Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Південь України

До південного регіону належать Запорізька, Херсонська, Миколаївська області, південь Дніпропетровської та Одеської областей, а також Крим
Підготувалиучні 9Б класу Одеської ЗОШ №80Мамойленко Євгенія, Карауш Аліна, Худжам Худжамов До південного регіону належать Запорізька, Херсонська, Миколаївська області, південь Дніпропетровської та Корисні копалини   На півдні Господарство ПІВДЕНЬ УКРАЇНИ. Кінець XIX – початок XX ст. ПІВДЕНЬ УКРАЇНИ. Початок XX ст. ПІВДЕНЬ УКРАЇНИ. Кінець XIX – початок XX ст. Діалекти Територію Півдня охоплює Особливості Збереження [о], обмежено вживаються звуки [дж], [дз], [дз’], замість них — [д], [ж], [з] (хóд'у, бужý, звонóк, жерелó)наявний ГОРДІЄНКО (ГОЛОВКО) КОСТЬ ГОРДІЙОВИЧ  Був козаком Платнирівського куреня Запорозької Січі. 12 Макаров Степан Осипович  Російський флотоводець, океанограф, полярний дослідник, кораблебудівник, віце-адмірал. Приймав Леонід Осипович Утьосов    Російськомовний радянський артист естради, співак і кіноактор Особливості
Слайды презентации

Слайд 2 До південного регіону належать Запорізька, Херсонська, Миколаївська

До південного регіону належать Запорізька, Херсонська, Миколаївська області, південь Дніпропетровської

області, південь Дніпропетровської та Одеської областей, а також Крим


Слайд 3 Корисні копалини

Корисні копалини  На півдні України є великі


На півдні України є великі поклади корисних

копалин. Першорядне значення мають залізні і марганцеві руди Українського щита і залізні руди Керчі, родовища нафти і газу Дніпровсько-Донецької і Причорноморської западин. Українське степове Придніпров'я — один з найбільших у світі регіонів територіального концентрування залізорудних ресурсів та їх видобутку. Запаси високоякісної кухонної солі у Криму є одними з найбільших в Європі. На території півдня України є ресурси золота, алмазів та інших викопних багатств.

Слайд 4

Господарство  Господарство півдня переважно

Господарство
Господарство півдня переважно

землеробське. Тут була поширена молотьба котком з допомогою диканів та гарманування. Садівництво займає значну частину південних земель, поширене також виноградарство, особливо на Миколаївщині й Одещині.
Скотарство південних районів має багато спільних рис із східними регіонами: шкіряний одяг чабанів, гирлига, гаман, де зберігалися лікувальні інструменти, ножі, ріжки тощо. З сільськогосподарського транспорту тут були поширені вози (підводи), а також гарба з високими бортами, що використовувалась для перевезення сіна або соломи, інших громіздких сільськогосподарських продуктів.



Слайд 6

Інтер'єр В інтер'єрі хати

Інтер'єр
В інтер'єрі

хати значну роль відігравали домоткані доріжки (ряднинки), настінні килими, налавники, а також вишиті хрестиком і гладдю рушники; вікна прикрашалися мережаними фіранками, ліжка - вишитими і мережаними простирадлами, край яких виглядав з-під ковдри, а також вишитими подушками.

Слайд 7 ПІВДЕНЬ УКРАЇНИ. Кінець XIX – початок XX ст.

ПІВДЕНЬ УКРАЇНИ. Кінець XIX – початок XX ст.

Слайд 8 ПІВДЕНЬ УКРАЇНИ. Початок XX ст.

ПІВДЕНЬ УКРАЇНИ. Початок XX ст.

Слайд 9 ПІВДЕНЬ УКРАЇНИ. Кінець XIX – початок XX ст.

ПІВДЕНЬ УКРАЇНИ. Кінець XIX – початок XX ст.

Слайд 10

Вишивка На Південній Україні традиційною

Вишивка
На Південній Україні

традиційною вважають різнобарвну вишивку хрестиком або напівхрестиком із зображенням рослинності. Але в деяких районах теж часто трапляються змішані стилі.

Слайд 12

Одяг Чоловіки носили вишиті

Одяг
Чоловіки

носили вишиті сорочки з розрізом посередині грудей, сорочку-чумачку, лоцманську. Штани — полотняні, а також з фабричної тканини. Жіночий стрій включав білу сорочку, вишиту білими нитками, з примереженими рукавами; сорочку, вишиту чорними нитками; коротку сорочку («до талійки»), оздоблену вишивкою; клітчасту плахту; сукняну джергу (на щодень); широку спідницю з фабричної тканини, до якої одягали такий же або тканий фартух; корсетку з клинами.

