідуально – виховної роботи в підрозділіОсобливості індивідуально – виховної роботи з різними категоріями особового складуФорми і методи індивідуально – виховного впливу на особистість військовослужбовців Алгоритм діяльності заступника командира роти по
Заняття 4  на тему:Методика індивідуально – виховної роботи у підрозділіВійськовий інститут Навчальні питання: Принципи організації та система індивідуально – виховної роботи в підрозділіОсобливості НАВЧАЛЬНА ТА ВИХОВНА МЕТАНавчити студентів методиці роботи заступника командира підрозділу по роботі Література:Конституція України. Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 модель виховного процесу Індивідуально-виховна роботаПід індивідуальною виховною роботою розуміється системна, цілеспрямована психолого-педагогічна діяльність командирів (начальників), Мета та завдання індивідуально-виховної роботи: Метою індивідуальної виховної роботи з особовим ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ ІВР:пізнавальна (діагностична) – проявляється в тому, що в процесі всієї Принципи індивідуально-виховної роботи:Вивчення особистості у системі соціальних зв’язків.Комплексний підхід до вивчення індивідуальних ІНДИВІДУАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА СТАТУТ ВНУТРІШНЬОЇ СЛУЖБИ ЗС УКРАЇНИ ПЕРЕДБАЧАЄ:ст. 58.командир (начальник) є єдиноначальником ІНДИВІДУАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА СТАТУТ ВНУТРІШНЬОЇ СЛУЖБИ ЗС УКРАЇНИ ПЕРЕДБАЧАЄ:ст. 111Командир роти в мирний ІНДИВІДУАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА СТАТУТ ВНУТРІШНЬОЇ СЛУЖБИ ЗС УКРАЇНИ ПЕРЕДБАЧАЄ:ст. 115… Заступник командира роти ЗМІСТ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ВИХОВНОЇ РОБОТИВивчення, (діагностика) ЕТАПИ ПРОВЕДЕННЯ ІВР:Визначення об’єкта ІВР та планування індивідуального виховного впливу на нього ЗМІСТ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ВИХОВНОЇ РОБОТИВивчення, (діагностика) ПРАВИЛА ІНДИВІДУАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ З ОФІЦЕРАМИ:Ні у якому випадку не приймати рішення у Навчання формам і методам індивідуально-виховної роботи командирська підготовка; семінари;навчальні збори;дні сержантів та Обов’язки заступника командира по роботі з особовим складом щодо організації індивідуально-виховної роботиузгоджує Доповідає вищому керівництву про хід та результативність індивідуально-виховної роботиПідводить підсумки ІВР, аналізує Наступне заняттяТема 8. Соціально-психологічна характеристика військового колективу Заняття 1. Військовий колектив: сутність,
Слайды презентации

Слайд 2 Навчальні питання:

Принципи організації та система індивідуально –

Навчальні питання: Принципи організації та система індивідуально – виховної роботи в

виховної роботи в підрозділі
Особливості індивідуально – виховної роботи з

різними категоріями особового складу
Форми і методи індивідуально – виховного впливу на особистість військовослужбовців
Алгоритм діяльності заступника командира роти по роботи з особовим складом як організатора індивідуальної виховної роботи

















































































































































організації і проведення індивідуально-виховної роботи з різними категоріями військовослужбовців.

Слайд 3 НАВЧАЛЬНА ТА ВИХОВНА МЕТА

Навчити студентів методиці роботи заступника

НАВЧАЛЬНА ТА ВИХОВНА МЕТАНавчити студентів методиці роботи заступника командира підрозділу по

командира підрозділу по роботі з особовим складом щодо комплексного

вивчення особистості військовослужбовця.
Навчити студентів практиці роботи заступника командира підрозділу по роботі з особовим складом.
Сформувати навички організації і проведення індивідуально-виховної роботи в підрозділі.
Сприяти вихованню у студентів почуття особистої відповідальності за ефективну організацію психологічного забезпечення та індивідуальної роботи в підрозділі.


















































































































































організації і проведення індивідуально-виховної роботи з різними категоріями військовослужбовців.

