Что такое findtheslide.com?

FindTheSlide.com - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация, доклад на тему Загальна характеристики Царства Рослини

Презентация на тему Загальна характеристики Царства Рослини, из раздела: Биология. Эта презентация содержит 26 слайда(ов). Информативные слайды и изображения помогут Вам заинтересовать аудиторию. Скачать конспект-презентацию на данную тему можно внизу страницы, поделившись ссылкой с помощью социальных кнопок. Также можно добавить наш сайт презентаций в закладки! Презентации взяты из открытого доступа или загружены их авторами, администрация сайта не отвечает за достоверность информации в них. Все права принадлежат авторам презентаций.

Слайды и текст этой презентации Открыть в PDF

Слайд 1
Текст слайда:

Загальна характеристики Царства Рослини


Слайд 2
ВступЯкі характерні ознаки рослин? Ви вже знаєте, що всі мешканці Землі належать до
Текст слайда:

Вступ

Які характерні ознаки рослин? Ви вже знаєте, що всі мешканці Землі належать до певного царства. Одним із таких царств є царство Рослини. Поміркуймо, чим саме рослини відрізняються від представників інших царств.


Слайд 3
ХлорофілНасамперед ви відзначите, що рослини переважно зелені. Таке забарвлення рослин зумовлене особливим
Текст слайда:

Хлорофіл

Насамперед ви відзначите, що рослини переважно зелені. Таке забарвлення рослин зумовлене особливим барвником - пігментом хлорофілом. Вам відомо, що саме хлорофіл забезпечує процес фотосинтезу, під час якого рослини вловлюють сонячні промені та засвоюють їхню енергію.


Слайд 4
ХлорофілТим самим рослини реалізують свою унікальну властивість: перетворюють сонячну енергію на хімічну
Текст слайда:

Хлорофіл

Тим самим рослини реалізують свою унікальну властивість: перетворюють сонячну енергію на хімічну енергію створених ними органічних речовин. Інші організми використовують готову органічну речовину, створену рослинами.


Слайд 5
Автотрофи. ГетеротрофиТож серед мешканців нашої планети є організми, які самі створюють органічні
Текст слайда:

Автотрофи. Гетеротрофи

Тож серед мешканців нашої планети є організми, які самі створюють органічні речовини з неорганічних. Це - автотрофи. І саме автотрофами є більшість рослин. Є також організми, що не здатні створювати органічні речовини з неорганічних, тому вони споживають уже готові органічні сполуки - живі чи відмерлі частини інших істот.


Слайд 6
Автотрофи. ГетеротрофиУ такий спосіб, раніше чи пізніше, вони отримують запасену рослинами сонячну
Текст слайда:

Автотрофи. Гетеротрофи

У такий спосіб, раніше чи пізніше, вони отримують запасену рослинами сонячну енергію. Це - гетеротрофи. До них належать гриби, переважна більшість бактерій і тварин. Отже, запам'ятаймо: найхарактернішою рисою рослин є їхня здатність до фотосинтезу.


Слайд 7
Рослини – джерело енергіїРослини безпосередньо чи опосередковано є джерелом енергії для тварин
Текст слайда:

Рослини – джерело енергії

Рослини безпосередньо чи опосередковано є джерелом енергії для тварин


Слайд 8
Значення фотосинтезуЯке значення фотосинтезу для існування життя на Землі? Утворенням органічних речовин
Текст слайда:

Значення фотосинтезу

Яке значення фотосинтезу для існування життя на Землі? Утворенням органічних речовин з неорганічних значення фотосинтезу для існування життя на нашій планеті не обмежується. Під час фотосинтезу рослини не тільки засвоюють вуглекислий газ, а й виділяють кисень, яким дихаємо ми, а також інші організми.


Слайд 9
Значення фотосинтезуДо появи фотосинтезуючих організмів в атмосфері Землі кисню не було. Рослини
Текст слайда:

Значення фотосинтезу

До появи фотосинтезуючих організмів в атмосфері Землі кисню не було. Рослини підтримують необхідний для існування більшості організмів рівень кисню в атмосфері (21 %) та запобігають накопиченню в ній надлишку вуглекислого газу. Важлива роль рослин полягає також в очищенні повітря від забруднення шкідливими речовинами.


Слайд 10
Схема фотосинтезу
Текст слайда:

Схема фотосинтезу


Слайд 11
Значення рослинВажко переоцінити сприятливий вплив рослинного світу на клімат окремої місцевості або
Текст слайда:

Значення рослин

Важко переоцінити сприятливий вплив рослинного світу на клімат окремої місцевості або нашої планети в цілому. Рослини є тією ланкою, що зв'язує живу та неживу природу. Так, саме рослини вбирають із ґрунту певні неорганічні сполуки та використовують їх для створення органічних. Таким чином, завдяки фотосинтезу і безперервному колообігові хімічних елементів рослини забезпечують існування життя на нашій планеті. 


Слайд 12
Відмінність рослинВід інших організмів рослини відрізняються також особливостями своєї будови. Серед рослин
Текст слайда:

Відмінність рослин

Від інших організмів рослини відрізняються також особливостями своєї будови. Серед рослин є як одноклітинні, так і багатоклітинні організми. У багатоклітинних рослин клітини можуть утворювати групи, кожна з яких виконує певні функції: одні з них укривають поверхню рослини і захищають її, інші забезпечують.


