Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Основные сражения второй мировой войны

Курска битваКурська битва є одним з ключових битв Другої світової війни та Великої Вітчизняної війни. Найбільша танкова битва в історії в ньому брали участь близько двох мільйонів чоловік , шість тисяч танків, чотири тисячі літаків.Битва тривала
Основні битви другої світової війниКурска битваБи́тва за Дніпро́Сталинградская битва Курска битваКурська битва є одним з ключових битв Другої світової війни та Плани НімеччиниНімецьке командування прийняло рішення провести велику стратегічну операцію на Курському виступі Плани СРСРРадянське командування прийняло рішення провести обороний бій , вимотати війська ворога Закінчення битви12 липня розпочався другий етап Курської битви - контернаступ радянських військ. Битваза днiпроЗ обох сторін у битві взяло участь до 4 млн осіб, Підготовка німецької оборониНаказ спорудити комплекс оборонних споруд біля Дніпра, відомий як « ФорсуванняПерший плацдарм на правому березі Дніпра був завойований 22 вересня 1943 в Підсумки битвиБитва за Дніпро явила собою чергове поразка сил вермахту. Червона армія Сталинградская битва Є найбільшою сухопутної битвою в історії людства, яка поряд з Сталін запретили повну евакуацію жителей міста , того что їх присутність сприятиме Контернаступ радянських військПлан Жукова [ Джерело ?] Передбачало стримати Тиск німецькіх войск Пiдсумок Обідві воюючі Сторони зазнали Важкi Втрати но німецькі важче, через переважання
Слайды презентации

Слайд 2 Курска битва
Курська битва є одним з ключових битв

Курска битваКурська битва є одним з ключових битв Другої світової війни

Другої світової війни та Великої Вітчизняної війни. Найбільша танкова

битва в історії в ньому брали участь близько двох мільйонів чоловік , шість тисяч танків, чотири тисячі літаків.
Битва тривала 49 днів. Німецька сторона наступальну частина битви називала операція «Цитадель

Слайд 3 Плани Німеччини
Німецьке командування прийняло рішення провести велику стратегічну

Плани НімеччиниНімецьке командування прийняло рішення провести велику стратегічну операцію на Курському

операцію на Курському виступі влітку 1943 року . Планувалося

завдати удари з районів міст Орел ( з півночі ) і Білгород ( з півдня ) . Ударні групи повинні були з'єднатися в районі Курська , оточивши війська Центрального і Воронезького фронтів Червоної армії.

Слайд 4 Плани СРСР
Радянське командування прийняло рішення провести обороний бій

Плани СРСРРадянське командування прийняло рішення провести обороний бій , вимотати війська

, вимотати війська ворога і завдати їм поразки ,

провівши в критичний момент контерудар по наступаючим . З цією метою була створена глибоко ешелонована оборона.В цілому було створено 8 оборонних рубежів .

Слайд 5 Закінчення битви
12 липня розпочався другий етап Курської битви

Закінчення битви12 липня розпочався другий етап Курської битви - контернаступ радянських

- контернаступ радянських військ. 5 Серпня радянські війська звільнили

міста Орел і Белгород. Увечері 5 серпня на честь цього великого успіху в Москві вперше за два роки війни був даний переможний салют. З цього часу артилерійські салюти постійно сповіщали про славні перемоги радянської зброї . 23 серпня був звільнений Харків . Так переможно завершилася битва на Курській вогненної дузі.

Слайд 6 Битваза днiпро
З обох сторін у битві взяло участь

Битваза днiпроЗ обох сторін у битві взяло участь до 4 млн

до 4 млн осіб, а її фронт розтягнувся на

750 кілометрів. У результаті чотиримісячної операції Лівобережна Україна була майже повністю звільнена Червоною Армією від нацистських загарбників . В ході операції значні сили Червоної Армії форсували річку , створили кілька стратегічних плацдармів на правому березі річки , а також звільнили місто Київ . Битва за Дніпро стала однією з найбільших битв у світовій історії.

