Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Мутагени

Мутагени — фізичні і хімічні чинники, що викликають стійкі спадкові зміни — мутації.Мутагенами можуть бути різні чинники, що викликають зміни в структурі генів , змінюють структуру і кількість хромосом. За походженням мутагени класифікують на ендогенні, що утворюються в процесі життєдіяльності організму
Мутагени Чому виникають мутації ?Виконали : Нестерова Каріна , Крупа Маріна  11-А клас Мутагени — фізичні і хімічні чинники, що викликають стійкі спадкові зміни — мутації.Мутагенами можуть бути Чому виникають мутації?Кожна з мутацій викликається певною причиною. У більшості випадків ці Чому виникають мутації?До найбільш активних мутагенів належить іонізуюче випромінення та ультрафіолетові промені.Близько Іонізуюче випромінювання викликає переважно хромосомні перебудови, які супроводжуються різкими змінами структури і Кожний з хімічних мутагенів може викликати як хромосомні розриви, так і генні Фізичні , хімічні ,біологічні мутагени Спонтанні та індуковані мутації Причини мутацій Мутації можуть бути викликані помилками копіювання генетичного матеріалу протягом поділу клітини, Генні МутаціїГенні мутації можуть виникнути внаслідок заміни однієї пари нуклеотидів на іншу. МутаціїГеномні мутації. Гаплоїдний набір хромосом, а також сукуп­ність генів, які знаходяться в МутаціїФорми, які виникають у результаті збільшення кількості хромосом одного генома, називаються автоплоїдними.
Слайды презентации

Слайд 2 Мутагени — фізичні і хімічні чинники, що викликають стійкі

Мутагени — фізичні і хімічні чинники, що викликають стійкі спадкові зміни — мутації.Мутагенами можуть

спадкові зміни — мутації.
Мутагенами можуть бути різні чинники, що викликають зміни

в структурі генів , змінюють структуру і кількість хромосом. За походженням мутагени класифікують на ендогенні, що утворюються в процесі життєдіяльності організму і екзогенні — всі інші фактори, в тому числі і умови навколишнього середовища.
За природою виникнення мутагени класифікують на :
фізичні,
хімічні ,
біологічні.


Слайд 3 Чому виникають мутації?
Кожна з мутацій викликається певною причиною.

Чому виникають мутації?Кожна з мутацій викликається певною причиною. У більшості випадків

У більшості випадків ці причини невідомі. Мутації, зумовлені зміною

в оточуючому середовищі, називаються спонтанними.
Для того, щоб агент був мутагеном, він повинен мати певні властивості: легко проникати в клітини організму, зберігати їх життєстійкість, досягати ядра клітини і впливати на хімічну структуру хромосом та процеси, які відбуваються в них.

Слайд 4 Чому виникають мутації?
До найбільш активних мутагенів належить іонізуюче

Чому виникають мутації?До найбільш активних мутагенів належить іонізуюче випромінення та ультрафіолетові

випромінення та ультрафіолетові промені.
Близько 90 % мутагенів є канцерогенами

(здатні зикликати злоякісні пухлини).
Всі види випромінювання мають високу енергію і тканинах організму обумовлюють утворення пар онів. їх ще називають іонізуючим випромінюванням.
Ультрафіолетові промені належать до електромагнітних коливань, але іонізації вони не викликають, їх дія на організм пов'язана з утворенням у тканинах збуджених молекул і атомів. Залежно від товжини хвилі УФ-промені мають різну мутагенну активність. Вона найбільша при довжині хвилі 260 нм, оскільки ДНК поглинає саме цю частину спектра УФ. Більш короткі і більш довгі промені менш активні, проникна активність їх низька. Для отримання мутацій широкого застосування набули гамма-промені, промені Рентгена і нейтрони. Ці види іонізуючого випромінювання мають винятково високу проникність.
Дія радіації на живу істоту визначається дозою зипромінювання і дозою енергії, поглинутої тканинами організму. Доза випромінювання вимірюється з рентгенах (Р), а доза поглинутої енергії - в радах.


Слайд 5 Іонізуюче випромінювання викликає переважно хромосомні перебудови, які супроводжуються

Іонізуюче випромінювання викликає переважно хромосомні перебудови, які супроводжуються різкими змінами структури

різкими змінами структури і функції організму. Більшість їх шкідлива.
Хімічних

мутагенів надзвичайно багато. Вони можуть впливати на спадковість різних експериментальних об'єктів: фагів, мікробів, рослин, комах, ссавців. Мутагенну активність проявляють чотири повних групи хімічних факторів зовнішнього середовища: пестициди, промислові отрути, харчові домішки, ліки.