Слайд 13
ОрганУ багатьох рослин тканини утворюють органи. Орган - це частина організму, яка
Текст слайда:

Орган

У багатьох рослин тканини утворюють органи. Орган - це частина організму, яка має певну будову та виконує певні функції. Докладніше з основними типами тканин та органів рослин ви ознайомитеся пізніше. Рослини, у яких сформовані органи й тканини, називають вищими.


Слайд 14
ТканинаТканина (1), що входить до складу листка (2)
Текст слайда:

Тканина

Тканина (1), що входить до складу листка (2)


Слайд 15
РізноманітністьЯкою є різноманітність рослин? Нині на нашій планеті відомо близько 400 тис.
Текст слайда:

Різноманітність

Якою є різноманітність рослин? Нині на нашій планеті відомо близько 400 тис. видів рослин. Перші рослинні організми з'явились у воді. Тривалий час вода залишалася для них єдиним середовищем життя. Згодом рослини опанували суходіл, хоча наявність води завжди була і залишається визначальним чинником для поширення рослин по планеті. 


Слайд 16
Одноклітинні. БагатоклітинніСеред рослин є як одноклітинні, так і багатоклітинні організми. Одноклітинними рослинами
Текст слайда:

Одноклітинні. Багатоклітинні

Серед рослин є як одноклітинні, так і багатоклітинні організми. Одноклітинними рослинами є різноманітні водорості, хоча трапляються і багатоклітинні водорості, що сягають завдовжки десятків метрів. Попри це, багатоклітинні водорості переважно не мають тканин і органів.


Слайд 17
Одноклітинні. БагатоклітинніЦим вони відрізняються від вищих рослин. Назва «водорості» вказує на те,
Текст слайда:

Одноклітинні. Багатоклітинні

Цим вони відрізняються від вищих рослин. Назва «водорості» вказує на те, що ці рослини мешкають переважно у водоймах, проте частина їх оселяється на поверхні ґрунту чи у ґрунті, на стовбурах дерев, на камінні тощо.


Слайд 18
Вищі рослиниДо вищих рослин належать мохи, папороті, хвощі, плауни, голонасінні та квіткові
Текст слайда:

Вищі рослини

До вищих рослин належать мохи, папороті, хвощі, плауни, голонасінні та квіткові (покритонасінні). Залежно від особливостей будови надземної частини серед вищих рослин виділяють певні життєві форми: дерева, кущі, трави тощо.


Слайд 19
Вищі рослини
Текст слайда:

Вищі рослини


Слайд 20
Життєві форми рослин1 - дерева; 2 - кущі; 3 - трави
Текст слайда:

Життєві форми рослин

1 - дерева; 2 - кущі; 3 - трави


Слайд 21
Квіткові рослиниПереважна більшість вищих рослин (близько 250 тис. видів) належить до відділу
Текст слайда:

Квіткові рослини

Переважна більшість вищих рослин (близько 250 тис. видів) належить до відділу Квіткові рослини. Найхарактерніша їхня ознака, за якою вони відрізняються від решти, - це здатність утворювати квітки. Квіткові рослини до того ж мають і найскладнішу будову. Тому будову та процеси життєдіяльності рослин ми з вами розглянемо саме на прикладі цієї групи.


Слайд 22
Квіткові рослини Квіткові рослини добре пристосовані до сучасних умов життя, тому вони найпоширеніші на
Текст слайда:

Квіткові рослини

 Квіткові рослини добре пристосовані до сучасних умов життя, тому вони найпоширеніші на земній кулі. Вони мешкають на суходолі - від полярних місцевостей до тропіків в умовах різних типів клімату, а також у водоймах (переважно прісних).


Слайд 23
Одно-, дво-, багаторічні рослиниРослини бувають однорічні, дворічні та багаторічні. Однорічні рослини розвиваються
Текст слайда:

Одно-, дво-, багаторічні рослини

Рослини бувають однорічні, дворічні та багаторічні. Однорічні рослини розвиваються та живуть протягом одного року або навіть кількох місяців. Дворічні рослини в перший рік життя утворюють виключно вегетативні органи та накопичують у своїх підземних (морква, редька, буряк, жоржини) або надземних (капуста) частинах поживні речовини.


Слайд 24
Одно-, дво-, багаторічні рослиниНаступного року вони цвітуть і утворюють плоди та насіння.
Текст слайда:

Одно-, дво-, багаторічні рослини

Наступного року вони цвітуть і утворюють плоди та насіння. Багаторічні рослини живуть три роки і більше. Серед них є дерева, кущі та трав'янисті рослини.


Слайд 25
ВисновокРослини - царство організмів, представники якого здатні до фотосинтезу. Використовуючи енергію світла,
Текст слайда:

Висновок

Рослини - царство організмів, представники якого здатні до фотосинтезу. Використовуючи енергію світла, вони створюють органічні сполуки з неорганічних. Тому рослини - це автотрофні організми. Серед рослин є як одноклітинні, так і багатоклітинні види. У багатоклітинних рослин із клітин формуються тканини та органи. Такі рослини належать до вищих.


Слайд 26
Джерелаhttp://school.xvatit.comhttp://teachua.com
Текст слайда:

Джерела

http://school.xvatit.com
http://teachua.com