Слайд 14

Діалекти Територію Півдня охоплює Південно-східне наріччя української

Діалекти
Територію Півдня охоплює Південно-східне наріччя української мови, яке

поділяється на середньонаддніпрянський, слобожанський, степовий. Середньонаддніпрянський говір має виразну північну діалектну основу. Слобожанський і степовий виникли як наслідок переселення людності протягом 16-18 сторіч, південно-східне наріччя остаточно сформувалося у 19-20 століттях. Воно побутує на території з найчисельнішим порівняно з двома іншими наріччями українського населенням, а його говори значно однорідніші, ніж говори північного і південно-західного наріч.


Слайд 16

Особливості Збереження [о], [е] в ненаголошеній позиції

Особливості
 Збереження [о], [е] в ненаголошеній позиції на

місці етимологічних [о], [е] : гвоздки́, бéседа.
У південно-східному наріччі в ненаголошеній позиції немає розрізнення фонем [е], [и] ниесý, виеду́,жеиве́, биерéза, сиелó
У ряді говірок фонему [о] у ненаголошеній позиції заступає фонема [у] (туобí, пуожар)
У системі консонантизму південно-східного наріччя у більшості говорів фонема [ф] заступається звичайно [x], [хв] тýхлі, хвáбрика, бухвéт

Слайд 17
обмежено вживаються звуки [дж], [дз], [дз’], замість них —

обмежено вживаються звуки [дж], [дз], [дз’], замість них — [д], [ж], [з]

[д], [ж], [з] (хóд'у, бужý, звонóк, жерелó)
наявний середній [л.], що найчастіше виступає

у полтавських говірках (гол.ова, бул.и́, мол.око)
поширений м'який приголосний [р’] (р'ама, гр'аниц'а, кобзар’).

Слайд 18 ГОРДІЄНКО (ГОЛОВКО) КОСТЬ ГОРДІЙОВИЧ 
Був козаком Платнирівського куреня

ГОРДІЄНКО (ГОЛОВКО) КОСТЬ ГОРДІЙОВИЧ  Був козаком Платнирівського куреня Запорозької Січі.

Запорозької Січі. 12 разів обирався кошовим отаманом Запорозької Січі,

а також кошовим отаман Кам’янської та Олешківської Січі. Кость Гордієнко відверто виступав проти московського гніту, відкрито відстоював права і вольності Війська Запорізького перед Петром I, чим заслужив довіру і повагу запорожців. Після смерті І. Мазепи у м. Бендери спільно з Пилипом Орликом брав участь у складанні т. зв.Бендерської конституції.Був урочисто похований запорожцями на території Кам’янської Січі(тепер село Республіканець Бериславського району Херсонської області ).

Слайд 20 Макаров Степан Осипович
Російський флотоводець, океанограф, полярний

Макаров Степан Осипович Російський флотоводець, океанограф, полярний дослідник, кораблебудівник, віце-адмірал. Приймав

дослідник, кораблебудівник, віце-адмірал. Приймав участь у Турецькій війні. Вніс

великий вклад у дослідження течії Босфор. Приймав участь у кругосвітньому плаванні та досліджував Тихий, Атлантичний та Індійский океани. Приймав участь у створенні першого російського криголама "Єрмак". Приймав участь у російсько- японській війні, де і загинув.

Слайд 22 Леонід Осипович Утьосов 
Російськомовний радянський артист

Леонід Осипович Утьосов   Російськомовний радянський артист естради, співак і кіноактор

естради, співак і кіноактор українського єврейського походження, народний артист

СРСР. Народився в Одесі, що у його подальшому житті впливало на його творчість. Вчився у комерційному училищі, паралельно брав уроки музики. Після виключення з училища за «вільнодумну поведінку» деякий час працював гімнастом у цирку, був актор Кременчуцького театру мініатюр, одеської трупи К. Розанова. Грав у театрах Одеси та Херсона. З 1917 р. жив у Москві, де виступав як куплетист.. Знімався у кіно. У 1929 р. створив і очолив ансамбль «Теа-джаз»; як його керівник тісно співробітничав з композитором І. Дунаєвським. Під час Другої світової війни багато разів виступав на фронті перед бійцями Червоної армії.

  • Имя файла: pіvden-ukraїni.pptx
  • Количество просмотров: 110
  • Количество скачиваний: 0