Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Античная риторика

Риторика (красномовство) має свою історію, без знання якої важко розраховувати на успіх, тим більше у мистецтві судового оратора. Уже в Стародавньому Єгипті, Індії, Китаї було відоме мистецтво риторики, але справжньою його батьківщиною є Стародавня Греція, де
Антична риторика Риторика (красномовство) має свою історію, без знання якої важко розраховувати на успіх, Античні ритори виступали із сенаторських трибун, на засіданнях, форумах, судових процесах. Найблискучішим ритором Стародавньої Греції, владарем дум був всесвітньо відомий Демосфен (384—322 до Теоретиком ораторського мистецтва і великим ритором античного світу був Марк Тулій Для промов Цицерона характерні оклики, повтори, іронія, градація. В деяких його промовах Теорію ораторського мистецтва розробляли Арістотель і Платон. На думку Платона, АрістотельПлатон Перші настанови для тих, хто готувався виступати публічно, належали, очевидно, сіцілійським
Слайды презентации

Слайд 2 Риторика (красномовство) має свою історію, без знання якої

Риторика (красномовство) має свою історію, без знання якої важко розраховувати на

важко розраховувати на успіх, тим більше у мистецтві судового

оратора. Уже в Стародавньому Єгипті, Індії, Китаї було відоме мистецтво риторики, але справжньою його батьківщиною є Стародавня Греція, де публічне слово мало надзвичайно велике суспільне значення.

Слайд 3 Античні ритори виступали із сенаторських трибун, на засіданнях,

Античні ритори виступали із сенаторських трибун, на засіданнях, форумах, судових

форумах, судових процесах. Відомими риторами були Арістотель, Демосфен, Цицерон,

Квінтіліан, Есхіл, Філократ, Лісій. Цицерон та Демосфен, — видатні ритори — ще за життя були увінчані лаврами «синів Вітчизни», «рятівників народу». Цицерон у своїх трактатах, присвячених ораторському мистецтву, писав про формування нової людини — людини-патріота, громадянина, який живе ідеалами свого народу і держави.

Слайд 4 Найблискучішим ритором Стародавньої Греції, владарем дум був всесвітньо

Найблискучішим ритором Стародавньої Греції, владарем дум був всесвітньо відомий Демосфен (384—322

відомий Демосфен (384—322 до н. е.), промови якого, насичені

фактичним матеріалом, містили чимало особистих спостережень, відзначалися динамічністю, переконливою аргументацією й чіткістю. Для Демосфена була характерна артистична манера триматися на трибуні, що також сприяло його успіхові як оратора. В суді Демосфен виступав як адвокат. Сучасники так характеризували Демосфена: «Нашого ритора з його умінням все запалювати і трощити своєю силою і владою можна порівняти з вихорем або блискавицею» .

Демосфен


Слайд 5

Теоретиком ораторського мистецтва і великим ритором античного світу

Теоретиком ораторського мистецтва і великим ритором античного світу був Марк

був Марк Тулій Цицерон (106—42 до н. е.). Він

провів на форумі майже 40 років і був справжнім ідейним поводирем римського Сенату. Цицерон відпрацював стиль, який дозволяв йому бути простим і блискучим, безпосереднім і пристрасним. Чудовими властивостями цицеронівської промови були мелодійність і ритмічність. Прославився він своїми знаменитими патетичними виступами і висновками. Складовими успіху оратора Цицерон вважав освіту, природний дар і ораторські здібності. Першу промову Цицерон виголосив у 25 років (під назвою «На захист Публія Квінція»), а останню (дванадцяту філіппіку) — у рік своєї смерті (прожив 63 роки).

Слайд 6 Для промов Цицерона характерні оклики, повтори, іронія, градація.

Для промов Цицерона характерні оклики, повтори, іронія, градація. В деяких його

В деяких його промовах майже не вживаються сполучники. Такий

риторичний прийом робив судову промову карбованою. Цицерон був творцем латинської мови: з важкої, неоковирної зброї виковував тонку, гостру рапіру, яка проникала у найпотаємніші вигини людської думки. Він виголосив понад сто промов, тексти п'ятдесяти семи збереглися і є риторичною скарбницею для усіх часів та народів.

Цицерон


Слайд 7 Теорію ораторського мистецтва розробляли Арістотель і Платон. На

Теорію ораторського мистецтва розробляли Арістотель і Платон. На думку Платона,

думку Платона, красномовство має бути діловим, а не марнослівним,

непідкупним, чесним і високоморальним. Особливо критично Платон ставився до судових ораторів. Арістотель (348—322 до н. е.) розглядав ораторське мистецтво у філософському плані, підкреслюючи його етичні й естетичні функції. Він вважається творцем теорії суперечки, дискусії. Арістотель розрізняв: • діалектику — мистецтво сперечатися з метою встановлення істини; • ерістику — мистецтво будь-що залишитися правим у суперечці; • софістику — намагання добитися перемоги в суперечці шляхом навмисного використання недостовірних доказів.

Слайд 8 Арістотель
Платон

АрістотельПлатон

  • Имя файла: antichnaya-ritorika.pptx
  • Количество просмотров: 101
  • Количество скачиваний: 0