Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Військові дії 1654 – 1657 рр

січень-липень 1657 р. - воєнні дії війська трансільванського князя Юрія (Дєрдя) ІІ Ракоці та укр. полків на чолі з А.Ждановичем проти Речі Посполитої.27 липня (6 серпня) 1657 р. – смерть Б.Хмельницького.Т. Шевченко. Смерть Богдана Хмельницького
Військові дії 1654 – 1657 рр.Успішні військові дії козацько-московського війська у Великому січень-липень 1657 р. - воєнні дії війська трансільванського князя Юрія (Дєрдя) ІІ Іллінська церква в селі Суботів Чигиринського району Черкаської області збудована у 1653 Хмельницький Богдан-Зиновій Михайлович (1595-1657 pp.) державний і політичний діяч, керівник Національно-визвольної війни В ході Національно-визвольної Іван Богун (*? — † 17 лютого 1664)український військовий і державний діяч, Був блискучим майстром польових боїв і захисту міст, уміло перетворюючи їх на Хмельницький Тимофій (Тиміш) Богданович (1632 – 1653)український військовий і політичний діяч періоду Союз України з Молдавією викликав занепокоєння у трансільванського князя Дьєрдя II Ракоці
Слайды презентации

Слайд 2
січень-липень 1657 р. - воєнні дії війська трансільванського

січень-липень 1657 р. - воєнні дії війська трансільванського князя Юрія (Дєрдя)

князя Юрія (Дєрдя) ІІ Ракоці та укр. полків на

чолі з А.Ждановичем проти Речі Посполитої.

27 липня (6 серпня) 1657 р. – смерть Б.Хмельницького.

Т. Шевченко. Смерть Богдана Хмельницького


Слайд 3
Іллінська церква в селі Суботів Чигиринського району Черкаської

Іллінська церква в селі Суботів Чигиринського району Черкаської області збудована у

області збудована у 1653 (за іншими даними - у

1656) р. за наказом гетьмана Богдана Хмельницького як родова церква-усипальниця.
Церква збудована в стилі раннього українського бароко, має оборонні риси.

Іллінська церква в Суботові. 1653. Реконструкція

Коли у 1657 р. Хмельницький помер, його поховали у Іллінській церкві праворуч від вівтаря. Археологічні дослідження 1970-их показали, що ані труни, ані тіла Хмельницького на місці поховання вже немає, а ґрунт був неодноразово перекопаний.


Слайд 4 Хмельницький Богдан-Зиновій Михайлович (1595-1657 pp.)
державний і політичний

Хмельницький Богдан-Зиновій Михайлович (1595-1657 pp.) державний і політичний діяч, керівник Національно-визвольної

діяч, керівник Національно-визвольної війни українського народу середини XVII ст.,

фундатор Української держави (Війська Запорозького), гетьман України (1648-1657 pp.), організатор українського козацького війська, меценат і покровитель Української православної церкви.
Богдан Хмельницький народився в Суботові поблизу Чигирина в шляхетсько-козацькій родині. Освіту здобув у єзуїтській колегії. В юнацькі роки вступив на військову службу. У битві під Цецорою (1620 р.) потрапив до турецького полону. Після звільнення (1622 р.) продовжив службу у реєстровому війську. Згодом обіймав посади військового писаря, чигиринського сотника. У січні 1648 р. Богдан Хмельницький підготував і очолив повстання на Запорозькій Січі (Запорізька Січ), яке поклало початок Національно-визвольній Війні українського народу. Тоді ж був обраний гетьманом України. Протягом року здобув блискучі перемоги над польським військами під Жовтими Водами, Корсунем, Пилявцами, здійснив похід під Львів і Замостя.

Слайд 5
В ході Національно-визвольної

В ході Національно-визвольної

Б. Хмельницький уперше в історії політичної думки України сформулював ідею створення власної незалежної держави. В умовах ускладнення міжнародної ситуації в березні 1654 р. уклав союзницьку угоду з російським царем. Згодом, будучи невдоволеним діями Москви, спрямованими на досягнення перемир'я з Варшавою, вніс корективи до зовнішньополітичного курсу Української держави, поклавши в його основу принцип надання пріоритетів союзам з країнами, вороже налаштованими до Польщі: Швецією, Трансільванією, Бранденбургом. Упродовж усього гетьманування Богдан Хмельницький проводив гнучку соціальну політику, запобігаючи загостренню соціально-економічних конфліктів у суспільстві.

Слайд 6 Іван Богун (*? — † 17 лютого 1664)
український

Іван Богун (*? — † 17 лютого 1664)український військовий і державний

військовий і державний діяч, козацький

полководець, полковник подільський, згодом - кальницький (вінницький) і паволоцький; один із соратників Б. Хмельницького в період Хмельниччини.
Достеменно про походження, дату та місце народження Богуна не відомо. Зовсім мало збереглося відомостей про той період життя Богуна, який передував 1648 р.
Дослідники вважають його найвидатнішим після Богдана Хмельницького стратегом Національно-визвольної війни. Він брав участь у всіх великих битвах тієї війни. Завдяки його героїчним діям у Берестецькій битві козацьке військо було врятоване від повного розгрому польською армією.

Слайд 7
Був блискучим майстром польових боїв і захисту міст,

Був блискучим майстром польових боїв і захисту міст, уміло перетворюючи їх

уміло перетворюючи їх на неприступні фортеці. Так, під час

оборони Умані в січні 1655 р. Богун наказав полити водою вали укріплення, і вони, мов склом, вкрилися кригою. Міцна фортеця стала справді неприступною.
Після смерті Б. Хмельницького Богун підтримував курс Івана Виговського та Юрія Хмельницького на унезалежнення від Москви української зовнішньої та внутрішньої політики, але й курс на зближення із Польщею чи Туреччиною теж викликав його спротив. Богуна розстріляли поляки біля Новгорода-Сіверського у 1664 р. після невдалого походу проти Москви під керівництвом Тетері.


Слайд 8 Хмельницький Тимофій (Тиміш) Богданович (1632 – 1653)
український військовий

Хмельницький Тимофій (Тиміш) Богданович (1632 – 1653)український військовий і політичний діяч

і політичний діяч періоду

національно-визвольної війни.
Старший син гетьмана Богдана Хмельницького. У лютому-березні 1648 р. внаслідок переговорів Б. Хмельницького з кримським ханом Іслам-Гіреєм і укладення угоди про спільну боротьбу проти Польщі Тимоша залишили заручником у Бахчисараї.
З 1648 року він був чигиринським сотником і разом із батьком брав участь у походах української армії в Галичину, Зборівській битві 1649 р., Берестецькій битві 1651 р., Батозькій битві 1652 р., під час яких відзначився відвагою і хоробрістю.
ісля здобуття українськими військами столиці Молдавії Ясс було укладено українсько-молдавський союз, для зміцнення якого Тимофій одружився з дочкою молдавського князя Василя Лупула - Розандою.

  • Имя файла: vіyskovі-dії-1654-–-1657-rr.pptx
  • Количество просмотров: 101
  • Количество скачиваний: 0