Что такое findtheslide.com?

FindTheSlide.com - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация Ультразвук та його використання

Ультразвук — це механічні пружні коливання і хвилі, які відрізняються від звуку вищою частотою коливань (понад 20 кГц) і не сприймаються вухом людини. Ультразвукові коливання, як і звукові, поширюються у вигляді змінних стиснень і розріджень, характеризуються
Ультразвук     та його використання Ультразвук — це механічні пружні коливання і хвилі, які відрізняються від звуку У природі ультразвук зустрічається як в якості компонентів багатьох природних шумів (у Різка металу за допомогою ультразвуку Ультразвук з частотою більше 25 кГц викликає больові відчуття у птахів.Це Ультразвук застосовують в техніці. Ехолоти та гідролокатори дозволяють вимірювати глибину моря, виявляють Кажани - одні з тварин, які використовують ехолокацію для орієнтації в просторі. У нічних метеликів з сімейства ведмедиць розвинувся генератор ультразвукових перешкод, «збиває зі Ехолокацію використовують для навігації птахи – жирні дрімлюги або гуахаро. Населяють вони Дельфіни теж використовують ехолокацію. Вони здатні випромінювати та сприймати ультразвукові хвилі з Ультразвукову локацію виявлено і в багатьох інших морських тварин – риб, тюленів, Ультразвукова терапія – фізіотерапевтичним метод лікування різних захворювань за рахунок сприятливої ​​дії Метод ультразвукового дослідженняВ основі методу лежить принцип радіолокації: прилад виділяє хвилі, Для зварювання різнорідних металів або якщо до товстих деталей потрібно приварити тонкі Дякую за увагу!)
Слайды презентации

Слайд 1 Ультразвук

Ультразвук     та його використання та його
використання

Слайд 2 Ультразвук — це механічні пружні коливання

Ультразвук — це механічні пружні коливання і хвилі, які відрізняються від і хвилі, які відрізняються від звуку вищою частотою коливань (понад 20 кГц) і не сприймаються вухом людини. Ультразвукові коливання, як і звукові, поширюються у вигляді змінних стиснень і розріджень, характеризуються довжиною хвилі, частотою і швидкістю поширення. Частотна характеристика і довжина хвилі визначають особливості поширення коливань у навколишньому середовищі (повітряному, рідинному і твердому).

Слайд 3 У природі ультразвук зустрічається як в

У природі ультразвук зустрічається як в якості компонентів багатьох природних шумів якості компонентів багатьох природних шумів (у шумі вітру, водоспаду, дощу, в звуках, які супроводжують грозові розряди, і т.д.), так і серед звуків тваринного світу. Деякі тварини користуються УЗ-вимі хвилями для виявлення перешкод, орієнтування в просторі.

Слайд 4 Різка металу за допомогою

Різка металу за допомогою ультразвуку ультразвуку

На звичайних металорізних верстатах не можна просвердлити в металевій деталі вузький отвір складної форми, наприклад у вигляді п'ятикутної зірки. Ультразвуком можна навіть робити гвинтову нарізку в металевих деталях, в склі, в рубіні, в алмазі. На ультразвуковому верстаті різьблення можна робити у вже загартованому металі і в самих твердих сплавах.


Слайд 5 Ультразвук з частотою більше 25

Ультразвук з частотою більше 25 кГц викликає больові відчуття у кГц викликає больові відчуття у птахів.
Це використовується при відлякуванні чайок від водоймищ з питною водою.

Слайд 6 Ультразвук застосовують в техніці.
Ехолоти та

Ультразвук застосовують в техніці. Ехолоти та гідролокатори дозволяють вимірювати глибину моря, гідролокатори дозволяють вимірювати глибину моря, виявляють косяки риб, виявляють підводні човни противника.