Слайд 4 Література:
Конституція України. Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради

Література:Конституція України. Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня

України 28 червня 1996 р. - К.: «Преса України»,

1997.
Статути Збройних Сил України. – К.: Варта, 1999
Концепція виховної роботи у Збройних Силах та інших військових формуваннях України. Затверджена Указом Президента України №981/98 від 4.09.1998 // Армія України. – 1998. – 24 вересня.
Концепція гуманітарного і соціального розвитку у Збройних Силах України. Схвалена Указом Президента України від 12 січня 2004 року №28/2004.
Наказ Міністра оборони України від 07.08.13 р. № 542 “Про введення посад та структурних підрозділів по роботі з особовим складом у Збройних Силах України“.
Наказ Міністра оборони України від № 491 від 17.07.13 р «Про затвердження Положення про органи по роботі з особовим складом Збройних Сил України».
Організаційно-методичні вказівки щодо організації роботи з особовим складом у Збройних Силах України у 2014 році.
Методичний посібник “Організація та проведення індивідуальної виховної роботи з особовим складом Повітряних Сил Збройних Сил України”, затвердженим Командувачем Повітряних Сил Збройних Сил України 19 травня 2010 року
Грибоєдов С.В., Почтарьов О.А., Шпотаковський І.Д. Методика вивчення індивідуально-психологічних особливостей військовослужбовців у процесі проходження ними військової служби: Навчальний посібник для студентів університету. – К.: ВПЦ КНУ, 1997. – 67 с.
Коупленд Н. Психология и солдат / Пер. с англ. – М.: «Воениздат», 1958. – 83 с.
Організація виховної роботи в підрозділах Збройних Сил України / Безбах В.Г., Клименко В.С., Мацагор О.А., Кубіцький С.О. – К.:2011. – 505 с.
Подоляк Я.В.Личность и коллектив: психология военного управления. – М.: Воениздат, 1989. – 350с.
Ягупов В.В. Військова і соціальна психологія: Навчальний посібник. – К.: РВЦ «Київський університет», 1999. - 397 с.

Слайд 5 модель виховного процесу


модель виховного процесу

Слайд 6 Індивідуально-виховна робота
Під індивідуальною виховною роботою розуміється системна, цілеспрямована

Індивідуально-виховна роботаПід індивідуальною виховною роботою розуміється системна, цілеспрямована психолого-педагогічна діяльність командирів

психолого-педагогічна діяльність командирів (начальників), їх заступників, медичних працівників, психологів

та інших учасників навчально-виховного процесу щодо впливу на психіку та поведінку військовослужбовця з урахуванням індивідуально-психологічних, психофізіологічних, соціально-демографічних та інших особливостей, умов повсякденного життя та службової діяльності в інтересах його всебічного вивчення та розвитку для успішного виконання завдань за призначенням.
Системна – означає, що така діяльність проводиться суб’єктом, який впливає на об’єкт певними засобами впливу (формами, методами, техніками та технологіями), реагує на зміни у поведінці та службовій діяльності зазначеного об’єкту та коригує ступінь, зміст та інтенсивність такого впливу.
Цілеспрямована – це така діяльність, яка має за мету досягнення поставлених цілей психолого-педагогічного впливу на особистість військовослужбовця, аналізується, упорядковується і коригується для досягнення кінцевої мети такого впливу.
Психолого-педагогічна діяльність – діяльність суб’єктів навчально-виховного процесу з вивчення індивідуальних психологічних та інших особливостей військовослужбовця, навчання та виховання у нього необхідних морально-вольових та індивідуально-психологічних якостей, необхідних для виконання завдань за призначенням.



Слайд 7 Мета та завдання індивідуально-виховної роботи:
Метою індивідуальної виховної роботи

Мета та завдання індивідуально-виховної роботи: Метою індивідуальної виховної роботи з

з особовим складом вважається глибоке і всебічне вивчення та

знання посадовими особами індивідуальних особливостей військовослужбовця, ступеню їх впливу на психіку і поведінку конкретної особистості та своєчасне реагування на їх зміни, актуалізація наявних позитивних, зниження інтенсивності прояву негативних рис особистості в інтересах підвищення ефективності службової діяльності та забезпечення особистої дисциплінованості.
 
Досягнення мети індивідуальної виховної роботи забезпечується виконанням таких завдань:

1. Глибоке та всебічне вивчення минулого життєвого досвіду, психологічних і психофізіологічних особливостей особистості військовослужбовця, визначення домінуючих чинників впливу на службову діяльність і поведінку у побуті.
2. Моніторинг морально-психологічного стану військовослужбовця в процесі проходження військової служби (професійної діяльності).
3. Своєчасне та адекватне реагування на зміни у психіці і поведінці особистості з метою профілактики відхилень у поведінці військовослужбовця та запобігання правопорушень.
4. Гуманізація службових відносин за підлеглістю.
5. Підвищення рівня психолого-педагогічної майстерності посадових осіб – учасників навчально-виховного процесу.
6. Використання у системі індивідуальної виховної роботи відповідних сил та засобів, форм та методів, методик та технологій індивідуально-психологічного впливу на особистість військовослужбовця.


