Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Генетика человека

Гене́тика — це наука про спадковість і мінливість ознак організмів, методи управління ними та організацію спадкового матеріалу. Через універсальність генетичного коду генетика лежить в основі вивчення всіх формжиття від вірусів до людини.Генетична інформація — існування в клітинах організмів таких сукупностей генів, які зберігають відомості про послідовність процесів обміну речовин у
Генетика Гене́тика — це наука про спадковість і мінливість ознак організмів, методи управління ними та організацію спадкового матеріалу. Через Походження терміну   Слово «генетика» було уперше запропоновано для того, щоб Завдання генетики Основним завданням генетики є розроблення методів управління спадковістю та мінливістю з Грегор МендельУ середині XIX століття австрійський монах і ботанік-любитель Грегор Мендель (1822-1884) проводив Спадковість та мінливість — основи генетики Початкові знання з генетики пов'язані із такими Роботи Френсіса Гальтона У 1869 році англійський психолог і антрополог Френсіс Гальтон запропонував вивчити ГеномГеномом називають сукупність генів, що містяться в гаплоїдному (одинарному) наборі хромосом даного організму.
Слайды презентации

Слайд 2 Гене́тика — це наука про спадковість і мінливість ознак організмів, методи управління ними та

Гене́тика — це наука про спадковість і мінливість ознак організмів, методи управління ними та організацію спадкового матеріалу.

організацію спадкового матеріалу. Через універсальність генетичного коду генетика лежить в основі

вивчення всіх формжиття від вірусів до людини.
Генетична інформація — існування в клітинах організмів таких сукупностей генів, які зберігають відомості про послідовність процесів обміну речовин у періоди росту та розмноження, про склад, будову і функції білків та нуклеїнових кислот. Носієм генетичної інформації є нуклеїнові кислоти: ДНК та РНК.

Фрагмент ДНК


Слайд 3 Походження терміну
Слово «генетика» було уперше

Походження терміну  Слово «генетика» було уперше запропоновано для того, щоб

запропоновано для того, щоб описати знання про спадковість та

мінливість, визначним британським 
вченим Вільямом Бетсоном у особистому листі до Адама Седжвіка (18 квітня 1905). Уперше Бетсон ужив слово «генетика» публічно на Третій міжнародній конференції з гібридизації рослин (Лондон,Англія) у 1906.

Слайд 4 Завдання генетики
Основним завданням генетики є розроблення методів управління спадковістю

Завдання генетики Основним завданням генетики є розроблення методів управління спадковістю та мінливістю

та мінливістю з метою отримання необхідних людству форм організмів, регуляції формування

їхніх природних і штучних популяцій, вивчення природи генетичних хвороб, розв'язання проблем стійкості природних і штучних популяцій видів.
Генетика становить теоретичний фундамент сучасної біологічної науки.

Репарація пошкодженої молекули
ДНК у складі хромосоми


Слайд 5 Грегор Мендель
У середині XIX століття австрійський монах і

Грегор МендельУ середині XIX століття австрійський монах і ботанік-любитель Грегор Мендель (1822-1884)

ботанік-любитель Грегор Мендель (1822-1884) проводив досліди зі схрещування (за допомогою

штучного запилення) рослин одного і того ж виду (спочатку це був горох, пізніше — квасоля), що володіють різними ознаками.
Менделя цікавило, як після схрещування передаються наступним поколінням такі ознаки, як колір горошин (зелені і жовті), їх зовнішній вигляд (гладкі і зморщені), довжина стебла рослини (довгі і короткі). Протягом 8 років Мендель поставив 355 дослідів і отримав близько 13 тисяч рослин-мутантів, ретельно фіксуючи результати спостережень, що дозволило йому зробити висновки, які ми до цих пір називаємо законами Менделя.


Слайд 6 Спадковість та мінливість — основи генетики
Початкові знання з генетики

Спадковість та мінливість — основи генетики Початкові знання з генетики пов'язані із

пов'язані із такими процесами, як одомашнення та схрещування тварин

і рослин ще у прадавні часи. Сьогодні методи генетики— гомозиготний стан (коли обидві копії гену рецесивні і домінантного гену немає у конкретно взятої особи).
Кодомінантність — це така властивість генів, коли обидві риси домінантні одночасно, і обидві риси у цьому випадку будуть присутні у фенотипі.
Фраза «закодувати» досить часто уживається, щоб позначити інформацію, яка міститься у генах, і необхідна для певної структури білка: «гени кодують білки». Найпростіша концепція — «один ген — один поліпептид (один білок)». Але один ген може кодувати і велику кількість різних поліпептидів у залежності від регуляції його транскрипції (альтернативний сплайсинг). Гени кодують нуклеотидну послідовність мессенджер-РНК, або мРНК, транспортних РНК (тРНК) та рибосомальних РНК (рРНК). Усі ці види РНК необхідні для синтезу білків.
Гени впливають на зовнішність усіх організмів, у тому числі і людей, а також і на поведінку. На ці характеристики також впливають умови зовнішнього середовища та інші різні фактори. Ідентичні генетично близнята, які по суті є «клонами» унаслідок раннього поділу ембріону, мають однакову ДНК, але різні риси характеру, різні відбитки пальців тощо. Генетично ідентичні рослини накопичують різні за розміром та насичністю жирні кислоти у залежності від температури зовнішнього середовища.


Слайд 7 Роботи Френсіса Гальтона
У 1869 році англійський психолог і антрополог Френсіс

Роботи Френсіса Гальтона У 1869 році англійський психолог і антрополог Френсіс Гальтон запропонував

Гальтон запропонував вивчити впливи, які можуть поліпшити спадкові якості

(здоров’я, розумові здатності, обдарованості) майбутніх поколінь і висловив думку, що шляхом заохочувань та обмежень у створенні шлюбних пар можна покращити біологічні якості людини. Він вперше сформулював принципи євгеніки – вчення про спадкове здоров’я людини та шляхи його поліпшення. Це вчення стало розділом генетики людини, предметом якого є генетичні методи поліпшення спадкових ознак, особливо боротьба зі спадковими захворюваннями. Частина генетиків, як і Гальтон, вважала, що внаслідок тискумутаційного процесу відбувається біологічне виродження людини (медикаментозна боротьба з інфекційними хворобами послаблюють дію природного добору – виживають і розмножуються особини з дефектними, мутаційними генами – веде до виродження популяції людей). Ці помилкові погляди (генетично хворі люди відтворюють меншу кількість нащадків) привели до висновку, що є групи особин з повноцінними чи неповноцінними генотипами, і в генофонді людства міститься чимало тваринних генів, які знецінюють біологічну природу людини.

  • Имя файла: genetika-cheloveka.pptx
  • Количество просмотров: 107
  • Количество скачиваний: 0