Слайд 6 Кожний з хімічних мутагенів може викликати як хромосомні

Кожний з хімічних мутагенів може викликати як хромосомні розриви, так і

розриви, так і генні мутації. Але на відміну від

фізичних мутагенів переважно індукують генні мутації, їх дія більш тривала, мутації з'являються не зразу, а через певний час.
Характер спадкових змін, викликаних дією хімічних чинників, залежить від дози мутагену. Невеликі концентрації хімічної речовини - мутагену викликають здебільшого дрібні мутації, які торкаються переважно кількісних ознак; із збільшенням дози мутагену зростає ефект мутацій, зумовлений перебудовою хромосом.
Хімічні мутагени здатні впливати на спадкову .
До хімічних мутагенів можна віднести і деякі лікарські речовини. Лікарські препарати, як хімічні речовини різної структури, є чужорідними для організму людини. Звідси виникає проблема їх мутагенності. Нові і давно відомі лікарські речовини здатні викликати мутації генів у рослин, мікроорганізмів, комах, а також у культурі клітин ссавців і людини. Деякі з лікарських препаратів за величиною мутагенного потенціалу не поступаються іонізуючій радіації. Так, наприклад, всі цитостатичні й антимітотичні препарати, які використовуються для лікування злоякісних пухлин, здатні індукувати генні мутації, хромосомні аномалії й інші біологічні ефекти, характерні для іонізуючого випромінювання. Лікарські препарати можуть викликати широкий спектр мутацій - від точкових до пошкодження всього хромосомного набору.
Біологічні мутагени - це віруси, бактерії, найпростіші, гельмінти. Вони спричиняють зміни такого ж характеру, як фізичні та хімічні мутагени.


Слайд 7 Фізичні , хімічні ,біологічні мутагени

Фізичні , хімічні ,біологічні мутагени

Слайд 9 Спонтанні та індуковані мутації

Спонтанні та індуковані мутації

Слайд 10 Причини мутацій
Мутації можуть бути викликані помилками копіювання

Причини мутацій Мутації можуть бути викликані помилками копіювання генетичного матеріалу протягом поділу

генетичного матеріалу протягом поділу клітини, опроміненням жорсткою радіацією, хімічними речовинами (мутагенами), вірусами або

можуть відбуватися свідомо під клітинним контролем протягом таких процесів як, наприклад, мейоз або гіпермутація. У багатоклітинних організмах мутації можуть бути підрозділені нагенеративні мутації, які можуть бути передані нащадкам, і соматичні мутації. Соматичні мутації не можуть передаватися до нащадків у тварин. Рослини іноді можуть передавати соматичні мутації своїм нащадкам безстатево або статево (у випадку, коли брунька розвивається в соматично зміненій частині рослини).

ТОБТО :


Слайд 11 Генні Мутації
Генні мутації можуть виникнути внаслідок заміни однієї

Генні МутаціїГенні мутації можуть виникнути внаслідок заміни однієї пари нуклеотидів на

пари нуклеотидів на іншу. Внаслідок цього може статися заміна

в біл­ку, який кодує цей ген, однієї амінокислоти на іншу. Саме така заміна є причиною, наприклад, серпоподібноклітинної анемії. Через заміну однієї амінокислоти молекули гемоглобіну утворюють специфічну структурну форму, яка набагато гірше переносить кисень. Випадання або додавання пари нуклеотидів призводить до зрушен­ня рамки зчитування, і ділянка гена, розташована за місцем такого порушення, або взагалі не може синтезувати продукт гена, або син­тезує інший продукт.

Слайд 12 Мутації
Геномні мутації. Гаплоїдний набір хромосом, а також сукуп­ність

МутаціїГеномні мутації. Гаплоїдний набір хромосом, а також сукуп­ність генів, які знаходяться

генів, які знаходяться в гаплоїдному наборі хромосом, називають геномом.

До геномних мутацій відносять поліплоїдію й гетероплоїдію (анеуплоїдія).
Поліплоїдія — це збільшення диплоїдної кількості хромосом шляхом додавання цілих хромосомних наборів у результаті порушення мейозу.
Статеві клітини мають гаплоїдний набір хромосом (n), а для зи­гот і соматичних клітин більшості організмів характерний диплоїдний набір (2n). У поліплоїдних форм спостерігається збільшення числа хромосом, кратне гаплоїдному набору: 3n — триплоїд, 4n — тетраплоїд, 5n — пентаплоїд, 6n — гексаплоїд тощо. Поліплоїдія досить часто трапляється у рослин. Наприклад, культурні рослини в більшості є поліплоїдами.


  • Имя файла: mutageni.pptx
  • Количество просмотров: 100
  • Количество скачиваний: 0
- Предыдущая The great northen war