Что такое findtheslide.com?

FindTheSlide.com - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация, доклад на тему Реактивний рух у природі

Презентация на тему Реактивний рух у природі, из раздела: Биология. Эта презентация содержит 18 слайда(ов). Информативные слайды и изображения помогут Вам заинтересовать аудиторию. Скачать конспект-презентацию на данную тему можно внизу страницы, поделившись ссылкой с помощью социальных кнопок. Также можно добавить наш сайт презентаций в закладки! Презентации взяты из открытого доступа или загружены их авторами, администрация сайта не отвечает за достоверность информации в них. Все права принадлежат авторам презентаций.

Слайды и текст этой презентации Открыть в PDF

Слайд 1
Текст слайда:

Реактивний рух у природі


Слайд 2
Реактивний рухРеактивний рух – це рух, що виникає при відокремленні від тіла
Текст слайда:

Реактивний рух

Реактивний рух – це рух, що виникає при відокремленні від тіла із певною швидкістю будь-якої його частини.
Реактивна сила виникає без будь-якої взаємодії з зовнішніми тілами.


Слайд 3
Застосування реактивного руху у природі Багато хто з нас у своєму житті
Текст слайда:

Застосування реактивного руху у природі

Багато хто з нас у своєму житті зустрічався під час купання в морі з медузами. У всякому разі,в Чорному морі їх цілком вистачає. Але мало хто замислювався, що і медузи для пересування користуються реактивним рухом. Крім того, саме так пересуваються і личинки метеликів, і деякі види морського планктону. І найчастіше ККД морських безхребетних тварин при використанні реактивного руху набагато вище, ніж у техновиробів.


Слайд 4
Кальмари Кальмар є найкрупнішим безхребетним мешканцем океанських глибин. Він пересувається за принципом
Текст слайда:

Кальмари

Кальмар є найкрупнішим безхребетним мешканцем океанських глибин. Він пересувається за принципом реактивного руху, вбираючи в себе воду, а потім з величезною силою проштовхуючи її через особливий отвір - "воронку", і з великою швидкістю (близько 70 км/год) рухається поштовхами назад. При цьому всі десять щупалець кальмара збираються у вузол над головою і він набуває обтічної форми.


Слайд 5
Кальмари досягли вищої досконалості в реактивній навігації. У них навіть тіло своїми
Текст слайда:
Кальмари досягли вищої досконалості в реактивній навігації. У них навіть тіло своїми зовнішніми формами копіює ракету (або краще сказати – ракета копіює кальмара, оскільки йому належить у цій справі безперечний пріоритет).


Слайд 6
Літаючий кальмарЦе невелика тварина розміром з оселедець. Він переслідує риб з такою
Текст слайда:

Літаючий кальмар

Це невелика тварина розміром з оселедець. Він переслідує риб з такою стрімкістю, що нерідко вискакує з води, стрілою проносячись над її поверхнею. Розвинувши у воді максимальну реактивну тягу, кальмар-пілот стартує в повітря і пролітає над хвилями більше п'ятдесяти метрів. Апогей польоту живої ракети лежить так високо над водою, що літаючі кальмари нерідко потрапляють на палуби океанських суден. Чотири-п'ять метрів – не рекордна висота, на яку піднімаються в небо кальмари. Іноді вони злітають ще вище.


Слайд 7
ВосьминігПульсуючи своїми перетинчатими лапами, штовхаючи воду через воронку для реактивного руху, восьминіг
Текст слайда:

Восьминіг

Пульсуючи своїми перетинчатими лапами, штовхаючи воду через воронку для реактивного руху, восьминіг переміщується у воді, допомагаючи собі великими плавниками. Коли необхідно швидко настигнути жертву, швидкість восьминога стає дуже швидкою, і дивовижною швидкістю восьминіг може зникати від переслідуючого хижака.


Слайд 8
Восьминоги теж вміють літати. Французький натураліст Жан Верані бачив, як звичайний восьминіг
Текст слайда:

Восьминоги теж вміють літати. Французький натураліст Жан Верані бачив, як звичайний восьминіг розігнався в акваріумі і раптом задом вперед несподівано вискочив з води. Описавши в повітрі дугу метрів в п'ять, він плюхнувся назад в акваріум. Набираючи швидкість для стрибка, восьминіг рухався не тільки за рахунок реактивної тяги, але й гріб щупальцями.


Слайд 10
КаракатицяКаракатиця, як і більшість головоногих молюсків, рухається у воді наступним способом. Вона
Текст слайда:

Каракатиця

Каракатиця, як і більшість головоногих молюсків, рухається у воді наступним способом. Вона забирає воду в зяброву порожнину через бічну щілину і особливу воронку попереду тіла, а потім енергійно викидає струмінь води через воронку. Каракатиця направляє трубку воронки в бік або назад і стрімко видавлюючи з неї воду, може рухатися в різні боки.


Слайд 11
Медузи Медузи, здвигаючи краї свого прозорого дзвіночка, викидують з-під нього воду вниз
Текст слайда:

Медузи

Медузи, здвигаючи краї свого прозорого дзвіночка, викидують з-під нього воду вниз і дещо вбік, а самі відштовхуються в протилежну сторону. Вимірюючи діаметр відштовхуючої струї, вони можуть вимірювати свою швидкість.


Слайд 13
ГребішокМантія морського гребішка має особливу оторочку, яка направляє струю води до спини,
Текст слайда:

Гребішок

Мантія морського гребішка має особливу оторочку, яка направляє струю води до спини, де по обидві сторони від хрящової звязки вода викидається.


Слайд 14
СальпаСальпа – морська тварина з прозорим тілом, при русі приймає воду через
Текст слайда:

Сальпа

Сальпа – морська тварина з прозорим тілом, при русі приймає воду через передній отвір, причому вода попадає в широку порожнину, всередині якої по діагоналі натягнуті зябра. Як тільки тварина зробить великий ковток води, отвір зачиняється. Тоді подовжні і поперечні м'язи сальпи скорочуються, все тіло стискається і вода через задній отвір відштовхується наззовні. Реакція виштовхуючої струї штовхає сальпу вперед.


Слайд 15
Личинки стрекозВ прісних водоймах, рятуючись від небезпеки, рухаються, використовуючи принцип реактивного руху,
Текст слайда:

Личинки стрекоз

В прісних водоймах, рятуючись від небезпеки, рухаються, використовуючи принцип реактивного руху, личинки багатьох бабок. Вода виштовхується із заднього кишечника під час стискання, проштовхуючи комаху на 5-10 см вперед.


Слайд 16
Скажений огірокУ південних країнах (і у нас на узбережжі Чорного моря теж)
Текст слайда:

Скажений огірок

У південних країнах (і у нас на узбережжі Чорного моря теж) виростає рослина під назвою "скажений огірок". Варто тільки злегка доторкнутися до зрілого плоду, схожому на огірок, як він відскакує від плодоніжки, а через отвір від плоду зі швидкістю до 10 м/с вилітає рідина з насінням. Стріляє скажений огірок (інакше його називають "дамський пістолет") більш ніж на 12 метрів.


Слайд 18
Виконали:Бортик Ксенія Ніколаєва Ксенія
Текст слайда:

Виконали:
Бортик Ксенія
Ніколаєва Ксенія