Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Розмноження птахів

Розвиток зародка птиці відбувається поза організмом матері за рахунок поживних речовин, замкнутих у шкаралупі яйця. Органи розмноження птиці мають свої особливості.
Розмноження Птахів Розвиток зародка птиці відбувається поза організмом матері за рахунок поживних речовин, замкнутих Жіночі статеві органи птиці складаються з лівого яєчника і яйцепровода, які виконують Яйцепровід складається з лійки, білкової частини, перешийка, «матки» («вапняної» частини) і піхви, Диференціація первинних зародкових клітин; Їх розмноження; Ріст і дозрівання. Процес оогенезу Утворення фолікулів у курок починається в постембріональний період у віці 4-5 днів. У кінці фази, інтенсивного нагромадження жовтка ядро і невелика кількість цитоплазми переміщуються Овоскопирование курячих яєць під час інкубації У кінцевій частині яйцепроводу відкладається вапняна шкаралупа, яка вкриває яйце зовні. У Виділення білка на жовток у білковій частині яйцепроводу три­ває близько трьох годин. Тривалість статевої діяльності у свійських птиць: у курки 6 років, півня 4, Яйце курки важить 55-65 г, у деяких порід досягає 70 г і Найактивніший період сперматогенезу у птиці буває у весняно-літній період року. Після спаровування Функція статевих залоз знаходиться під постійним впливом центральної нервової системи і залоз
Слайды презентации

Слайд 2 Розвиток зародка птиці відбувається поза організмом матері за

Розвиток зародка птиці відбувається поза організмом матері за рахунок поживних речовин,

рахунок поживних речовин, замкнутих у шкаралупі яйця. Органи розмноження

птиці мають свої особливості.

Слайд 3 Жіночі статеві органи птиці складаються з лівого яєчника

Жіночі статеві органи птиці складаються з лівого яєчника і яйцепровода, які

і яйцепровода, які виконують функцію відтворення та репродукції. Правий

яєчник і яйцепрохід хоч і закладаються в ембріональний період, але вони до кінця життя птиці залишаються в зачатковому стані.

Яєчник у статевозрілої птиці має гроноподібну поверхню і склада­ється з яйцеклітин. Залежно від ступеня зрілості яйцеклітини бува­ють різних розмірів — від 0,04-0,08 мм до 35-40 мм у діаметрі. Розмір яєчника залежить від статевої активності птиці. У стані спокою він важить 2-8 г, а під час яйцекладки маса його збільшується в 10-15 разів. У яєчнику свійської птиці утворюється до 3000 ооцитів, але до­зріває і відкладається яєць у курки до 1500 шт. Зовні яєчник вкритий одношаровим епітелієм.


Слайд 4 Яйцепровід складається з лійки, білкової частини, перешийка, «матки»

Яйцепровід складається з лійки, білкової частини, перешийка, «матки» («вапняної» частини) і

(«вапняної» частини) і піхви, яка відкривається в клоаку. Довжина

яйцепроводу у курок-несучок до несучості досягає 10-20 см, діаметр 0,3-0,8 мм, а під час інтенсивної несучості він збільшуєть­ся до 40-86 см у довжину і 6-10 см у діаметрі. Стінка яйцепроводу складається з трьох шарів: зовнішнього, середнього і внутрішнього. Під шаром епітеліальних клітин слизової оболонки розміщуються трубчасті і альвеолярні залози, протоки яких відкриваються у про­стір яйцепроводу.

Слайд 5 Диференціація первинних зародкових клітин;
Їх розмноження;

Диференціація первинних зародкових клітин; Їх розмноження; Ріст і дозрівання. Процес

Ріст і дозрівання.
Процес оогенезу складається з трьох фаз:


Первинні зародкові клітини утворюються на ранніх стадіях ембріогенезу птиці.


Слайд 6 Утворення фолікулів у курок починається в постембріональний період

Утворення фолікулів у курок починається в постембріональний період у віці 4-5

у віці 4-5 днів. У перші дві фази овоцити

ростуть повільно, непостійно. Прискорення росту овоцита відбувається у третю фазу за рахунок відкладання великої кількості жовтка. Фаза дозрівання настає після запліднення яйця. Відкладання жовтка в овоциті починається з 10-го дня розвитку курчати до вилуплення його з яйцевих оболонок. У цей чає діаметр овоцита збільшується від 20 до 700 мкм. Ядро розміщується в центрі овоцита. Перед початком статевої зрілості деякі овоцити у курок починають швидко рости. Прискорюється синтез і відкладання фосфоліпідів, протеїну, ововітеліну.

В останні сім днів перед овуляцією в овоцитах збільшується кіль­кість сухих речовин майже у 2 рази, а вміст води зменшується.