Слайд 8 ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ ІВР:
пізнавальна (діагностична) – проявляється в тому,

ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ ІВР:пізнавальна (діагностична) – проявляється в тому, що в процесі

що в процесі всієї індивідуальної виховної роботи відбувається цілеспрямоване

й навіть стихійне пізнання індивідуальних (психічних, психологічних, фізіологічних, тощо) особливостей підлеглого військовослужбовця;
прогностична – проявляється у необхідності реалізувати знання особливостей військовослужбовця у прогнозуванні його поведінки, дій та вчинків, можливостей розвитку, самовдосконалення;
формуюча – передбачає активне стимулювання цілеспрямованого набуття підлеглим якостей, які необхідні йому для подальшого вирішення своїх військово-професійних завдань;
розвиваюча – передбачає гармонійний розвиток особистості військовослужбовця;
мобілізуюча – формує у свідомості підлеглого настрій на якісне вирішення військово-професійних завдань, які стоять особисто перед ним та військовим підрозділом;
стимулююча – передбачає спонукання військовослужбовця до необхідного військово-професійного самовдосконалення;
профілактична (попереджувальна, превентивна) – вимагає від командира (начальника) цілеспрямованої індивідуальної виховної роботи з метою попередження відхилень у військово-професійній діяльності та поведінці підлеглого, його взаємовідносин з іншими військовослужбовцями.


Слайд 9 Принципи індивідуально-виховної роботи:
Вивчення особистості у системі соціальних зв’язків.
Комплексний

Принципи індивідуально-виховної роботи:Вивчення особистості у системі соціальних зв’язків.Комплексний підхід до вивчення

підхід до вивчення індивідуальних якостей особистості.
Цілеспрямованість індивідуального виховання.
Опора на

позитивні якості.
Узгодженість виховного впливу керівників на особистість.
Поєднання вимогливості з повагою до військовослужбовця, турботою про його життя, побут, дозвілля.
Єдність індивідуального і колективного впливу на особистість.
Своєчасність, повнота та щирість виховного впливу на особистість, зацікавлення у позитивних зрушеннях у поведінці.
Не використання отриманих даних вивчення проти особистості, нерозголошення психолого-педагогічної таємниці.



Слайд 10
ІНДИВІДУАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА
СТАТУТ ВНУТРІШНЬОЇ СЛУЖБИ ЗС УКРАЇНИ ПЕРЕДБАЧАЄ:

ст.

ІНДИВІДУАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА СТАТУТ ВНУТРІШНЬОЇ СЛУЖБИ ЗС УКРАЇНИ ПЕРЕДБАЧАЄ:ст. 58.командир (начальник) є

58.
командир (начальник) є єдиноначальником і особисто відповідає перед державою

за …. виховання, військову дисципліну, морально-психологічний стан особового складу.

ст.59.
командир (начальник) зобов’язаний знати … ділові, морально-психологічні якості безпосередньо підпорядкованих військовослужбовців, виявляти чуйність та бути уважним до підлеглих, поєднувати вимогливість і принциповість з повагою до їх честі і гідності, знати потреби і запити особового складу.

(витяг з розділу 2. Загальні обов'язки командирів (начальників)

Слайд 11
ІНДИВІДУАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА
СТАТУТ ВНУТРІШНЬОЇ СЛУЖБИ ЗС УКРАЇНИ ПЕРЕДБАЧАЄ:

ст.

ІНДИВІДУАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА СТАТУТ ВНУТРІШНЬОЇ СЛУЖБИ ЗС УКРАЇНИ ПЕРЕДБАЧАЄ:ст. 111Командир роти в

111
Командир роти в мирний і воєнний час відповідає за

бойову готовність роти, за бойову підготовку, виховання, військову дисципліну, морально-психологічний стан особового складу роти, за підтриманні внутрішнього порядку і додержання заходів пожежної безпеки в роті, за стан і збереження озброєння, боєприпасів. Техніки та іншого майна роти, за успішне виконання ротою бойових завдань. За ведення ротного господарства.