Слайд 7 Кажани - одні з тварин, які

Кажани - одні з тварин, які використовують ехолокацію для орієнтації в використовують ехолокацію для орієнтації в просторі. Вони витягають ультразвукові хвилі з частотою від 40 до 100 кГц. В момент випускання цих хвиль м'язи в вухах кажанів закривають вушні раковини для того, щоб запобігти пошкодження слухового апарату. Хвилі, витягнуті мишею, відбиваються від перешкод, від комах і від інших об'єктів. Миша вловлює відбиті хвилі і оцінює, в якому напрямку від неї знаходиться перешкода чи здобич.

Ультразвук в природі. Ехолокація


Слайд 8 У нічних метеликів з сімейства ведмедиць

У нічних метеликів з сімейства ведмедиць розвинувся генератор ультразвукових перешкод, «збиває розвинувся генератор ультразвукових перешкод, «збиває зі сліду» кажанів, що переслідують цих комах.

Слайд 9 Ехолокацію використовують для навігації птахи –

Ехолокацію використовують для навігації птахи – жирні дрімлюги або гуахаро. Населяють жирні дрімлюги або гуахаро. Населяють вони гірські печери Латинської Америки. Живучи в непроглядній пітьмі, жирні дрімлюги, тим не менше, пристосувалися віртуозно літати по печерах. Вони видають неголосні клацаючі звуки, які сприймаються і людським вухом (їх частота приблизно 7 000 Герц). Кожне клацання триває одну-дві мілісекунди. Звук клацання відбивається від стін підземелля, різних виступів і перешкод і сприймається чуйним слухом птаха.

Слайд 10 Дельфіни теж використовують ехолокацію. Вони здатні

Дельфіни теж використовують ехолокацію. Вони здатні випромінювати та сприймати ультразвукові хвилі випромінювати та сприймати ультразвукові хвилі з частотою до 300 кГц. Завдяки цьому, вони можуть досліджувати простір, виявляти перешкоди, шукати їжу, спілкуватися один з одним і навіть виражати свій емоційний стан.

Слайд 11 Ультразвукову локацію виявлено і в багатьох

Ультразвукову локацію виявлено і в багатьох інших морських тварин – риб, інших морських тварин – риб, тюленів, крабів тощо. За точністю і дальністю дії природні локатори значно перевершують технічні системи гідролокації. Інженери і біологи намагаються вивідати в природи і ці секрети.

Слайд 12 Ультразвукова терапія – фізіотерапевтичним метод лікування

Ультразвукова терапія – фізіотерапевтичним метод лікування різних захворювань за рахунок сприятливої різних захворювань за рахунок сприятливої ​​дії ультразвуку. В медицині ультразвукова терапія застосовується при різних захворюваннях нервів, суглобів, очей, внутрішніх органів. У косметології ультразвукова терапія частіше називається Ультразвуковий масаж (УЗ-масаж, мікромасаж). Застосовується вона як в косметології тіла, так і обличчя

Слайд 13 Метод ультразвукового дослідження
В основі методу

Метод ультразвукового дослідженняВ основі методу лежить принцип радіолокації: прилад виділяє лежить принцип радіолокації: прилад виділяє хвилі, які відбиваються від різних видів тканин і органів по-різному. Відбиті хвилі повертаються на особливий датчик, комп'ютер вловлює і обробляє отримані дані, створюючи контури зображень у чорно-білому вигляді (найсучасніші прилади дозволяють побачити навіть кольорове зображення і навіть тривимірне).

Слайд 14 Для зварювання різнорідних металів або якщо

Для зварювання різнорідних металів або якщо до товстих деталей потрібно приварити до товстих деталей потрібно приварити тонкі пластини використовують Ультразвукову зварку. Її іноді називають холодною, тому що деталі з'єднуються в холодному стані. Остаточного уявлення про механізм утворення з'єднань при УЗ-ому зварюванні немає. У процесі зварювання після введення ультразвукових коливань між зварювальними пластинами утворюється шар високопластичного металу, при цьому пластини дуже легко повертаються навколо вертикальної осі на будь-який кут. Але як тільки ультразвукове випромінювання припиняють, відбувається миттєве «схоплювання» пластин.

Слайд 15 Дякую за увагу!)

Дякую за увагу!)