Слайд 7 У кінці фази, інтенсивного нагромадження жовтка ядро і

У кінці фази, інтенсивного нагромадження жовтка ядро і невелика кількість цитоплазми

невелика кількість цитоплазми переміщуються з центра овоцита до периферії,

утворюючи бластодиск. Ядро розміщується під жовтковою оболонкою у формі лінзи. Після того як овоцит досягне близько 35-40 мм у діаметрі, настає овуляція. На утворення жовтка такого розміру витрачається приблизно 14 днів. Овуляція проходить швидко, протягом 1-2 хв. Після розриву фолікулярної оболонки дозрілий жовток потрапляє в черевну порожнину або у лійку яйцепроводу. Запліднюються жіночі статеві клітини в яєчнику або у лійці яйцепроводу. Якщо з якоїсь причини в яєчнику або у лійці яйцепроводу запліднення не відбулося, то при дальшому переміщенні жовтка воно буде неможливим і таке яйце буде незаплідненим. Самки свійської птиці після одноразового спаровування з самцем можуть нести запліднені яйця протягом тривалого часу (20-25 днів у курки і індички). Проте через 8-12 днів після спаровування заплідненість яєць різко знижується. За рахунок перистальтичних скорочень жовток просувається по яйцепроводу в напрямі до клоаки. При переміщенні по яйцепроводу жовток повертається навколо своєї поздовжньої осі за рахунок спірального розміщення слизової оболонки його стінки. Жовток поступово оточується чотирма шарами білка, а також підшкаралупною оболонкою і шкаралупою. У білковій частині яйцепроводу утворюється більша частина (40-50\%) яєчного білка. Спочатку залози яйцепроводу виділяють на поверхню жовтка густий білок, який при його обертанні утворює на полюсах шнуроподібні тяжі-градинки. Вони утримують жовток у центрі знесеного птицею яйця. Частина білка утворюється в перешийку і в матці.

Слайд 9 Овоскопирование курячих яєць під час інкубації

Овоскопирование курячих яєць під час інкубації

Слайд 10 У кінцевій частині яйцепроводу відкладається вапняна шкаралупа, яка

У кінцевій частині яйцепроводу відкладається вапняна шкаралупа, яка вкриває яйце зовні.

вкриває яйце зовні. У шкаралупі є багато пор. Більше

їх на тупому кінці яйця. Через ці пори випаровується вода і відбувається газообмін зародка. Забарвлення шкаралупи залежить від пігменту овопорфирину, який утворюється в матці. Колір її є спадковою ознакою і зв'язаний з породою птиці. Зовні шкаралупа вкрита надшкаралупною плівкою, яка не має пор, але проникна для газів. Товщина її 0,005-0,001 мм. Вона захищає яйце від проникнення мікроорганізмів. Підшкаралупна оболонка складається з двох листків. Ці листки біля тупого кінця яйця утворюють повітряну камеру, так звану «пугу».

Слайд 11 Виділення білка на жовток у білковій частині яйцепроводу

Виділення білка на жовток у білковій частині яйцепроводу три­ває близько трьох

три­ває близько трьох годин. Яйце перешийок проходить протягом однієї

години. У матці яйце перебуває до 19 год. На утворення яйця у кур­ки потрібно 23-27 год. По яйцепроводу яйце рухається з швидкіс­тю 2,3 мм/хв. При скороченні м'язів матка вип'ячується через піхву в клоаку і яйце виводиться назовні, майже не доторкуючись піхви і клоаки. Частіше (у 85\% випадків) яйце рухається гострим кінцем. Яйцекладка стимулює овуляцію в яєчнику. Чергова овуляція у кур відбувається через півгодини після знесеного яйця. Акт яйцекладки регулюється центральною нервовою системою і залозами внутріш­ньої секреції. Несуться кури при денному світлі, циклічно, залежно від пори року, тривалості світлового дня, годівлі. За рік курка може знести 300 і більше яєць. Статеве дозрівання у несучих порід курей за умови доброї годівлі і утримання настає у віці 4-6 міс, а у м'ясних порід — у 6-8 міс. Півники дозрівають трохи раніше. У м'ясних по­рід качок, гусок та індичок статеве дозрівання настає пізніше, ніж у курей.

Слайд 12 Тривалість статевої діяльності у свійських птиць: у курки

Тривалість статевої діяльності у свійських птиць: у курки 6 років, півня

6 років, півня 4, качки і селезня 4, індички

5, індика 3, гуски 8, гусака 5 років. Проте у господарських умовах курей, качок і індиків використовують протягом 2-3 років.

Слайд 13 Яйце курки важить 55-65 г, у деяких порід

Яйце курки важить 55-65 г, у деяких порід досягає 70 г

досягає 70 г і більше. Воно складається з 65,5\%

води і 34,5\% сухої речовини. До складу су­хої речовини входить 12,1\% білка, 10,5 жиру, 0,9 вуглеводів і 10,9\% мінеральних речовин. З неорганічних речовин у яйці найбільше фос­фору і кальцію. У жовтку міститься значна частина йоду, 2\% лецити­ну, 16\% особливого нуклеопротеїду — вітеліну. Від наявності у жовт­ку пігментів — каротину і ксантофілу — залежить його колір. У білку яйця багато лізоциму, а також вітамінів А, В1, В2,    Е, К.

Слайд 14 Найактивніший період сперматогенезу у птиці буває у весняно-літній

Найактивніший період сперматогенезу у птиці буває у весняно-літній період року. Після

період року. Після спаровування сперматозоїди птиці зберіга­ють здатність запліднювати

яйцеву клітину протягом 10-12 днів.
Зародок починає розвиватися відра­зу ж після запліднення. Знесене й запліднене яйце являє собою уже початкову стадію розвитку зародка — стадію гаструли. В знесеному яйці розвиток зародка під впливом низької температури тимчасо­во припиняється. При попаданні яйця у відповідний режим темпе­ратури та вологості повітря зародок починає розвиватися. Розвиток його під квочкою називається насиджуванням, а в інкубаторі інку­бацією.
Курчата виводяться після початку насиджування або інкубації на 21-й день, каченята — на 28-й, гусенята — на 29-30-й і індичата — на 28-29-й день.

  • Имя файла: rozmnozhennya-ptahіv.pptx
  • Количество просмотров: 96
  • Количество скачиваний: 0