Командир роти в інтересах підвищення ефективності індивідуальної виховної роботи зобов’язаний:
ст.112.
з пошаною ставитися до підлеглих, дбати про виховання рядових, сержантів і згуртування військового колективу;
знати військове звання, прізвище, строк служби, посаду чи спеціальність, родинний стан, ділові якості та морально-психологічний стан кожного військовослужбовця роти, постійно проводити з ними індивідуальну виховну роботу;
виховувати особовий склад роти в дусі поваги до військової служби, набутого фаху, бережного ставлення до озброєння, бойової техніки та майна роти;
піклуватися про підлеглих, знати їх потреби. Порушувати перед старшими начальниками питання про задоволення їх прохань;

Слайд 12
ІНДИВІДУАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА
СТАТУТ ВНУТРІШНЬОЇ СЛУЖБИ ЗС УКРАЇНИ ПЕРЕДБАЧАЄ:

ст.

ІНДИВІДУАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА СТАТУТ ВНУТРІШНЬОЇ СЛУЖБИ ЗС УКРАЇНИ ПЕРЕДБАЧАЄ:ст. 115… Заступник командира

115… Заступник командира роти в роботі з особовим складом

головні зусилля зосереджує на індивідуальній роботі з кожним військовослужбовців.

ст. 116. Заступник командира роти по роботі з особовим складом зобов’язаний:
забезпечувати соціально-психологічну адаптацію військовослужбовців до умов служби з урахуванням їх спеціальності та індивідуально-психологічних особливостей;
знати кожного військовослужбовця роти, його ділові, професійні якості, морально-психологічний стан, запити, настрої, сімейний стан і відповідно до цього вести виховну роботу;
проводити заняття з сержантами з основ педагогіки та психології, навчати їх методів і форм індивідуальної роботи з підлеглими;
навчати особовий склад роти безконфліктному нерепресивному спілкуванню і ненасильницькому розв’язанню проблем, які виникають під час служби, постійно підвищувати свій теоретичний і практичний рівень з цих питань;
проводити виховну роботу з особовим складом роти, призначеним до варти (бойового чергування);
дбати про створення соціальних і психологічних передумов гармонійного розвитку особистості кожного військовослужбовця;
піклуватися про поліпшення матеріально-побутових умов підлеглих, їх соціальний і правовий захист, знати потреби і запити військовослужбовців, вживати заходів для вирішення скарг і заяв.

Слайд 14 ЗМІСТ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ВИХОВНОЇ РОБОТИ

Вивчення, (діагностика)

ЗМІСТ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ВИХОВНОЇ РОБОТИВивчення, (діагностика)

Слайд 15 ЕТАПИ ПРОВЕДЕННЯ ІВР:
Визначення об’єкта ІВР та планування індивідуального

ЕТАПИ ПРОВЕДЕННЯ ІВР:Визначення об’єкта ІВР та планування індивідуального виховного впливу на

виховного впливу на нього з урахуванням формування (підтримання) професійно

важливих якостей підлеглого, які будуть максимально сприяти виконанню службових завдань та забезпечувати дисципліновану поведінку військовослужбовців.
Вивчення та психодіагностика особистості.
Обрання часу, місця, умов, найбільш доцільних форм і методів для проведення ІВР.
Організація і здійснення виховного впливу на військовослужбовця.
Контроль та аналіз результатів проведеної роботи та спостереження за службовою діяльністю військовослужбовця, поведінкою у побуті.
Коригування виховного впливу та проведення додаткових заходів ІВР.
Алгоритм проведення індивідуальної виховної роботи 
 





На схемі показано систему проведення ІВР у вигляді послідовних, взаємопов’язаних етапів її проведення, які перебувають у постійній взаємодії. Аналіз зазначеного підходу свідчить про те, що кожний з елементів цієї системи отримує інформацію від інших, враховує на зміни, які відбуваються, що дозволяє гнучко реагувати на нову психолого-педагогічну інформацію щодо підлеглого та коригувати виховний вплив у напрямку досягнення мети ІВР.