Слайд 7 Підготовка німецької оборони
Наказ спорудити комплекс оборонних споруд біля

Підготовка німецької оборониНаказ спорудити комплекс оборонних споруд біля Дніпра, відомий як

Дніпра, відомий як « Східний вал », був відданий

німецької ставкою 11 серпня 1943 і почав виконуватися негайно
Укріплення зводилися уздовж всього берега Дніпра , але надії на забезпечення надійної і масованої оборони за такий короткий термін були невеликі. Як наслідок, «Східний вал " не був однаково міцний на всьому протязі фронту. Найсерйозніші укріплення були сконцентровані в місцях найбільш вірогідною переправи радянських військ : у Кременчука та Нікополя , а також у Запоріжжі

Слайд 8 Форсування
Перший плацдарм на правому березі Дніпра був завойований

ФорсуванняПерший плацдарм на правому березі Дніпра був завойований 22 вересня 1943

22 вересня 1943 в районі злиття Дніпра і річки

Прип'яті, в північній частині фронту. Майже одночасно 3-я гвардійська танкова армія і 40-а армія Воронезького фронту добилися такого ж успіху південніше Києва. 24 вересня ще одна позиція на західному березі була відвойована недалеко від Дніпродзержинська , 28 вересня - ще одна поруч з Кременчуком .
До кінця місяця було створено 23 плацдарми на протилежному березі Дніпра, деякі з них - 10 кілометрів завширшки і 1-2 кілометри в глибину. Всього Дніпро До 30 вересня форсували 12 радянських армій . Також було організовано безліч помилкових плацдармів , метою яких була імітація масової переправи і розосередження вогневої потужності німецької артилерії.

Слайд 9 Підсумки битви
Битва за Дніпро явила собою чергове поразка

Підсумки битвиБитва за Дніпро явила собою чергове поразка сил вермахту. Червона

сил вермахту. Червона армія , яку Гітлер мав намір

надовго зупинити на Дніпрі, не тільки не була зупинена , але в короткі терміни на широкому фронті форсувала одну з найбільших річок Європи і завдала вермахту серйозної поразки , змусивши німецькі війська відступити по всьому фронту
Звільнення Києва, столиці України, мало велике політичне та моральне значення . Незважаючи на те, що більша частина території Правобережної України поки що перебувала під контролем вермахту, стало очевидним, що повне визволення України і вихід Червоної Армії до кордонів Румунії, Угорщини, Словаччини та Польщі - це лише питання часу.

Слайд 10 Сталинградская битва
Є найбільшою сухопутної битвою в історії людства,

Сталинградская битва Є найбільшою сухопутної битвою в історії людства, яка поряд

яка поряд з битвою на Курській дузі стала переломним

моментом в ході військових дій, після яких німецькі війська остаточно втратили стратегічну ініціативу. Битва включало в себе спробу вермахту захопити правобережжі Волги в районі Сталінграда (сучасний Волгоград) і саме місто, протистояння Червоної армії і вермахту в місті, і контрнаступ Червоної армії (операція «Уран»), в результаті якого 6-а армія й інші сили союзників нацистської Німеччини всередині і біля міста були оточені і частиною знищені, а частиною захоплені в полон.

Слайд 11 Сталін запретили повну евакуацію жителей міста , того

Сталін запретили повну евакуацію жителей міста , того что їх присутність

что їх присутність сприятиме Захиснику в организации опору. Цивільні

особини , включаючі жінок и дітей , були мобілізовані для Риттих траншей и будівніцтва оборони позіцій
Одним із перших удар прийняв 1077-й зенітний полк, який в основному складалися з молодих жінок, які не мали належної підготовки. Попри це, і з невеликою підтримкою від інших радянських підрозділів, гарматні розрахунки зайняли позиції проти наступаючих німецьких танків. 16-їй танковій дивізії довелося битися проти 1077-ого полку, поки всі його 37 батарей не були знищені або захоплені в полон.

Слайд 12 Контернаступ радянських військ
План Жукова [ Джерело ?] Передбачало

Контернаступ радянських військПлан Жукова [ Джерело ?] Передбачало стримати Тиск німецькіх

стримати Тиск німецькіх войск у місті, а потім розбили

погано укомплектовані и слабо захіщені фланги, оточіити Сталінград . Операції Було дано кодів имя «Уран » и розпочалась одночасно з операцією «Марс» , яка булу спрямована проти групи армій «Центр».
20 листопада розпочався наступ РАДЯНСЬКА войск двома арміямі на півдні від позіцій , что Займаюсь румунський 4 -й армійській корпус. Румунські війська , Які Складанний в основному з кавалерії , були розбіті почти відразу . Радянські війська Швидко просуваліся на Захід и зострілися через два дні недалеко від міста Калач , замкнулася кільце вокруг німецькіх войск у Сталінград

  • Имя файла: osnovnye-srazheniya-vtoroy-mirovoy-voyny.pptx
  • Количество просмотров: 103
  • Количество скачиваний: 0