Слайд 16 ЗМІСТ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ВИХОВНОЇ РОБОТИ

Вивчення, (діагностика)

ЗМІСТ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ВИХОВНОЇ РОБОТИВивчення, (діагностика)

Слайд 17 ПРАВИЛА ІНДИВІДУАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ З ОФІЦЕРАМИ:
Ні у якому випадку

ПРАВИЛА ІНДИВІДУАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ З ОФІЦЕРАМИ:Ні у якому випадку не приймати рішення

не приймати рішення у стані емоційного збудження. Не вживати

заходів щодо емоційної ізоляції офіцера.
Ніколи не посягати на гідність особистості офіцера.
Коригувати не особистість, а її вчинки.
Допомогти офіцерові визнати свої дії невдалими та запропонувати спільний пошук рішень.
Не використовувати інформацію про офіцера для маніпулювання його поведінкою у корисних цілях.
Надаючи пропозиції щодо здійснення виховного впливу на офіцера брати на себе відповідальність за їх відповідність чинному законодавству і моральним нормам Кодексу честі офіцера Збройних Сил України.
Не підмінювати зацікавленість у вирішенні проблеми офіцера панібратством і пошуком дешевої популярності. Штучність таких контактів з часом буде викрита і призведе до негативних результатів ІВР.
 Під час практичного проведення ІВР з офіцерами слід враховувати, що офіцер одночасно є і суб’єктом і об’єктом ІВР, тобто він сам, проводячи ІВР з підлеглими може бути одночасно і об’єктом виховного впливу старшого командира (начальника).


Слайд 18 Навчання формам і методам індивідуально-виховної роботи
командирська підготовка;

Навчання формам і методам індивідуально-виховної роботи командирська підготовка; семінари;навчальні збори;дні сержантів


семінари;
навчальні збори;
дні сержантів та молодих офіцерів;
постійно діючі лекторії з

педагогіки та психології;
обмін передовим досвідом роботи;
індивідуальне інструктування підлеглих

Слайд 19 Обов’язки заступника командира по роботі з особовим складом

Обов’язки заступника командира по роботі з особовим складом щодо організації індивідуально-виховної

щодо організації індивідуально-виховної роботи
узгоджує виховні впливи всіх командирів з

питань індивідуально-виховної роботи, для чого він :
здійснює планування та аналіз індивідуально-виховної роботи;
вивчає, узагальнює і розповсюджує передовий досвід впливу індивідуально-виховної роботи на якість несення служби, зміцнення військової дисципліни, навчання особового складу;
ставить завдання офіцерам, прапорщикам та сержантам щодо проведення індивідуально-виховної роботи з підлеглими, надаючи їм допомогу в цій роботі;
навчає офіцерів, прапорщиків та сержантів основам педагогічного такту і психологічного впливу;
організує вивчення керівних документів з питань індивідуально-виховної роботи;
оцінює результати індивідуально-виховної роботи, визначає нові завдання на конкретний період навчання;
залучає до проведення індивідуально-виховної роботи всіх офіцерів, прапорщиків та сержантів, щомісячно підводить підсумки їх роботи.

Слайд 20
Доповідає вищому керівництву про хід та результативність індивідуально-виховної

Доповідає вищому керівництву про хід та результативність індивідуально-виховної роботиПідводить підсумки ІВР,

роботи
Підводить підсумки ІВР, аналізує її результати та корегує діяльність
підлеглих,

виходячі з аналізу ходу ідивідуально-виховної роботи

Інформують про хід і результати індивідуально-виховної роботи,
запити та прохання підлеглих

Заступник командира по роботі з особовим складом

Визначає
мету та
завдання
ІВР

Керує плануван-ням ІВР, органі-зує навчання підлеглих прак-тиці її проведення

Контролює здійс-нення ІВР підлег-лими, узагальнює та розповсюджує позитивний досвід

Особисто індивіду-ально працює з визначеними категоріями війсь-ковослужбовців

Аналізує інформацію від підлеглих про результати ІВР,
вживає відповідних заходів

Особисто індивідуально працюють з визначеними статутними обов’язками категоріями о/с.

Командири підрозділів, офіцери по РОС

Організація індивідуально-виховної роботи в частині

Планують особисту ІВР з визначеними війсково-службовцями

Вивчають осо-бистисть о/с

Аналізують результати
вивчення особистості о/с

Визначають і здійснюють індивідуально-виховний вплив на особистість в\с. з урахуванням даних, отриманих при його вивченні

Аналізують дієвість індивідуально-виховної роботи та здійснюють її корегування

Здійснюють облік даних, отриманих при виченні особистості в\службов.


  • Имя файла: metodika-іndivіdualno-–-vihovnoї-roboti-u-pіdrozdіlі.pptx
  • Количество просмотров: 109
  • Количество скачиваний: 0